Podsumowanie: Mistrzostwa Polski Juniorów 2016 + Turniej Towarzyszący o Puchar Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego

W dniach 9-10 stycznia 2016 roku odbyły się w ożarowskim Domu Kultury "Uśmiech" czwarte już Mistrzostwa Polski Juniorów Go oraz siódmy z kolei Turniej o Puchar Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego. Na turniej stawiło się piętnaścioro graczy, w tym ośmioro juniorów.

 

 

Tegorocznymi Mistrzami Polski Juniorów w kategorii u12 zostali:

- Mistrzem Polski Antoni Bugaj;

- Wicemistrzem Polski Mateusz Jędrzejek.

W kategorii u16:

- Mistrzem Polski Wojciech Małkiewicz;

- Wicemistrzem Polski Marianna Szychowiak;

- II Wicemistrzem Polski Stefan Batory.

W kategorii u20:

- Mistrzem Polski Filip Domański;

- Wicemistrzem Polski Filip Tokarski.

Z kolei w VII Turnieju o Puchar Burmistrza zwyciężyli:

1. Filip Domański;

2. Kamil Konieczny;

3. Wojciech Szychowiak.

Mistrzowie Polski Juniorów otrzymali nagrody okolicznościowe, ufundowane przez Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego zestawy kamieni Yunzi oraz ufundowane przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego książki o Go.

Zwycięzcy VIIToPB otrzymali nagrody okolicznościowe oraz ufundowane przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego książki o Go. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za przybycie, sponsorom na hojność i zapraszamy na kolejne turnieje.

Komentarze

Gratulacje dla wszystkich!
Uwaga do autora: po polsku pisze się najpierw imię a potem nazwisko, więc Antoni Bugaj, Wojciech Małkiewicz, Filip Domański, Adam Mickiewicz a nie Bugaj Antoni, Małkiewicz Wojciech, Domański Filip, Mickiewicz Adam. Mała rzecz, a razi.

Dzięki za relację i gratulacje dla zwycięzców.

Tak na przyszłość, nie do końca w temacie, bo tutaj tego akurat błędu nie popełniono, ale podłączając się pod słuszną uwagę Staszka i powiększając listę (nie tak) małych rzeczy, które rażą: w języku polskim zawsze, gdy tylko się da, odmieniamy nazwiska. Robimy tak często również z nazwiskami obcego pochodzenia, choć tutaj już są wyjątki i warto sobie to sprawdzać. Widziałem kiedyś ładny dyplom dla zwycięzcy pewnego turnieju zeszpecony zdaniem tego rodzaju: "za zajęcie pierwszego miejsca dla (i tu długopisem) Jana Kowalski/ lub dla Pawła Nowak".

Dzieki za zwrocenie uwagi - poprawilismy nazwiska :)