Turniej Międzyszkolny w Osielsku

W Osielsku pod Bydgoszczą odbył się dnia 13-05-2014 turniej dla dzieci. Rywalizowały ze sobą 3 szkoły: Osielsko, Złotoria i Białe Błota. W sumie na imprezę przyjechało 44 dzieci. Nieliczne zajmowały się kibicowaniem, a większość zmierzyła się w dwóch kategoriach: Go na planszach 13x13 – 8 zawodników i Atari-Go na plaszach 9x9 – 27 zawodników. Oba turnieje rozgrywane były w systemie każdy z każdym co sprawiło, że zawodnicy AtariGo mieli 26 partii do rozegrania… Nikogo to nie zniechęciło, nie minęły 3 godziny jak zostali wyłonieni zwycięzcy. Walka była zacięta i miejscami na pudle podzielili się przedstawiciele wszystkich szkół. A oto zwycięzcy:

Go:

  • I miejsce: Marianna Szychowiak - Osielsko
  • II miejsce: Mikołaj Orłowski – Złotoria
  • III miejsce: Maksymilian Nowak – Białe Błota

Atari-Go:

  • I miejsce: Marendowski Oskar - Złotoria
  • II miejsce: Antoni Krankowski – Złotoria
  • III miejsce: Martyna Śmiechowicz - Osielsko

Każde z uczestniczących dzieci otrzymało nagrodę i okolicznościowy upominek. Na miejscu funkcjonował kącik gastronomiczny z różnymi smakołykami i bogactwem napojów, gdzie zmęczeni wojownicy mogli się pokrzepiać. Za wsparcie dziękujemy serdecznie: Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców, Rodzicom dzieci, Stowarzyszeniu Menjin i Sklepowi e-go.

Komentarze

44 dzieci? Oczami wyobraźni już widzę Bydgoszcz w czołówce za 5-10 lat :)

Chciałbym...:-) Niestety rzeczywistość wygląda tak, że jak w gimnazjum z tej grupy będzie grało troje dzieci uznam to za duży sukces. Ciężka dola trenera...;-)

Dobrze, jeśli zechce grać jedno. Reszta będzie wolała komputer a nade wszystko nie będzie miała wsparcia ze strony rodziców, dla których jakieśtam go to marnowanie czasu potrzebnego na dodatkowy angielski.

Ze swojego doświadczenia wnoszę, że jeśli dzieciak sam się nie zaweźmie i nie zacznie chodzić, to marne szanse by grał.