Mistrzostwa Polski Juniorów 2014

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów odbędą się w weekend 25-26 stycznia w Ożarowie Mazowieckim. Organizatorami Mistrzostw Polski Juniorów Go 2014 są Dom Kultury “Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim oraz Polskie Stowarzyszenie Go.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.
Fundatorem nagród okolicznościowych dla Mistrzów Polski Juniorów 2014 jest Polskie Stowarzyszenie Go.

Walka o tytuł odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:  U12, U16 i U20. Datą decydującą o przynależności do danej kategorii wiekowej jest 31 lipca 2014 roku. Oznacza to, że do kategorii wiekowej kwalifikują się ci gracze, którzy nie ukończyli do 31 lipca 2014 odpowiednio dwunastu, szesnastu lub dwadziestu lat.

Mistrzami Polski Juniorów Go w danej kategorii wiekowej zostaje ten gracz, który w swojej kategorii wiekowej będzie najwyżej sklasyfikowany.

Czas gry wynosi 1 godz. plus 30 s. byoyomi na gracza, komi 6.5 punktu, pięć rund MacMahon, gry równe, reguły japońskie, kolejność końcowa to MMS, SOS, SODOS, DC. Top-bar i low-bar będą podane później a ich wartość będzie uzależniona od liczby i stopni uczestników. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany zasad na Szwajcarskie, jeśli będzie zbyt mało uczestników.

Równolegle odbywać się będzie turniej towarzyszący. Czas gry wynosi 1 godz. plus 30 s. byoyomi na gracza, komi 6.5 punktu, pięć rund MacMahon, gry równe, reguły japońskie.

Wszystkie szczegóły na oficjalnej stronie turnieju.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Czy data 07.07.1994 kwalifikuje sie do U20?

Czy 20-letnia osoba nie potrafi czytać ze zrozumieniem?

"Oznacza to, że do kategorii wiekowej kwalifikują się ci gracze, którzy najpóźniej 31 lipca 2014 kończą odpowiednio dwanaście, szesnaście lub dwadzieścia lat."

Chyba jest błąd w opisie, albo ja też nie umiem czytać, ze zrozumieniem. :P

Ja skończyłem 20 lat nie później niż 31 lipca 2014 (bo z dziesięć lat wcześniej), a się chyba do U20 nie kwalifikuję, temu sądzę, że powinno być: "kwalifikują się ci gracze, którzy *najwcześniej* (albo *po*, bo nie wiem czy ten dzień się włącza, czy wyłącza) 31 lipca 2014 kończą odpowiednio dwanaście, szesnaście lub dwadzieścia lat."

Pozdrawiam tych, którym się chce pomóc bez trollowania :)

Poprawione :). Aczkolwiek mam nadzieję, że zainteresowani wiedzieli co poeta miał na myśli. Niestety sam tego nie wypatrzyłem, podobnie Błażej i reszta zarządu.