System Rankingowy Polskiego Stowarzyszenia Go

Wraz z końcem ubiegłego roku Krzysztof "Grabol" Grabowski, dotychczasowy opiekun Systemu Rankingowego PSG zakończył swoją przeszło 30 letnią Misję.

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Go i wszystkich polskich goistów chcielibyśmy gorąco podziękować za jego systematyczne wysiłki i niezłomną wytrwałośc w dbaniu o to, żeby każdy z nas miał aktualny, wiarygodny stopień i żeby wszyscy szybko rozwijający się zawodnicy nie musieli za długo czekać na awans.

W związku z powstałym wakatem rozpoczęły się poszukiwania nowego Opiekuna, który poprowadzi "Grabolkę" przez następne lata.

Do czasu jego znalezienia obowiązki Grabola tymczasowo przejmuje Wiesław Sawicki. W bieżących sprawach rankingowych (przede wszystkim w sprawie przekazania wyników turniejów) można kontaktować się z nim pod adresem ranking (at) go.art.pl.

W sprawach indywidualnych (np. przyspieszonych awansów) należy nadal kontaktować się z Komisją Rankingową pod adresem komisja.rankingowa (at) go.art.pl.

Komentarze

Dziekuje rowniez. :)

To, że Grabol odejdzie zapowiadał od miesięcy. Zaczynanie poszukiwań teraz wygląda jak budzenie się z ręką w nocniku, a fakt, że osoba z poza Komisji Rankingowej ma teraz pełnić obowiązki Grabola pokazuje, że ten nocnik zdecydowanie nie jest pusty.

  • Prowadzący System jest automatycznie członkiem Komisji Rankingowej, więc jakakolwiek osoba automatycznie pełniąca tą funkcję staje się członkiem
  • dotychczas nowych członków na miejsce odchodzących proponowała sama Komisja, Zarząd PSG tylko to zatwierdzał
  • KR tym razem nie potrafiła zaproponować nowej osoby, w sumie to nie ma zaskoczenia, że kiepsko sobie radzi (i prawie cały rok to było za mało)
  • Zarząd opracował plan ratunkowy w parę dni i go wdrożył (lista ma obecnie tymczasowego PS), pokazuje przepaść jaka dzieli Komisję Rankingową i Zarząd w działaniu
  • należy mieć nadzieję, że obejdzie bez zarzutów o narzucanie członka KR...

Zgodnie z regulaminem rankingowym umieszczonym na stronie PSG, to jeden z członków KR (powołanych przez zarząd) jest automatycznie prowadzącym system. W regulaminie nie ma implikacji w drugą stronę.
Co w praktyce nie zmienia niczego poza kolejnością powoływania na członka KR i prowadzącego system.

Ciekawe jak długo KR wytrwa w nowym składzie...