Warsztaty i pokaz gry w Ambasadzie Japonii


Ambasada Japonii, Koło Gier Japońskich PJWSTK oraz Polska Liga Mahjonga zaprasza serdecznie wszystkich na pokaz gry oraz bezpłatne warsztaty go.

Na początek będzie omówiona historia gry, jej miejsce w dawnej i współczesnej kulturze Japonii oraz świata. Po prezentacji odbędą się godzinne warsztaty. Będzie można na nich pograć, porozwiązywać zadania, jeśli starczy czasu odbędzie się mini turniej atari-go.

Warsztaty adresowane są głównie do graczy początkujących, jednak sama prelekcja czy sposób propagacji może być przydatna także dla bardziej zaawansowanych graczy.

Komentarze

Nie żebym się czepiał ale ustawienie na planszy (zaproszenie) mogło by być chociaż legalne jeśli nie sensowne.

Adres Ambasady Japonii jest sensowniejszy do zgłoszenia buga. Dzięki temu Awit w drugiej połowie warsztatów ma teraz fajne tsume-go do zaserwowania dla początkujących.

Dziekuję za zwrócenie uwagi. Zmartwiło mnie ujrzenie 3 martwych grup, które nie mają prawa tam stać... :( Nie zwróciłem na to uwagi, a byłem poproszony o skonsultowanie treści zaproszenia - mój błąd.

Ale "nare" ma rację - jest to teraz ciekawe zadanie dla początkujących: znajdź grupy, które nie mają oddechów :))

Na pokazie były właśnie takie zadania: ile oddechów ma ten kamień/grupa, a potem udało się zrobić mini-turniej atari-go, właściwie to dwa.

Relacja będzie w niedzielę o 18:00 na stronie http://mahjong.org.pl, zapraszam i pozdrawiam. Dziękuję za zamieszczenie informacji.