Kongres 2012 - pierwsze dni

W sobotę 21.07.2012 zaczął się Europejski Kongres Go 2012 w Bonn (Niemcy).

Mamy już za sobą pierwsze wyniki: zwycięstwo Rosjan w finałach Drużynowych Mistrzostw Europy (link) małymi punktami tuż nad Czechami.

Natomiast w Mistrzostwach Europy startuje Mateusz Surma 6D (2564), który w pierwszej rundzie pokonał Geerta Groenen 6D (Holandia, 2476). W drugiej rundzie zmierzy się z Johannesem Obenaus 5D (Niemcy, 2492). Gra będzie transmitowana na KGS oraz na EuroGoTV. Zaczęli parę minut temu, o 10:15.

W Mistrzostwach bierze udział 511 zawodników, w tym 4 Polaków.

UPDATE: Mateusz Surma wygrał z Johannesem Obenaus.

UPDATE: Mateusz w III rundzie Mistrzostw zagra z Zhao Pei 6D (Niemcy, 2607). Transmisja na EuroGoTV1.

UPDATE: W III rundzie Mateusz poległ z Zhao Pei. Zapis gry będzie prawdopodobnie dostępny tutaj. Jutro przerwa w rozgrywkach, następne gry w czwartek 26.07.2012.

UPDATE: W IV rundzie Mateusz przegrał z Antti Törmänen (2599, 6D z Finlandii).

Komentarze

Warto zauważyć, że Drakula nie przegrał od 30 gier rankingowych!

Realna siła Mateusza osiągnęła już poziom najsilniejszych koreańskich insei; zatem, zbliżona jest do koreańskich początkujących pro. Amatorzy maja z nim naprawdę niewielkie szanse :)

Z europejczyków chyba Szikszin z Debarre będą najtrudniejszymi przeciwnikami dla Mateusza, z pewnością będą sprawdzianem psychicznej wytrzymałości, zwłaszcza Szikszin. Poza tym czy azjaci będą w zasięgu? Trzymam kciuki!

Ile lat ma Shikshin? Jak Mateusz zaczynał grać to on mial juz 5d...

24 - 25

Ilja Valerievich Shikshin (Илья Валерьевич Шикшин, born May, 7th, 1990)

Jak Mateuszowi dzisiaj poszło, bo na uurogotv nic nie widac, a kgsu brak :/

W tej chwili jeszcze grają. Gry zaczynają się o 10 i każdy z graczy ma 2.5h czasu podstawowego. Także wyników nie ma co zbyt szybko oczekiwać ;)

janek@ Realna siła Mateusza osiągnęła już poziom najsilniejszych koreańskich insei; zatem, zbliżona jest do koreańskich początkujących pro. Amatorzy maja z nim naprawdę niewielkie szanse :)

Piekne byly by to slowa, gdyby byly prawdziwe. Mateusz osiagnal (poki co) poziom najslabszych koreanskich insei. Dluga przed nim droga do najsilniejszych koreanskich insei, ktorzy tuz po osiagnieciu zawodostwa moga rywalizowac z najlepszymi zawodowcami na swiecie (przykalad Lee Donghoon 1p, ktory pokonal ostatnio Lee Changho 9p).

Mimo porazki z Zhao Pei kibicuje mu dalej - Mateusz na Mistrza Europy!

Drogi anonimie, na podstawie Twojej wypowiedzi domyślam się, że masz więcej informacji od nas o wynikach Mateusza na turniejach w Korei. Nie ukrywaj ich, proszę, podziel się informacjami z nami.

Na jakiej podstawie oceniacie, jaka jest realna sila Mateusza? Pytam bez ironi czy zlosliwosci, jego wynikow gier z prosami czy insei nie mozna raczej znalesc w internecie.

Mateusz na LSG mówił, że gra z nauczycielami (pro) na odwrotnym komi. Zresztą to nie ważne jaką ma aktualnie siłę, ale aby stale ją zwiększał.

Szkoda tylko, że najprawdopodobniej nie zobaczymy go na Mistrzostwach Polski :(

Mateusz na lsg mówił, że gra w niższych ligach swojej szkoły insei, to chyba wystarczający argument żeby uznać, że nie osiągnął poziomu najsilniejszych koreańskich pro?

,,Szkoda tylko, że najprawdopodobniej nie zobaczymy go na Mistrzostwach Polski :("

Mysle ze dla wielu osob to ostatnia okazja na zdobycie mistrzostwa na najblizsze 40 lat wiec moze nie szkoda :) Mateusz bedzie walczyl w mistrzostwach europy i turniejach pro, a krajowe podworko zostawi innym i wszyscy beda zadowoleni :)

Mam nadzieję, że Mateusz będzie grał w Mistrzostwach Polski. NIe sądzę też żeby 40 lat mogło być okresem supremacji jednego zawodnika. Nawet Ilia Shikshin lub Catalin Toranu - którzy są wyjątkowymi talentami- nie mają szans na takie długie utrzymywanie formy (co w przypadku Catalina było widać już po kilku latach po powrocie z Japonii)

40 lat to chyba przesada, ale ... w Rosji i w Rumuni cos jednak sie robi, aby pojawiali się nowi gracze. U nas przez wiele lat będzie posucha

Mateusz nie grał w lidze insei. Grał z graczami najniższej ligi insei i mówił: "Czasem wygrywam, a czasem nie, ale raczej więcej przegrywam."

Jeszcze 6 rund. Uszy do góry :) Dalej trzymam kciuki za jak najlepsze gry :)

go go Drakul!

Antti był tak miły i zrzucił grę z Mateuszem do sgf'a. Podesłał mi tego linka, ściągajcie do woli:)
http://www.suomigo.net/attach/Egc2012Kirjaukset/AnttiT-EGC2012-r4.sgf

Drakula po zwyciestwie nad JP 5d ciagle z szansami na finalowa 8.
Tymczasem 5 zwyciestw (komplet) Bartosza Surmy.

Może ktoś zna wyniki 5 rundy?