Ankieta na temat wysokości wpisowego na turnieje

Komentarze

Na jaki turniej? >20pln za turniej a'la Mesita to zdzierstwo. <20pln za turniej a'la Warszawski to powód do obaw o stan psychiczny organizatorów.

Na LSG wpisowe 50zł (25zł przy zniżkach)... za to kilkanaście turniejów i pula nagród rzędu 3-4tys zł.

czy wyniki ankiety zostana upublicznione?

jeszcze by mozna spytac, czy we wpisowym ma byc kawa, herbata, ciasta i inne dobra, czy wszystko *ponad* ma byc dodatkowo platne... Albo czy wysokie maja byc tylko pierwsze miejsca, czy moze raczej wielenagrod dla roznych sil... ;)

50zł z czego połowa na koszty i nagrody a połowa na rozwój klubu organizującego (własny sprzęt, zaproszenie nauczyciela, książki, ...).

Warto jeszcze wspomnieć, że wpisowe na turnieje na LSG jest też uzależnione od czasu przebywania.

Na zwykly turniej moge dac max 25zl (taki do 50 graczy). Na duzy turniej (powyzej 50 graczy) max 50zl.

Wpisowe na warszawki mogłoby wynosić 200zł, przy obecnym 80zł przychodzi za dużo plebsu.

Tak, niewątpliwie trzeba coś z tym zrobić. To skandal by tacy szlachetni jegomoście musieli się pospolitować z pospólstwem.

głosowałem na 40zł, chociaż nie byłem dawno na żadnym turnieju. ogólnie to wysokość wpisowego jest dość ciężką sprawą i zależy od wielu czynników. jesli chcemy zrobić turniej promocyjny, który ma zachęcić ludzi do uczestnictwa to 10-20zł wydaje się być minimum przyzwoitości (koszty organizacji, skromne nagrody itp.). Student nie pojedzie zazwyczaj na turniej, w którym wpisowe będzie rzędu 40-50 zł, licząc się z kosztami takiego wyjazdu. Z kolei osoba pracująca i aktywny gracz, raczej nie wezmie udziału w mniejszym turnieju (turnieje handicapowe np.), bo to raczej się będzie wiązać z utratą EGF (jeśli komuś na tym rankingu zależy).

Wszystko zależy od formuły turnieju. Jeśli chcemy przyciągnąć doborową obsadę, to rzeczywiście duże wpisowe da nam dużą pulę nagród, co spowoduje przyciągnięcie silniejszych graczy, z kolei odstraszy początkujących kgsowiczów, którzy 10 razy się zastanowią, zanim zapłacą wpisowe.

Pozdro!

W ankiecie jest jasno napisane.
Wyższe wpisowe - wiele nagród.
Niższe wpisowe - prawie bez nagród :)

Rzecz jasna jeśli za wygranie kategorii np. best kyu będzie nagroda za 600zł - byłoby miło
Oczywiście najlepiej, żeby nie płacić NIC albo organizatorzy jeszcze dopłacali nam za samą chęć uczestnictwa... Za best 10kyu i niżej wygranie 100zł lub "Invincible The Games of Shusaku" także narobiłoby apetytu, żeby walczyć i rywalizować..., ale jak będzie wpisowe - to zdzierstwo!
Ciastka, kawę i herbatę to powinni serwować organizatorzy jeszcze do stolików, nie wspominając już o darmowych hotelach przy turnieju dwudniowym, ba jednodniowym też. Oczywiście absolutne minimum to ***

Na jakim wy świecie żyjecie? - nie ma nic za darmo. Żeby coś powstało [wielkiego] muszą być na to znalezione pieniądze. Czy to w formie wpisowego od zawodników, czy to od sponsorów w formie pieniężnej lub rzeczowej, usługowej czy innych.
Jeden z najlepszych "ekskluzywnych" turniejów był/jest LMM gdzie zawodnik po wygraniu miejsca w eliminacjach płaci dodatkowo 50zł wpisowego. (8xzawodników->400zł idące do puli nagród) / Nikt nie narzeka. Jest walka, jest rywalizacja, są emocje... Gra o dużą stawkę.

Wiele osób dopiero jak zorganizuje duży turniej - wie w ogóle o czym mowa.
Czasem da się pominąć takie wydatki, a czasem nie...
-wynajęcie sali
-zapłacenie osobie pilnującej obiektu (nadgodziny)
-ciastka, kawa inne
-sędzia
-sprzątanie obiektu
To może (nie musi) wynieść ponad 1000zł.
Jak chcecie to pokryć z budżetu turnieju gdzie wpisowe za 10zl przy 40 osobach |bez sponsorów| ? Myślicie w ogóle o nagrodach ? TOp3, best kyu ?
Można tworzyć sobie ligę podwórkową [kameralną] i grać o uścisk ręki prezesa. Można też myśleć o czymś większym z dużą ilością nagród i - czymś co można przedstawić sponsorom i mediom.
Przy czym 40zł ze zniżkami to wcale nie jest "drogi" turniej (Warszawa 80-60+zniżki) (Londyn 150-120zł - nieliczne zniżki) (inne duże europejskie~100zł).

Z innej beczki :)
Kiedyś szukałem miejsca na (widać niepoważny) turniej w poważnych miejscach ( MTP i CK Zamek), koszt wynajęcia sali/powierzchni to ok. 2000-3000 do 7000zl za weekend.
Sale/miejsce - 100 osób.
Wpisowe tego nie pokryłoby nawet w połowie :)