Turniej Warszawski i eliminacje do Ligi Mistrzostw Polski 11-12 maja

Serdecznie zapraszamy na 42. Turniej Warszawski, który w tym roku ponownie odbędzie się na campusie Google na warszawskiej Pradze. Wyniki turnieju będą decydowały o tym, kto zakwalifikuje się do LMP 2019. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji i zgarnięcia zniżek na wpisowe: http://warszawa.go.art.pl/xlii-warszawski-turniej-go

Oprócz tego, 11 maja o godzinie 19:00 w miejscu turnieju odbędzie się walne zgromadzenie członków Polskiego Stowarzyszenia Go. Jest to szansa na zapoznanie się z pracą stowarzyszenia i z tym, w jaki sposób wspiera polskie środowisko goistyczne. Przed zebraniem będziemy też przyjmować nowyh członków. Odbędą się też wybory kolejnej kadencji zarządu, sądu koleżeńskiego i komisji rewizyjnej.

Do zobaczenia na miejscu!

Komentarze

zapowiada się na prawdę fajny turniej:) Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz o której wspominałem już wielokrotnie.
Łączenie eliminacji do Mistrzostw Polski z innym turniejem wypacza wyniki eliminacji. Im większy turniej tym bardziej wyniki te odbiegają od stanu rzeczywistego....
Po pierwsze parowanie z zawodnikami nie startującymi w ramach eliminacji - jestem przekonany, że także tym razem dojdzie do sytuacji kiedy osoby mające 2 wygrane na 5 gier przejdą do turnieju Mistrzowskiego. Dużo bardziej będzie liczył się SOS niż faktyczna gra zawodników.
Po drugie Top bar będzie znacząco różnił się od tego jaki mielibyśmy przy turnieju czysto eliminacyjnym. I znowu im większy turniej tym większa przewaga startowa gracza, który na papierze jest silniejszy. Dla przykładu gdyby top bar ustawiono na 3d i pojawiła się osoba z taką siłą startująca w eliminacjach jej przewaga nad 1k to 3 pkt na starcie.... gdzie w turnieju czysto eliminacyjnym w Polsce zapewne obaj gracze byliby w top barze....
Równie dobrze automatycznie możemy wpisać takiego gracza do turnieju Mistrzowskiego.
Tak wiec o ile turniej zapowiada się na chyba największy ostatnimi czasy to dla eliminacji do Mistrzostw Polski nie jest to dobra informacja.

Pozdrawiam:)

Wiadomo, że lepiej gdyby w turnieju eliminacyjnym brały udział głównie osoby zainteresowane eliminacjami. Ale ciężko byłoby zorganizować oprócz Turnieju Warszawskiego turniej, na który przyjechali by chętni do udziału w LMP. Dlatego postaraliśmy się zaprosić jak najwięcej silnych, polskich graczy, co nam się nieźle udało. Postaramy się oczywiście, żeby top-bar obejmował wszystkich zainteresowanych mistrzostwami. Myślę, że nie jest to jakieś idealne rozwiązanie, ale będzie dość sprawiedliwe.

Pozdrawiam Maksym