Podsumowanie lutego - iLMM

Screen z gry Fisz (B) - Nickless (W)Screen z gry Fisz (B) - Nickless (W)To był dopiero miesiąc!

Działo się tak wiele w iLMM, że aż trudno opisać to słowami.
Ale spróbuję :).

W tym miesiącu zakończył się pierwszy etap konkursu na logo iLMM. Do 20 lutego nadesłano w sumie 17 prac, z czego 14 zostało dopuszczonych do otwartej dla wszystkich ankiety. Kilka z nich było naprawdę dobrych i wybór wcale nie był taki oczywisty.
Ostatecznie pierwsze 3 miejsca, spośród których administratorzy wybiorą oficjalne logo iLMM, zajęły prace:
1. logo_13 - 22.82% głosów
2. logo_15 - 12.75% głosów
3. logo_07 - 10.74% głosów
Liczba głosów: 149

Zwyciezcom gratulujemy dostania się do finałowego etapu.
Pełne wyniki ankiety i wszystkie dopuszczone do konkursu logo można obejrzeć tutaj.

A teraz trochę o rywalizacji.

Grupa A
Lutowe rozgrywki w tej grupie to prawdziwy szał-pał z kilku względów.
Najważniejsze to fakt, że została rozegrana maksymalna liczba gier czyli po raz pierwszy w iLMM w ciągu jednego miesiąca, każdy zagrał w grupie z każdym! O to właśnie chodziło od początku i tak powinno pozostać
na zawsze :D.

Poziom pojedynków w tym miesiącu był niesamowicie wyrównany, a wygranie nawet 3 gier nie gwarantowało utrzymania się w grupie o czym boleśnie przekonał się Senbo.
Z tego miejsca należą się gratulacje dla wszystkich uczestników tej grupy.

Ostateczna klasyfikacja:
1. Kamil [Fisz] Chwedyna
2. Paweł [Leszczyn] Morawiecki
3. Maciek [Maciek] Lubiński

Grę pro w tym miesiącu wywalczył sobie Fisz! Niech mu wyjdzie na zdrowie :).

Grupa B
W grupie ludzi walczących o awans do dywizji A, rozegrano również pokaźną liczbę gier (21/28), co się oczywiście chwali.
Niewątpliwie bezkonkurencyjny w tym miesiącu okazał się Mateusz [Myszcz] Chojnacki, który wygrywając 5 z 6 rozgeranych gier jak najbardziej zasłużył sobie na pierwsze miejsce i awans do grupy A.
Piotr [wysek] Wysocki,  który rozegrał również dobre gry, uplasował się zaraz za Myszczem i razem wkroczyli w świat twardej walki na najwyższym poziomie wśród młodych graczy w Polsce.
Zaraz za nimi przyczaił się zdobywca 3-go miejsca, czyli Bartłomiej [barty] Żuchowski, który jako jedyny pokonał posiadającego duży potencjał Andrzeja [Sadplayer] Zyzaka (3d PSG). Andrzej pochłonięty osobistymi sprawami studenta, rozpoczął grę w lidze dopiero na kilka dni przed końcem rundy, co zaowocowało ostatecznie 6 miejscem i zwycięską walką w barażach o utrzymanie w lidze :). Piąte miejsce zajął Karol [KaC] Cieślak, który w barażach odprawił z kwitkiem Alberta [galb] Gajewskiego.
Z ligą pożegnali się Andrzej [k43r] Kaczor i Leszek [lesio1] Sołdan jr. Mamy nadzieję, że pomimo tego, że nie zapisali się do marcowych eliminacji, jeszcze do nas wrócą :).

Eliminacje
W lutowych eliminacjach został pobity rekord liczby uczestników! W sumie 37 graczy rywalizowało o dostanie się do ligi. Administratorzy zostali zmuszeni do zwiększeina liczby rund w eliminacjach do 5, co jest oczywiście pozytywnym zjawiskiem :).
Do ligi bezpośrednio dostał się Kamil [Quaigon] Grabowski (w eliminacjach startujący z nikiem [Hanhei]), który w tym miesiącu będzie miał swój debiut w rozgrywkach grupowych. Oprócz niego do ligi dostał się, mający swój debiut już dawno za sobą, stary i poczciwy, Radosław [Hipcio] Jachym. Gratulujemy!
W barażach tym razem nie dali rady zarówno Grzegorz [silk] Sobański jak i Andrzej [galb] Gajewski. Można powiedzieć, że ten ostatni, miał niebywałe szczęście trafić w ostatniej rundzie eliminacji na gracza 4 dan, a w barażach na gracza o sile 3 dan. Nie udało mu się sprawić niespodzianki, ale napewno wiele się nauczył i to zaprocentuje w przyszłości.

Puchary Pocieszenia PP1 i PP2
W pucharach również wiele się działo, ale w zdecydowanie bardziej negatywnym sensie. Było tak dużo gier przegranych przez walkower (a nawet jeden obustronny walkower), że aż strach nawet o tym myśleć. Z czym ta tendencja była związana? Ferie? Sesja? Brak motywacji spowodowany odpadnięciem z głównych rozgrywek? Na te pytania staramy się odpowiedzieć. Bardzo chętnie poznamy opinię każdego, kto ma jakąś teorię na ten temat.
Mail: ilmm@o2.pl
lub nick KGS: iLMM.

Wracjąc do rywalizacji, Puchar Pocieszenia 1 ostatecznie wygrał Marcin [kobuz] Sokół ogrywając w finale Bartosza [bartosh] Klimczaka.
Zwycięzcą Puchar Pocieszenia 2 natomiast, poprzez pokonanie w ostatniej rundzie Joanny [nogasia] Noga, został Szymon [knives] Zagajewski.

Gratulujemy i zapraszamy wszystkich do kibicowania podczas gier ligowych na KGS.
Dla tych, którzy zagapili się i nie zapisali do eliminacji w marcu, mamy świetną wiadomość:
Zapisy na kwietniowe eliminacje już za 3 tygodnie :D.