I Turniej Memorialny im. Michała Berezy

26 października 2019 roku we wrocławskim Centrum Aktywności Lokalnej ZZS odbył się I Turniej Memorialny im. Michała Berezy, zorganizowany w związku z niedawną nagłą śmiercią jednego z członków miejscowej społeczności goistów. Na wydarzenie przybyło więc skromne, ale doborowe grono 5 graczy - przyjaciół i bliskich Michała, którzy pod czujnym nadzorem sędziego Oleksandra Yeroshkina przystąpili do zmagań przy gobanach.

Rozgrywki przyjęły nieco specyficzną formułę z uwagi na nietypowy system czasowy (podstawowy czas w systemie Fischera trwał 20 minut, a każdy ruch dodawał 10 sekund) oraz charakter rund. Choć cały turniej tradycyjnie składał się z 5 rund w systemie McMahona, to każdy uczestnik brał udział tylko w 4 z nich, mierząc się ze wszystkimi obecnymi na sali, po czym pauzował w piątej rundzie przez nieparzystą liczbę graczy. Takie rozwiązanie znalazło również swoje odbicie w ostatecznych rezultatach. Wprawdzie zwycięzcą memoriału został, zgodnie z oczekiwaniami, Marcin Majka, 4 dan, za to drugie miejsce zostało obsadzone przez... trzech graczy! Stało się tak, ponieważ w bezpośrednich starciach pomiędzy ową trójką (tj. Sebastianem Boguszewiczem, 3 kyu, Łukaszem Fajfrowskim, 4 kyu i Marcinem Koszem, 5 kyu) każdy uczestnik zanotował jedną porażkę i jedno zwycięstwo, co przełożyło się na idealnie równą liczbę punktów MMS, SOS i SOSOS. O pozycji w końcowej tabeli zadecydowały zatem dotychczasowe rangi, a Sebastian, Łukasz i Marcin odebrali z rąk Saszy dyplomy za zajęcie drugiego miejsca, dzięki czemu mogli oni pogratulować sobie nawzajem zdobycia zaszczytnego tytułu wicemistrzowskiego :) Trzecie/piąte miejsce przypadło Piotrowi Skowronkowi, 6 kyu, który mimo braku zwycięstw postawił oponentom trudne warunki z każdej z rozegranych batalii.

Dokładne wyniki w EGD: http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T191026G

Turniej przygotował i przeprowadził zespół organizacyjny w składzie: Marcin Kosz, Oleksandr Yeroshkin, Łukasz Fajfrowski.

I Turniej Memorialny im. Michała Berezy (Runda 1)I Turniej Memorialny im. Michała Berezy (Runda 1)