I Turniej Go w Jastrowiu - Memoriał Felixa Dueballa

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników Go na I Turniej Go w Jastrowiu - Memoriał Felixa Dueballa, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2023 roku. To wyjątkowe wydarzenie dedykowane jest pamięci wieloletniego gracza i pasjonata Go - Felixa Dueballa (1880-1970). Felix był niemieckim graczem Go, uczonym przez samego Segoe Kensaku (瀬越憲作, 1889-1972), osiągnął amatorski 2-dan. Felix Dueball grał z Hatoyamą Ichiro w pierwszej międzynarodowej grze telegraficznej w 1936 roku. W 1964 roku Dueball otrzymał japońską nagrodę Okura Prize, która jest przyznawana za wkład w rozpowszechnianie i promocję Go.

Dzięki inicjatywie Pana Rafała Figla, Ośrodka Kultury w Jastrowiu oraz Gminy i Miasta Jastrowie i współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Go i Berlińskim Stowarzyszeniem Go chcemy uhonorować postać Felixa poprzez turniej oraz wystawę mu poświęconą, która mamy nadzieję wpisze się jako cykliczna impreza do kalendarza goistów.

Wcześniejsz rejestracja mile widziana.

Lista zarejestrowanych uczestników.

Organizatorzy przewidują cenne nagrody dla uczestników. Szczegóły wkrótce...

Niebawem też pojawią się informację o możliwościach w zakresie noclegów...

Będzie to okazja do wspomnień, miłej zabawy i rywalizacji. Liczymy na Waszą dużą frekwencję i gorące emocje. Do zobaczenia w Jastrowiu!