Zbiórka na wydanie książki do nauki go dla początkujących

Rozpoczęliśmy zbiórkę społecznościową na wydanie książki Kształtu Umysłu autorstwa Mateusza Surmy. Jest to podręcznik dla początkujących wprowadzający w podstawy gry w go.

Książkę kierujemy zarówno do osób, które chciałby od podstaw nauczyć się grać jak i do tych, którym zależy na uporządkowaniu już zdobytego przy planszy doświadczenia. Publikacja może także służyć jako przewodnik edukacyjny – do wykorzystania w klasie i w domu do nauki gry z dziećmi. Całość to ponad 100 stron omówień podstawowych zagadnień i zadań do rozwiązania na planszy.

Materiał uporządkowaliśmy w trzy rozdziały, ułożone stopniem trudności i wielkością planszy:


CZĘŚĆ I 9x9: poznasz najważniejsze pojęcia, dowiesz się jak zbijać kamienie oraz tworzyć nieśmiertelne grupy, nauczysz się budować silne kształty i liczyć wynik na planszy,

CZĘŚĆ II 13x13: znajdą się tutaj trudniejsze zadania dotyczące życia i śmierci na planszy, poznasz różne sposoby łapania kamieni, dowiesz się także, czym jest yose, fuseki, seki oraz oczne kształty.

CZĘŚĆ III 19x19: tu poznasz różne rodzaje otwarć, podstawowe joseki, nauczysz się wskazywać słabości grup oraz budować dobre rozwinięcia, dowiesz się kiedy zaczynać grać yose.

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie tego projektu: https://wspieram.to/ksztalty_umyslu . Od uzbieranej kwoty zależy to ile książek uda nam się wydać. Realizację zbiórki wspiera Polskie Stowarzyszenie Go. Cześć egzemplarzy zrealizowanych w projekcie zostanie przekazana na nagrody w turniejach oraz posłuży jako materiały dydaktyczne do nauki gry w Go.