Apel do działaczy

Wrzucajcie informacje o wszystkich, nawet najmniejszych warsztatach, pokazach i innych wydarzeniach, które organizujecie lub zorganizowaliście. Ostatnio na forum wypowiedź silka: „Często pojawiają się tam słowa "nikt", "nic" w kontekście promocji go. Natomiast w rzeczywistości go przy wielu okazjach jest promowane i są osoby, które działają. (…) Prawda, że w większości przypadków się tym nie chwalimy, bo ciężko pisać o każdej wizycie na półkoloniach w domu kultury. Jednakże, szkoda, że osoby chcące organizować "Grupę Promującą Go" się nie orientują, że takie rzeczy się dzieją. (za mało turniejów w Polsce i za mało wyjazdów i nie ma kiedy ze soba rozmawiać :( )” po raz kolejny pokazała, jak bardzo potrzebna jest komunikacja pomiędzy goistami.

Informacja o tym, że są ludzie, którzy poświęcają swój czas promując go jest bardzo motywująca. Krótka zapowiedź w mini-newsie, a potem dwuzdaniowe podsumowanie z trzema zdjęciami każdego wydarzenia wystarczy, aby wygenerować kolejne!

Często zdarzało mi się, że dowiadywałem się od kolegów w klubie, że kilka dni temu przeprowadzili np. lekcje w gimnazjum, warsztaty czy prezentacje. Skoro nie wiedziałem o tym jako stały klubowicz, to przypuszczam, że nie wiedział o tym praktycznie nikt, oprócz organizatorów. Wewnętrzna komunikacja środowiska do podstawa!

Komentarze

Dodam, że w celu umieszczenia informacji w serwisie najlepiej skontaktować się z osobą odpowiedzialną za dane miasto (lista na stronie redakcja), albo wysłać bezpośrednio na portal@go.art.pl. Również zachęcam do chwalenia się;)