Polska wygrywa z Belgią

W pierwszym meczu tego sezonu nasza reprezentacja pokonała reprezentację Belgii 3:1

  • Lucas Neirynck (Cucurucucu) 4 dan - Mateusz Surma (drakula95) 6 dan (zapis gry)
  • Kwinten Missiaen (Kwik) 3 dan - Stanisław Frejlak (Siasio) 4 dan (zapis gry)
  • Thomas Connor (Athanatos) 3 dan - Marek Kamiński (Kamyk) 4 dan (zapis gry)
  • Nelis Vets (Nelis) 1 dan - Sebastian Pawlaczyk (Nilatarion) 3 dan (zapis gry)

Kolejny mecz 5 listopada przeciwko Norwegii.

(Skład Belgii poprawiony, przepraszam za błędy.)

Turnieje w Bydgoszczy 5 X 2013

Zapraszamy do Bydgoszczy dnia 5 X 2013.
Organizujemy dwa turnieje:
1/ dla początkujących na planszy 13x13,
2/ handikapowy na planszy19x19.

Szczególy na stronie klubu Bydgoszcz. Informacja na KGS wisi od dawna :).

Finał Cognifide Go Cup

Październik zapowiada się bardzo bogaty w turnieje go. Również w Poznaniu przygotowujemy się do turnieju zamykającego cykl Cognifide Go Cup. W dniach 19-20 października odbywać się będą targi Hobby oraz Poznań Game Arena, na których od kilku lat obecny jest poznański klub go. Tym razem podczas targów odbędzie się ostatni w tym roku turniej liczony do Cognifide Go Cup.

Sponsorem nagród dla najlepszych zarówno w ostatnim turnieju jak i w całym cyklu jest firma Cognifide z Poznania. Pula nagród wynosi 4000zł.

Zapraszamy do rejestracji!

Czytaj dalej

Nowy sezon europejskich rozgrywek drużynowych

Rozpoczął się nowy sezon Pandanet Go European Team Championship. Polska znajduje się w tym roku w grupie B i konkurować będzie z dziewięcioma innymi krajami: Austrią, Słowenią, Niemcami, Słowacją, Holandią, Włochami, Belgią, Norwegią i Danią.

Runda pierwsza już trwa. Pierwszy mecz rozegrał już Mateusz Surma, przegrywając niestety z Lucasem Neirynckiem. Pozostałe gry w niedzielę o godzinie 20:00 naszego czasu na serwerze Pandanet.

 

  • Jan Ramon (janr) 4 dan - Stanisław Frejlak (Siasio) 4 dan
  • Kwinten Missiaen (Kwik) 3 dan - Marek Kamiński (Kamyk) 4 dan
  • Thomas Connor (Athanatos) 3 dan - Sebastian Pawlaczyk (Nilatarion) 3 dan

 

Czytaj dalej

Sprzęt dla klubów

Informuję, iż Zarząd PSG jest w trakcie inwentaryzacji 150 kompletów zakupionych na potrzeby EGC2013. Część sprzętu już przekazaliśmy bardziej aktywnym klubom, a reszta może zgłosić swoje zapotrzebowanie na sprzęt.

Sporządzimy całościowe zestawienie potrzeb klubów i dopiero wtedy jakieś decyzje ws. sprzętu będziemy podejmować. Kryteria przyznawania sprzętu będą wypracowane, jasne zasady przekazywania w użyczenie, wzory dokumentów itd. To trochę czasu zajmie, więc się uzbrojcie w cierpliwość. Niemniej jednak możecie już teraz sygnalizować swoje potrzeby.

Do końca roku wszelkie nowe decyzje ws. rozdysponowania sprzętu zostają niniejszym wstrzymane. Jeśli inwentaryzację sprzętu i zebranie zapotrzebowań uda się zrobić wcześniej, to uruchomimy sprawę wcześniej.

Nadzieja w młodych - kółko goistyczne w LO im. Staszica (Warszawa)

Dziś przekazałem sprzęt dwóm sympatycznym, młodym ludziom, którzy chcą zorganizować u siebie w szkole kółko goistyczne.

Jednego na pewno znacie - to Stasio Frejlak (4D) ;)

A drugi, to Antek, którego miałem przyjemność poznać (i przegrać na 9x9) na China Expo - pewnie o nim jeszcze usłyszycie nieraz, po 3 miesiącach grania ma ok. 11 kyu.

Otóż ci ludzie nie oglądają się na innych, nie patrzą, czy ta działalność przyniesie im profity - tylko robią swoje. Poprosili PSG o wsparcie sprzętem, poprosili o wyznaczenie opiekuna, nauczyciela ze szkoły, rozwiesili plakaty w szkole - jutro prezentują go na lekcji wychowawczej. A regularne zajęcia będą co piątek (po lekcjach!) o 15:00, dostępne dla uczniów szkoły.

Warto, by inne szkoły, a raczej ich uczniowie brali przykład ze Staszica. Jest to budujące.

Brawo Stasiek! Powodzenia!

A jak uda mi się drugą szkołę zachęcić (II SLO), to zrobimy mecz między szkołami :)

PS. Licealiści, gimnazjaliści - jeśli zechcecie spróbować urządzić kółko goistów u siebie w szkole, kontaktujcie się ze mną, chętnie pomogę, również jako członek Zarządu PSG, ale przede wszystkim jako zapalony goista i popularyzator. Też byłem młody! ;)

Obchody 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia Go

Na stronie http://psg.go.art.pl/node/177 podałem ramowy program obchodów 30-lecia PSG (Polskiego Stowarzyszenia Go).

Czy mielibyście jeszcze jakieś pomysły, coś chcielibyście dodać, w czymś pomóc może? Wszelka, wszelka pomoc naprawdę jest niezbędna.

Potrzebujemy np. grafika do zrobienia loga obchodów itp.

Generalnie potrzeba ludzi z chęciami. To wystarczy.

PS. Na wystawę potrzebuję eksponatów. Jeśli macie jakieś dawne dokumenty, fotografie związane z go w Polsce - przysyłajcie lub dajcie znać. To samo z dawnym sprzętem. Szukam np. takiego kompletu z pionkami do "Chińczyka" albo kompletów samodzielnie robionych i innych ciekawostek.

PS.PS. Dzisiaj złożyłem dokumenty na patronat Ambasady Japonii, może się uda, choć standardowo jest termin 30-dniowy na rozpatrzenie.

Wyniki Eliminacji do Mistrzostw Polski 2013

 Pl   Name  Rank  Co  Club  NbW R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 MMSSOSSOSOS
Majka Marcin3DPLWroc5 13+ 3+ 7+ 2+ 8+35162824
Pawlaczyk Sebastian3DPLJast4 12+ 9+ 5+ 1- 3+34164815
Misiak Majus2DPLGdan3 8+ 1- 4+ 7+ 2-33166817
Kacprzyk Agnieszka2DPLBebn3 9- 10+ 3- 12+ 7+33160819
Czernecki Cezary3DPLBial3 10+ 7- 2- 14+ 12+33160813
Soldan Leszek5DPLWars3 7- 11+ 13- 8+ 9+33159812
Czytaj dalej

FYI: Problemy z brakiem informacji z powodu nadmiaru kanałów informacji

Na stronie http://warszawa.go.art.pl/2013/09/problemy-z-brakiem-informacji-z-powodu-nadmiaru-kanalow-informacji/ zamieściłem post o tym właśnie, gdzie mam zamieszczać informacje i paru problemach z tym związanych.

Zabierzcie głos w dyskusji na TAMTEJ stronie, JA TEŻ nie ma czasu jak Wy, żeby śledzić dyskusję w parę miejscach!

Otwarcie Warszawskiego Klubu Go TMGU

5 października o 17:30 zapraszam na uroczyste otwarcie Warszawskiego Klubu Go, który po 30 latach tułaczki po kawiarniach Warszawy wreszcie będzie miał stałą siedzibę.

Ul. Białobrzeska 4A

Impreza uzyskała patronat honorowy Ambasady Japonii.

Zastępca Burmistrza Ochoty, Krzysztof Kruk, wręczy nagrody dla zwycięzców odbywającego się z tej okazji od rana Turnieju Inauguracyjnego. Po przemówieniach, przecięciu wstęgi itd. ;) będzie można skosztować sushi i innych smakołyków oraz porozmawiać w miłej atmosferze.

Impreza stanowić będzie warszawską inaugurację obchodów 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia Go, których finał nastąpi w czerwcu 2014 r. na XXXIX już Międzynarodowym Warszawskim Turnieju Go.

Gości zapraszamy nawet wcześniej, by mogli popatrzeć na rozgrywki turniejowe, a być może nauczyć się podstaw gry w go. Kto nie będzie uczestniczył w turnieju, a chciałby pograć, będzie miał ku temu okazję, gramy bowiem do ostatniego gościa!

Więcej na Facebook: https://www.facebook.com/events/217570088403305/?fref=ts