Gra w internecie

 

Adres: online-go.com

Od powstania zyskuje coraz większa popularność wśród graczy z Europy (w tym z Polski) i Ameryki. Możliwe, że wśród Polaków jest już popularniejszy niż KGS. 18 września 2016 r. polska grupa liczyła 141 użytkowników. 
Dwie zalety tego serwera w porównaniu do KGS to:

  • możliwość grania z każdego nowoczesnego urządzenia (smartfony, tablety, komputery) przez przeglądarkę,
  • gry korespondencyjne - o długim czasie, np 3 dni na ruch. Cały czas trwa wiele turniejów korespondencyjnych na OGSie. 


Adres: gokgs.com

KGS to najpopularniejszy serwer wśród polskich graczy. Jeśli chcesz poprosić kogoś o pomoc w nauce gry lub po prostu poznać ludzi to "polski pokój" jest do tego najlepszym miejscem w sieci.

 Adres: kurnik.pl/go

Kurnik jest serwisem umożliwiającym grę w różnego rodzaju gry karciane i planszowe, w tym, w Go. Liczba graczy waha się od kilku rano do kilkudziesięciu wieczorem, więc nie jest ich dużo, jednak łatwo jest znaleźć chętnych do gry na małych planszach. Tym samym kurnik dość dobrze nadaje się dla początkujących graczy, którzy szybko chcą rozegrać kilkadziesiąt partii na małej planszy, aby w pełni zrozumieć zasady i podstawowe zagrania taktyczne w Go. Minusem są z pewnością częste sytuacje, gdy okazuje się, że przeciwnik nie zna zasad, co jest praktycznie niespotykane na serwerach dedykowanych - niestety rozpoczynając przygodę z go na kurniku, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie można też nie wspomnieć o tym, że gramy tam wg. zasad AGA, które różnią się przy liczeniu punktów od japońskich.