Wyniki I Meczu Warszawa - Łódź

Pierwszy mecz Warszawa kontra Łódź, rozegrany 24 kwietnia w klubie Kawangarda, za nami. Zwyciężyła Warszawa wygrywając cztery partie, przegrywając tylko dwie. Niedługo rewanż, tym razem w Łodzi. Na początku rozegraliśmy mecz, potem graliśmy partie towarzyskie. Ta druga cześć była o tyle istotna, że te multum kibiców zostało dopiero wtedy dopuszczone do gry :-).

Wyniki

Czytaj dalej

Mistrzostwa Europy Par 2010 w Petersburgu

Klaudia Kleczkowska i Krzysztof Dziołak (MPP 2010)Klaudia Kleczkowska i Krzysztof Dziołak (MPP 2010)W dniach 23-25 kwietnia Klaudia Kleczkowska 4 kyu i Krzysztof Dziołak 1 dan będą reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy Par w Petersburgu, w Rosji (zajęli w MPP drugie miejsce, jednak zwycięzcy się wycofali). Przed nimi 6 rund podczas których mierzyć się będą z najsilniejszymi parami Europy.

Dzisiaj wygrali ze znacznie słabszą parą z Rosji, a następnie przegrali z silniejszymi reprezentantami Rumunii.

Czytaj dalej

Wyniki Turnieju w Bydgoszczy 17 04 2010

W imieniu Organizatorów przesyłam  wyniki
kolejnego turnieju bydgoskiego, który odbył się w sobotę
17.04.2010.

Czytaj dalej

EKPMC 2010 w Warszawie przesunięte na maj

W imieniu Koła Naukowego Go działającego na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zapraszam na Eliminacje do Turnieju o Puchar Premiera Korei. Odbędą się one podczas weekendu 15-16 maja 2010 roku w Warszawie na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Go przychylił się do naszej prośby i podjął decyzję o możliwości startu w eliminacjach przez goistów którzy jeszcze nie zapisali się do PSG. To jedna z niewielu okazji dla osób spoza Stowarzyszenia, aby zobaczyć na żywo i w przypadku dobrych wyników zagrać z najsilniejszymi graczami w Polsce. Nie będę więcej przynudzać, szczegóły poniżej:

Czytaj dalej

I Mecz Warszawa - Łódź

W sobotę 24 kwietnia 2010 roku w Kawangardzie (Warszawa) odbędzie się mecz pomiędzy reprezentacją Warszawy a Łodzi.

Czytaj dalej

Wyniki Turnieju Kwietniowego w Poznaniu

W weekend 10-11 kwietnia odbył się w Poznaniu turniej. Graliśmy w trzech grupach, w pierwszej oraz drugiej gry równe, natomiast w trzeciej gry handicapowe.

Dzięki wszystkim którzy przyszli i przyjechali, atmosfera na turnieju była bardzo przyjemna. Dzięki wszystkim bez których turniej by się nie odbył - za organizację, pomoc sprzętową, pomoc na miejscu, pomoc samochodową i za każdą inną. A, i za wypieki :D

Czytaj dalej

Liga Młodych Mistrzów 2010 i Turniej Towarzyszący

W imieniu Stowarzyszenia Meijin chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na turniej Ligi Młodych Mistrzów, który odbędzie się w dniach 30.IV-3.V w Bielsku-Białej w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr.5.  

Czytaj dalej

Sprostowanie

Niestety (a może na szczęście), przedwczorajszy news okazał się pomyłką za którą przepraszamy. Zawiodła tutaj znajomość języka koreańskiego. Po dokładnej analizie okazało się, że informacja nie dotyczyła planszy o boku długości 21 pól, tylko finałowej gry 21ego Pucharu Fujitsu, który odbył się 7 czerwca 2008 roku. Lee ChangHo 9dan (Korea) przegrał w niej z Gu Li 9 dan (Chiny).

Rozmiar planszy

Z informacji które ukazały się w zeszłym tygodniu na stronach Hanguk Kiwon (Koreańskie Stowarzyszenie Go) oraz Zhōngguó Weíqí Xíehuì (Chińskie Stowarzyszenie Go) wynika, że toczą się rozmowy nad wprowadzeniem osobnych rozgrywek na planszy o rozmiarze 21x21 pól.

Czytaj dalej