Polskie Stowarzyszenie Go potrzebuje pomocy!

Pojawia się wiele inicjatyw, które mają na celu propagowanie go i zwiększanie liczby aktywnych graczy. Jest to bardzo pozytywna tendencja, która mamy nadzieję się utrzyma. Niestety na naszym wewnętrznym podwórku nie dzieje się dobrze. W 2010 do zarządu zostało wybrane 4 osoby, jednak z różnych przyczyn nasz skład został w praktyce mocno ograniczony. Ilość spraw formalnych i bieżących, z którymi musi sobie radzić zarząd jest zbyt duża, abyśmy mogli sobie z nimi poradzić poświęcają w tygodniu 2 czy 3 wieczory.

Przypominając, że PSG to nie zarząd PSG, a wszyscy członkowie - prosimy o pomoc!

Zapraszamy do konkretnej współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Go w:
 • Skoordynowaniu konkursu na nowe logo (konkurs z nagrodami)
  • Istnieje poprzedni regulamin konkursu, szkic nowego regulaminu i jedna zewnętrzna propozycja regulaminu, a także masa uwag od goistów. Trzeba zebrać to w całość i przeprowadzić sprawę od początku do końca.
 • Skoordynowaniu konkursów na ulotki promocyjne i materiały szkoleniowe dla osób chętnych prowadzić zajęcia (konkursy z nagrodami)
  • Wielokrotnie osoby chętne na prowadzenie zajęć narzekają na brak materiałów. Naszym celem jest zachęcić nagrodami osoby czy zespoły osób zdolne takie materiały przygotować.
 • Opiekun Kalendarza Turniejowego
  • Osoba ta miałaby za zadanie wyszukiwać wszystkie turnieje, na które Polska może albo powinna wyłaniać reprezentantów, a także pilnować terminów turniejów mistrzowskich i eliminacyjnych w Polsce. Zadanie wygląda na mało ciekawe, ale do tej pory realizacji podjęły się dwie osoby i żadna nie kiwnęła palcem, co z kole zaowocowało niedopuszczalnymi opóźnieniami w organizacji MPJ 2011 i brakiem MPK 2010.
 • Opiekun Sprzętu PSG
  • Należy zewidencjonować sprzęt PSG i dbać o uaktualnianie listy sprzętu. Praca ta została wykonana przez Aleksandrę Sontowską, ale niestety nie była przez nas kontynuowana, przez co jej praca poszła na marne.
 • Stworzeniu archiwum działań goistycznych
  • Należy stworzyć archiwum, najlepiej na go.art.pl lub psg.go.art z wszystkimi materiałami prasowymi, filmami, audycjami radiowymi i innymi śladami naszej (polskich goistów) aktywności. Byłaby to kopalnia wiedzy i dobry sposób aby przekonywać sponsorów i media o tym, że nie jesteśmy martwą, zamkniętą grupą.

  Wiem, że nie wszyscy mogą się angażować w pomoc przy organizacji imprez, ale te prace, które i tak trzeba wykonać, nie wymagają wychodzenia z domu. Wystarczy chęć i trochę wolnego czasu, aby naprawdę pomóc.

  Wszystkich chętnych proszę o kontakt na zarzad[maupka]go.art.pl lub stefan.wroclawski[maupka]go.art.pl.

Komentarze

Stefan ty naprawdę myślałeś że jeżeli z tematu posta wynika że będzie trzeba coś zrobić to ktoś się zainteresuje.
OPTYMISTA

Ale trzeba podziękować wszystkim tym którzy jednak coś robią, a są takie osoby.

Tak czy inaczej podjęcie decyzji o rozdzielaniu obowiązków na członków stowarzyszenia to krok w dobrym kierunku. Zupełnie nierozwojowa i nieefektywna jest sytuacja, gry tylko zarząd wykonuje pracę na rzecz PSG, a działanie większości członków ogranicza się do płacenia składek. Prędzej czy później ktoś się zgłosi, proponowałbym tylko umieszczenie tej listy i uzupełnianie jej na forum (przykleić temat) - tutaj ona zniknie po kilku tygodniach.

Good luck:)! Fajny pomysł z takim jasnym przedstawieniem potrzeb:)!

Fajni by było gdyby te ulotki udało się zrobić przed czerwcem, kiedy będzie ten festiwal azjatycki, na którym organizujemy warsztaty.

Miło mi poinformować, że Piotrek Rzepnikowski (Rzepa) zgłosił się na Opiekuna Sprzętu PSG! Dzięki!

Powodzenia, Piotrze. Miejmy nadzieję, że zebrane przeze mnie informacje przydadzą ci się do obecnej inwentaryzacji.

Aleksandra

Podczas Dni Kultury Japońskiej w Bydgoszczy mamy okazję zaprezentować grę Go.
Zostaliśmy o to poproszeni przez organizatora.
W internecie można znaleźć różne materiały: prezentacje, bajki , artykuły o zaletach Go, ulotki informacyjne. Mam nadzieję że autorzy pozwalają je publicznie zaprezentować "ku chwale Go" ( podając jednocześnie informację kto jest autorem przedstawianych opracowań, jeśli jest on znany)
Niektóre materiały trzebaby uaktualnić i zebrać w jedno miejsce (może gdzieś na tej stronie ) np w dziale "Materiały do prezentowania gry Go " aby inni mogli równiez z nich korzystać nie przekopując całego internetu w poszukiwaniu dobrych materiałów.
Co o tym sądzicie?
pozdrawiam
Prometeusz

Tak

Pomysł prometeusza mi się podoba. :)

Proponuję odnośniki do tego typu materiałow wrzucać w osobnym wątku:
http://go.art.pl/content/materialy-do-prezentowania-gry-go (już zacząłem)

Oczywiście jeżeli znajdzie się ktoś chętny, by to zebrać i aktualizować w innym miejscu to jeszcze lepiej, a takie linki z forum na pewno mu w pracy pomogą. :)

Pozdrawiam marmez