Mistrzostwa Europy Juniorów 2015

Niedawno nasza drużyna juniorów (Julia Bednarska, Marianna Szychowiak i Wojtek Małkiewicz), powróciła z Mistrzostw Europy Juniorów Go 2015, które to w tym roku odbyły się w holenderskim miasteczku Zandvoort.

Impreza na trzy dni zgromadziła sporą grupę młodych ludzi z całej Europy. Zawodnicy prezentowali zróżnicowaną siłę: był i pros i zawodnik 24k. Najmłodszy uczestnik Mistrzostw – jeden z zawodników z Chorwacji - miał zaledwie 4 lata i wcale do najsłabszych nie należał. Pamiętam tego malca sprzed dwóch lat, z Budapesztu. Już tam widziałem go grającego przy desce.:-)

Polska drużyna, choć niezbyt liczna i średniej siły, dzielnie stawała do pojedynków i godnie reprezentowała nasz kraj. Dziewczyny grały dość szybko co pozwoliło im wziąć udział także w turnieju towarzyszącym. Miejsce i towarzystwo sprzyjało także graniu partii towarzyskich oraz przyglądaniu się grom silniejszych zawodników. Nasi juniorzy są mocno zachęceni i zmotywowani do dalszego podnoszenia swoich umiejętności, by w przyszłym roku zagrać jeszcze lepiej.

Mistrzostwa były również okazją do poznania wielu interesujących ludzi, jak i do poznania ciekawych i malowniczych miejsc. W przerwach między partiami mogliśmy przespacerować się szeroką, piaszczystą plażą Morza Północnego, a nieodległy Amsterdam kusił swoim niepowtarzalnym i wyjątkowym urokiem. Z chęcią pozostaliśmy dzień dłużej, by i z nim się nieco zapoznać…

Podsumowując, EYGC to wspaniała impreza warta większego spopularyzowania wśród juniorów naszego kraju. Gra Go jest pasją samą w sobie, a w przypadku dzieci może w znakomity sposób stymulować ich rozwój.

Sporym utrudnieniem w uczestnictwie w tej europejskiej imprezie stanowiły wysokie koszty. Chciałbym nadmienić, że tu wsparcia udzieliło nam PSG, dofinansowując uczestnictwo laureatom MPJ 2015r. – za co wszyscy dziękujemy!

Szczegółowe wyniki na stronie imprezy: http://www.eygc2015.eu/results

Kilka zdjęć: https://www.dropbox.com/sh/8tb5l61x4eciy2h/AAC4YzVjor6PAvK2QDJv8Ww7a?dl=0