Tyski turniej o tytuł paprocańskiego Charliego Marlowa

„Your strenght is just an accident owed to the weakness of others”
Joseph Conrad

Turniej odbędzie się w niedzielę 30 czerwca w Kompleksie Sportowym Paprocany przy ulicy Sikorskiego 110 w Tychach (tam gdzie w zeszłym roku). Bardzo proszę chętnych o kontakt mailowy (mnich.cadrach/na/gmail.com) lub zarejestrowanie się na stronie turnieju, aby nie zdarzyła się sytuacja, że braknie desek lub miejsca.

W ubiegłym roku mieliśmy dwóch zwycięzców: Brunona Wałaszewskiego oraz Piotra Ponikowskiego.
Piękne paprocańskie najady nadal sławią ich męstwo i okazaną waleczność.

Planowany przebieg turnieju:

  • od 9.00 – rejestracja graczy
  • 10.00 – I runda
  • 13.30 (ale po obiedzie) – II runda
  • 16.00 – III runda
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród około 18.30

Reguły:

Gry handicapowe z godziną czasu podstawowego oraz minutą byo yomi.
W przypadku gier równych komi zostanie uzgodnione przed każdą grą z osobna poprzez licytację.
Licytować można wyłącznie pełnymi liczbami (w żadnej grze – także handicapowej - nie będzie połówek); licytację rozpoczyna gracz wylosowany jako biały. Licytacja przebiegać będzie naprzemiennie, poprzez podawanie wartości komi o jeden wyższej od zaproponowanej przez przeciwnika; nie można dokonywać większych przebić. Gracz, który spasuje, otrzymuje białe kamienie i zapisuje wartość komi na kartce, która zostanie przekazana sędziemu.
System parowania: Macmahon.
W każdej rundzie terytorium liczy się jak w regułach japońskich.

Zwycięzca turnieju oraz wszyscy gracze, którzy uzyskają trzy zwycięstwa lub dwa i jedno jigo otrzymają nagrody książkowe i upominki ufundowane przez organizatora.

Obiad:

Nad jeziorem znajdzie się parę miejsc, gdzie można zjeść coś ciepłego. Wszystkie bufety oraz restauracje są  otwarte od samego rana do wieczora i znajdują się w odległości 150- 650 kroków.

Dojazd:

Autobusem z Katowic: najlepiej wsiąść w Katowicach na ulicy Korfantego do 4 (linii MZK Tychy) i jechać do przystanku Jezioro Paprocany w Tychach. Podróż potrwa około 50 minut. Przystanek ten znajduje się przy Hotelu Piramida w odleglości 180 kroków od Kompleksu Sportowego Paprocany. Rozkład jazdy linii nr 4 na niedzielę http://www.mzk.pl/rozklady/?co=tabliczka&linia=0004&tabliczka=0004t032&l...

Dojazd pociągiem: najlepiej wysiąść na stacji Tychy (nie Tychy Miasto), skąd blisko do przystanku trolejbusowego. Linią B lub E można dojechać do przystanku nad jeziorem (Paprocany Pętla, ostatni przystanek trolejbusowy), skąd trzeba przejść około 575 kroków do Kompleksu Sportowego Paprocany (kierować się za Hotel Piramida). Podróż trolejbusem z dworca PKP nad jezioro trwa około 25 minut.

Zapraszam,

Marcel Zantman