Błyskawiczny turniej Japonia w ZOO

Wrzucam długo wyczekiwane informacje o turnieju przy okazji obchodów japońskiego Dnia Dziecka w warszawskim ZOO.

https://sites.google.com/a/go.art.pl/japonia-w-zoo/

Polskie Stowarzyszenie Go zaprasza na Turniej towarzyszący obchodzeniu japońskiego Dnia Dziecka "Japonia w Zoo". Spotykamy się w warszawskim ZOO, które tego dnia zamieni się w Kraj Kwitnącej Wiśni!
Oprócz turnieju będziemy uczyć zainteresowane osoby zasad i wygłosimy prezentacje na temat gry. Wszystkich, którzy nie przepadają za szybkimi grami zapraszamy do pomocy prezentacji gry Go - będzie co robić!

Gorąco zapraszamy!


Szczegóły turnieju:

termin: 21 maj 2011
miejsce: Warszawskie ZOO
zaczynamy o 11:00, kończymy ok. 15:30,
7 rund
czas podstawowy: 10 min + 1x10s byo-yomi
reguły japońskie, komi 6.5
sędzią turnieju jest Michał Parkoła

Nagrody:

 • I miejsce 800zł - ufundowana przez firmę 3Oceans
 • II miejsce 600zł - ufundowana przez Warszawską Szkołę Języka Japońskiego
 • III miejsce 400zł - ufundowana przez PSG
 • najlepszy gracz kyu 100zł - ufundowana przez PSG
 • najlepszy gracz do 7kyu 100zł - ufundowana przez PSG


UWAGA: Czekam na odpowiedź od sponsorów, może zmienić się lekko podział nagród, ale pula zostaje bez zmian!

Ze względu na ograniczone możliwości organizacyjne tylko pierwsze 30 osób zarejestrowane na turniej wejdzie na teren ZOO za darmo, reszta będzie musiała wykupić bilet, dlatego zachęcam do wcześniej rejestracji.

Komentarze

A w jaki dzień i w którym miesiącu będzie ten uroczy turniej???

Jak japoński Dzień Dziecka to stawiam ze 1 czerwiec :)

to jednak nie ma podzialu puli nagrod w zaleznosci od sily, na kategorie, tak jak to bylo zapowiadane na poczatku? :>

A jeszcze oprócz dnia i miesiąca które nie są pewne, to jeszcze chciałem się dopytać, czy:
1. Gdzie jest rejestracja?
2. Czy będzie jakiś katering? :D

Ad. 1 - Pod podanym linkiem.
Ad. 2 - Tak, w klatce tygrysów.

Przepraszam za niekompletne dane, uzupełniłem datę. Rejestracja oczywiście na stronie turnieju.

Jest propozycja, aby zagrać naprawdę błyskawiczny turniej, tj. 10min + 1x20s. Co Wy na to? Jest jeszcze trochę czasu, więc możemy się zastanowić, ale to zależy od woli graczy :) Oczywiście wtedy np. 8 rund.

naprawde blyskawiczny turniej to 10min/gracza (sudden death). Tak rozgrywalo sie przez lata np. mistrzostwa europy w grze blyskawicznej. Ten przyrostek "+ 1x20sek" używany przez Ciebie Stefan sugeruje, że gra może trwać dłużej niż godzinę. Teoretycznie, może trwać nawet dłużej niż 1,5 godziny. Rozważył bym rezygnacje z takich "upiększeń" - bo to prowadzić może do komplikacji w prowadzeniu turnieju ( pary które skończą grę po 25 minutach będą czekały bezproduktywnie na inne przez godzinę, co może prowadzić do bałaganu organizacyjnego). Nie mówiąc już o tym, że "wtedy np. 8 rund" jest niemożliwe do zaplanowania w czasie trwania imprezy.....

Ja chętnie zobaczę jak przy czasie 20m+2x20s mieszczą się z rozegraniem gry, parowaniem i usadzeniem zawodników do następnej rundy w ciągu godziny. Niedźwiadki będą dokarmiane myślicielami?

Zgodzę się z przedmówcami, że 20sek BY to mało ma wspólnego z grą błyskawiczną, a nawet szybką, to raczej taki średni czas. Szybki to by było dla mnie 10sek (mówię o grze na żywo i z zegarem oczywiście).

Czy grać z BY czy bez... hmm, w sumie udziału nie biorę to mój głos się nie liczy, ;) jednak delikatnie przychylałbym się żeby jednak BY było, no ale ok 10sek. (zegary DGT pikają od 5 sek, czyli ma się 5 sek spokoju ;) ) (jest jeszcze piknięcie przy 10sek, no ale tylko gdy BY jest większe niż 10sek, przy ustawionych 10 pika od 5 i ostatnią sekundę piszczy całą.

Dobrej zabawy życzę :)

Jak blitzowy to 10 minut podstawowego plus byo 10 sekund i się wyrobicie
Muszę zapytać bo mnie to zastanawia skąd takie dofinansowanie z psg, rozumiem, że jak sponsorzy dają to sie bierze. No ale powinny być jakieś proporcje bo za zdobycie mistrzostwa polski w sumie jest dyplon a tu za blitzowy turniej 900 zł a to już jakoś mało nie jest. Sama idea turnieju jest jak najbardziej trafna i napewno przyciągnie wielu widzów ale to trochę wygląda jakby się chciało przyciągnąć nowych graczy kasą no bo ktoś może sobie pomyśleć, że jak za taki turniej co trwa 5 godzin jest 900 zł to ile będzie za tytuł mistrza polski... Jak dla mnie to jeśli jest taka pula to powinna być jakoś bardziej rozdzielona też i na słabszych graczy bo takiemu Kowalkiemu z dzieckiem obojętne czy ogląda grę 4 dan czy 5 kyu tak samo go to zainteresuje. Zawsze można i dać 2000 zł za pierwsze miejsce za resztę nic to i pewnie Seok bin po nie przyjedzie tylko czy to o to powinno chodzić?

PSG funduje 700zł a nie 900zł

Wiem potrafie czytać ale 700 zł a 900 zł to faktycznie wielka różnica.. tu nie chodzi o kwotę tylko o ideę.

Nilu, idea jest prosta: chcecie (Wy: członkowie PSG), aby ten turniej się odbył. Ponieważ sponsor warunkuje kasę udziałem własnym organizatora, to ją dajecie.
Lubicie turniej - dajecie.
Nie lubicie - nie dajecie.
Proste.
Absmak jest Twoim problemem.

 • organizator nadrzędny płaci PSG za zorganizowanie u nich turnieju, PSG płaci za nagrodę (bardzo upraszczając, na początku był podany sponsor IPIX, teraz jest trzech innych ;)
 • w ubiegłych latach podobny myk był z Poznań Game Arena, PSG płaciło za wynajęcie powierzni, PSG płacono za zorganizowanie "kącika go"

Korzyści:

 • organizator "nadrzędny" mając faktury wchodzące i wychodzące może sobie to np wrzucić w koszty, itp
 • organizator "podrzędny" (PSG) ma promocję/nagrody/turniej

Dostaliśmy za ulepszenie eventu japońskie-zoo (dołożenie się tam z własnym turniejem), własny turniej, promocję, pulę nagród 2kPLN (w tym nawet część pod własną marką). O to chyba chodzi?

@janek
Chcesz się czepiać, obejrzyj sobie zamieszczoną listę sponsorów turnieju czerwcowego ;)

No ma to sens choć takie rozłożenie nagród robi z tego taki turniej 'o coś' zamiast turnieju promocyjnego. Ciekawi mnie po prostu czy sponsor powiedział daję 900 zł i to ma być dla zwycięzcy czy jakby mu zwisa jak to zostanie rozdzielone.

@nare dzięki za info. Chyba lepiej byłoby uwzględniać w newsie informację o sposobie dofinansowania przez psg by uniknąć niejasności. Swoją drogą gratuluję zdobycia takich nagród.

@fan
Czy ja wiem, to imho zależy czy Go w Polsce ma być bardziej kanałem

 • komunikacji na zewnątrzn - wtedy nie wgłębianie się w takie szczegóły wydaje mi się lepsze
 • komunikacji z członkami - wtedy takie szczegóły są istnotne

A co do nagród, jeśli zajmuje(/wał ?) się tym Leszek, to wiadomo, że pomyślał o

 • budżecie
 • jego zbilansowaniu

Do komunikacji z członkami zdecydowanie przydałby się osobny twór (np. forum) z ograniczonym dostępem. Miałem na myśli sprecyzowanie konkretnej informacji z której wynikało bardzo duże dofinansowanie przez psg lokalnego w sumie turnieju, ale sprawa wyjaśniona, więc nie ma specjalnie nad czym się rozwodzić.

@nare
Czepiał się Nilu was, potem ty mnie (jak się domyślam - z przysłowiowej już przyjemności bezkarnego przywalenia komuś w necie).
Mnie wasze sprawy guzik obchodzą. Może - jak sugeruje fan - swoje wewnętrzne sprawy załatwiajcie we własnym psgowskim gronie?

nie widzę linka do rejestracji na ww turniej

rozumiem, że nie ma formularza rejestracyjnego, tylko mejl do psg?

Link jest w drugiej linijce wpisu.

dzięki. ślepnę chyba na starość

Uwaga: dzięki uprzejmości sponsorów udało nam się lekko zmienić nagrody i przeznaczyć również dwie nagrody dla graczy słabszych!

Ze względu na dużą ilość informacji napływających do mnie, że czas na rundę jest za mały przy takim czasie podstawowym zdecydowaliśmy się zmienić czas rozgrywek na 10min + 1x10s.