Turniej Go i AtariGo w Złotorii

Z okazji Dnia Dziecka, 2 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej w Złotorii zostały zorganizowane dwa turnieje – go oraz atarigo. Na turniej zostali zaproszeni uczniowie z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół w Osielsku. Łącznie w obu turniejach wzięło udział 32 uczniów – 10 w turnieju go i 22 w turnieju atarigo.

Po dwugodzinnych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców. Najwyższe miejsca na podium zajęli uczniowie SP w Złotorii – Oskar Marendowski w go i Antonii Krankowski w atarigo. Pozostałe miejsca na podium przypadły uczniom z Osielska (Jan Kuffel, Bartłomiej Czupryński oraz Martyna Śmiechowicz) za wyjątkiem 3 miejsca w turnieju go, które zajął uczeń klasy drugiej Franciszek Morawiak, udowadniając, że wiek nie jest równy umiejętnościom.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Złotorii ufundowała poczęstunek dla uczestników turnieju – były ciasta i pizza. Uczestnicy turniejów świetnie się bawili podczas gry, a czekający na wyniki mogli pomalować sobie twarz lub rękę barwami państw Unii Europejskiej. Na zakończenie każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom uczestnictwa oraz jedną z nagród ufundowaną przez Radę Rodziców przy SP w Złotorii, sklep internetowy e-go.pl oraz Toruński Klub Go „Akai Ryuu”.

Wszystkim dzieciom podobał się Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Złotorii, a przedstawiciele Zespołu Szkół w Osielsku zapewnili, że w przyszłym roku szkolnym również się spotkamy i rozegramy więcej wspaniałych gier.

Wyniki turnieju Go:
1. Oskar M.
2. Jan K.
3. Franciszek M.

Wyniki turnieju AtariGo:
1. Antonii K.
2. Bartłomiej Cz.
3. Martyna Ś.

Komentarze

Przepraszam, że dopiero teraz formatowałem - jak wysyłałem było późno i chciałem wklepać, a potem nie było czasu zerknąć jak wygląda :)