iLMM - Podsumowanie kwietnia

Czołem obywatele goiści!

Kwiecień przeminął, a wraz z nim kolejna runda naszej ligi. Czas opowiedzieć co było godnego uwagi w tym miesiącu.
Zacznijmy od spraw okołogrowych.

NOWY SPONSOR GŁÓWNY

Polskie Stowarzyszenie Go postanowiło wesprzeć iLMM kwotą 100 zł/m-c przez okres najbliższych 12 miesięcy.
Kwota ta będzie przeznaczona w głównej mierze na zakup lekcji u polskich nauczycieli dla graczy z eliminacji.
Pozostała część pieniążków będzie prawdopodobnie przeznaczona na nagrody książkowe, z tym, że formuła przyznawania tych nagród jest jeszcze w fazie dyskusji :).

NOWE LOGO i STRONA WWW

Już oficjalnie i na stałe zwycięskie logo wykonane przez Sabinę Szałajko [saba] zagościło na naszej stronie, a także naszym awatarze na serwerze KGS. Wielkie podziękowania dla autorki logo za kawał dobrej roboty!

Wraz z początkiem maja nowe logo ozdobiło nagłówek "nowej" strony WWW, która znajduje się pod adresem ilmm.pl.
Na pomysł ustawienia nowej domeny na innym serwerze wpadł  Marek Kunek [kyouken], który wspólnie z Kamilem Chwedyną [fisz] włożyli wiele pracy w przeniesienie zawartości ze starego serwera na nowy (bo to panowie i panie nie jest tak hop siup wszystko:)).

To tyle jeśli chodzi o sprawy niezwiązane z rywalizacją.

GRUPA A

W kwietniowej grupie A elegancko zaszalał Sebastian Pawlaczyk [Nilatarion]. Ten młody, wcale nie taki niepozorny zawodnik, ograł wszystkich przeciwników i co za tym idzie triumfował w klasyfikacji końcowej.

Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Radosław Jachym [Hipcio] oraz Marcin Majka [higaki94].
Ten ostatni sumarycznie uzyskał najwięcej punktów PS i zdobył w nagrodę grę z profesjonalistą w tym miesiącu.
Gratulacje!

Staś Frejak [Siasio] rozegrał już swoją wygraną grę z graczem pro Catalinem Taranu 5p. Grę można ściągnąć tutaj.
Poza tym mamy lekki zastój w rozegraniu gier z komentarzem pro z poprzednich miesięcy. Nilatarion i fisz ociągają się z wybraniem własnej nagrody. Miejmy nadzieję, że w tym miesiącu nadrobią zaległości :).

Grupę A opuścili Mateusz Chojnacki [Myszcz] i Piotr Wysocki [wysek]. Oby mieli więcej szczęścia w grupie B w przyszłym miesiącu :).

GRUPA B

Grupę B charakteryzowała twarda walka do samego końca o zarówno utrzymanie jak i awans do grupy wyższej.
Bartłomiej Żuchowski [barty] dzięki rozegraniu wszystkich gier i zwycięstwu w pięciu z nich, zapewnił sobie 12 pkt i awans do grupy A z pierwszego miejsca.
Miejsca 2-4 w grupie ustalił SODOS. Zwycięsko z tego pojedynku na współczynniki wyszedł Grzegorz Marczak [gisel], który z miejscem nr 2 zdołał awansować. Ostatnie miejsce na podium zajął Maciej Teter [dresu].

Nietuzinkowa sytuacja zdarzyła się pomiędzy Pawłem Morawieckim [leszczyn] i Marcinem Sokół [kobuz], którym tie-breakery nie pomogły ustalić końcowej kolejności i obaj gracze musieli rozegrać dodatkową grę o... możliwość walki w barażach o utrzymanie w grupie B. Leszczyn wyszedł zwycięsko zarówno z tego pojedynku jak i z barażowego meczu.
Poza kobuzem ligę opuścił Kamil Grabowski [Quaigon] oraz po rozegraniu baraży, Michał Kołodziejczyk [senbo]. Oczekujemy ich wielkiego powrotu w szeregi ligowiczów :).

ELIMINACJE

W eliminacjach został wyrównany rekord liczby graczy w nich startujących. 37 zawodników stanęło do zawodów licząc na zwycięstwo, na dotarcie do jak najdalszej rundy, na możliwość nauki/gry z silniejszym graczem.

Zwyciężyli bezapelacyjnie Stefan Wrocławski [woodpecker] oraz Paweł Skibiński [pawel], a do ich grona dołączył Leszek Sołdan jr. [lesio1] bezpardonowo w barażach usuwając senbo z grupowej rywalizacji.

PP1 i PP2

W pucharze pocieszenia 1 jedynym zwycięzcą na dzień dzisiejszy pozostał walkower. Gratulacje! ;)
Puchar pocieszenia 2 i pakiet lekcji u Marka Kamińskiego [Marek], wygrał Łukasz Pawlak [yakotaki].

 

Do zobaczenia w Lidze! :)