Walne Zgromadzenie Czlonkow PSG 2017

Tegoroczne WZC odbedzie sie 15.07 podczas Letniej Szkoly Go (http://lsg.go.art.pl). Planowane rozpoczecie o godz. 17:00 (pierwszy termin), a przy braku kworum o godz. 17:15 (drugi termin). Najwazniejszym punktem obrad beda wybory nowego Zarzadu, poniewaz wszyscy czlonkowie aktualnego Zarzadu beda skladac rezygnacje.

Komentarze

Jak ktoś szuka transportu na LSG z pobliskiej miejscowości to będę jechał 10.07 po obiedzie z Koszalina i mam miejsce dla 2-3 osób.

Podziękowania dla Justyny, Diany i Marcina za czas i zaangażowanie w sprawy naszego małego środowiska!

Również dziękuję osobom z zarządu, bo choć jestem daleko to widziałem, że działali. Dziękuję za wydanie książki Mateusza - bo chyba duży udział w tym był, za plakaty, ulotki i pewno wiele rzeczy, o których nie wiem.

Pozdrawiam Kuba

A kiedy i gdzie będą Mistrzostwa Polski? Jest jakiś termin?

o tym juz zadecyduje nowy Zarzad.

Troche z innej beczki. Pisze artykul o grach logicznych, mam takie pytanie. Jak to jest z europejskim pro, czy sa jakies limity wiekowe i inne ograniczenia, czy kazdy odpowiednio dlugo cwiczac moze zostac graczem profesjonalnym? Czy gracz pro bierze udzial w mistrzostwach Europy czy sa one tylko dla amatorow? Dziekuje za odpowiedz.

Na europejskiego Pro były limity wiekowe. To tyle z mojej wiedzy :)

Trochę googlowania i oto jest:

co do wieku podpunkt 2b:
From 2015 onwards, no age limit will be fixed.

https://drive.google.com/file/d/0B09-RXg1BGRgSkZmWjB5VDRLaEwtcy1zYTg0ZW0...
http://www.eurogofed.org/proqualification/index_2017.html

Dziekuje za pomoc. Pisze notatke, o Go, Shogi, Gomoku, Pente itd. dla komisji sejmowej. Male srodowiska, ale intersujace.

Mistrzostwa Europy są otwarte również dla profesjonalistów. W tej chwili trwają Mistrzostwa Europy w Oberhofie i polski pro Mateusz już się zakwalifikował do ćwierćfinału. Oprócz tego co rok organizowane są Mistrzostwa Europy Profesjonalistów. Ogólnie system profesjonalny w Europie dopiero zaczyna się rozwijać i za parę lat to może wyglądać trochę inaczej niż teraz. Jak na razie EGF co rok organizował kwalifikacje na pro i do tej pory nominował sześciu zawodowców.

*półfinału

Mozna wiedziec kiedy beda mistrzostwa Polski? Bedzie turniej towarzyszacy itd?

Dokładnej daty oraz miejsca chyba jeszcze nie ma. Z wstępnych rozmów podczas LSG prawdopodobny termin to Listopad bądź grudzień.

a mialo to sie odbywac w sierpniu. to polskie go to jakis totalny burdel. Mam wrazenie, ze jest Go w Bydgoszczy, jedyne sensownie organizowane i Go w Polsce bez zadnej wizji rozwoju. Jedynie walne zgromadzenia i uchwaly Wam wychodza. Zenada. aa i kiedys byl czarny kamien na Sląsku i cykliczne turnieje w Warszawie, to sie jeszcze jest, czy tez umarlo, o funkcjonalnosci i estetyce strony go art, liczbie nowych graczy to juz nie wpomne....

Co więc proponujesz by naprawić obecna sytuację?

Nie ma co pytać, co jarmuz proponuje, ale co jarmuz robi/zrobił by te sytuacje zmienić i ewentualnie jak możemy jemu w tych działaniach pomóc. A tak naprawdę to wątpię by warto było pisać cokolwiek.

A co do robienia, to przed wakacjami starałem się zmówić z kolegami przynajmniej jedno spotkanie klubu go w Szczecinie, w niektórych miesiącach wychodziły nawet co tydzień, albo prawie. Życzę, żeby każdemu goiscie się choc tyle udawało, to będzie się coś działo.

Pozdrawiam!

Cokolwiek by nie powiedzieć to za poprzedniego zarządu odżyła wirtualna bytność polskiego Go bo mogło być po prostu gorzej (czyt. brak kontaktu). Niestety trendy są takie, by grać właśnie przez sieć zamiast na żywo. Bo wygodniej, bo weterani gry wyrośli, wchłonęła ich praca, dzieci i przychodzą sporadycznie w ramach nostalgii; a nowy narybek często nie widzi świata poza Internetem...

Problem frekwencji jest ogólny i to jest do rozwiązania przez lokalnych działaczy. To nie jest tak, że centrala wszystko załatwi. Owszem, może wesprzeć hostingiem, czasem grą pokazową, ale to na poszczególnych działaczach w terenie leży odpowiedzialność za rozwój tematu. Znam problem z autopsji jako jeden z ożywicieli łódzkiego klubu, o zgrozo nawet nie bywającego regularnie w Łodzi... takie to zainteresowanie mamy w kraju, łatwiej jest jedynie krytykować co nie? :>

Nowy zarząd PSG został wyłoniony jak stwierdza pismo: http://psg.go.art.pl/sites/default/files/Protokol%20WZC%20PSG%2015%20Lip...