Lista Go-L w 2009 roku

Lista dyskusyjna polskich graczy w go Go-L, najstarsze i największe forum wymiany informacji wśród polskich goistów kończy kolejny rok działalności. Miniony rok upłynął pod znakiem trzech głównych wydarzeń.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą była zmiana silnika napędzającego listę z LISTSERV na Sympa. Lista działała na LISTSERV w kolejnych wersjach od "zawsze" (jeszcze w XX wieku ten silnik umożliwiał nam wymianę informacji). Latem 2009 roku dokonała się zmiana na Sympa. Szczęśliwie dla osób zapisanych na listę zmiana dokonała się prawie niezauważalnie. Dzisiaj jedynym mankamentem jest niedziałanie starych linków do archiwum, które były zrobione przed latem 2009 (samo archiwum oczywiście istnieje pod trochę innym adresem i jest dostępne). Dzięki temu, technicznie lista jest przygotowana na następne dziesięciolecie i miejmy nadzieje że będzie nadal dokumentować to, co się będzie działo w polskim środowisku Go (zachowały się kompletne archiwa od końca 1997 roku i pojedyncze listy z 1996 roku).

Zmierzch tytanów... - słowa napisane przez Przemka jeszcze w wrześniu 2004 roku. W tym roku:

Z listy odeszli dwaj członkowie, którzy wysłali tysiące wiadomości na listę. Można śmiało powiedzieć, że ich odwieczne spory nadawały ton liście w XX wieku i na początku XXI wieku. Bez nich w 2010 roku lista ma szansę stać się spokojniejsza ale i trochę nudniejsza...

Jesienią 2009 roku nastąpiła zmiana właściciela listy Go-L. Dotychczasowy administrator Przemysław Wesołek poczuł się zmęczony po pięciu latach opieki nad listą i wzorem ubiegłych administratorów znalazł swojego następcę. Nowym właścicielem listy został Arkadiusz Kindziuk, to już afair piąty administrator listy w jej wieloletniej historii. Wraz z zmianą nastąpiło odświeżenie opisu listy na naszym goistycznym wiki.