Eliminacje Mistrzostw Polski

Eliminacje Mistrzostw Polski, zgodnie z zapowiedziami poczynionymi na Walnym Zabraniu Członków PSG, odbędą się w tym roku w Olsztynie. Będzie to jednocześnie znakomita okazja, by zapoznać się z miejscem przyszłorocznego kongresu, a także uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym dotyczącym EGC 2013. To nie koniec powiązań z kongresem - zwycięzca EMP otrzyma bon kongresowy o wartości 100 euro :)

Podajemy dokładne dane tego turnieju:

Data: 22-23 września br. (I runda odbędzie się o 11:00 w sobotę 22 września)
Miejsce: Wydział Matematyki i Informatyki na UWM w Olsztynie, ul. Słoneczna 54
Reguły: MacMahon, gry równe

Strona turnieju oraz rejestracja: http://emp.go.art.pl/2012/

Nocleg w akademikach UWM:
- nocleg w pokoju 3-osob. - 35 zł
- nocleg w pokoju 2-osob. - 40 zł
- nocleg w pokoju 1-osob. - 45 zł.
Dla studentów cena 1 noclegu wynosi 25 zł (po okazaniu legitymacji studenckiej).
Rezerwacji noclegu w akademiku nr 119 można dokonać telefonicznie pod numerem (089) 523 32 91 lub (089) 523 32 92. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.zak.olsztyn.pl/.

Zapraszamy wszystkich graczy do rozgrywek na EMP, niezależnie od stopnia rankingowego. Bo być może EMP wygrywają silniejsi, ale w LMP grają najbardziej zdeterminowani ;)

Do zobaczenia w Olsztynie!
Joanna Noga
Sekretarz Zarządu PSG

Komentarze

Fajnie, ze mowicie 3 tygodnie przed terminem...

będzie jakaś oficjalna rejestracja, informacje nt. wpisowego bądź jego braku itp. ?Bo sądzę, że tak jak w moim przypadku wielu słabszych graczy chętnie by pojechało ale nie wie czy będzie wystarczająca liczba osób z ich przedziału siłowego :)

Radze podać wszystkie informacje jak najszybciej i zrobić równie szybko rejestracje bo te eliminacje zamienią się w jakąś klęskę choć i tak wybranie Olsztyna jest słabym pomysłem...

Eliminacje do mistrzostw polski zawsze sa mniej wiecej w tym terminie wiec nie jest to zaskoczeniem. Ja tam nigdy w Olsztynie nie bylem i ciesze sie, ze tam beda:)

Niedługo zostanie uruchomiona strona z rejestracją (admini widać ucięli tę informację ^^').

Faktycznie, zgubiłem PS z maila. Przepraszam.

Niedlugo to znaczy kiedy bedzie strona z dodatkowymi informacjami i rejestracja ?

Rejestracja???

Niezgodne z regulaminem PSG jest ogłaszanie Mistrzostw Polski (a także Eliminacji do MP) w terminie krótszym niż 1 miesiąc przed turniejem. Oprócz samego ogłoszenia, wymagane są także informacja o Organizatorze (odpwiedzialnym) oraz o sędzim głównym turnieju - czego w tym przypadku również nie ma.
Wzbudza to w najwyższym stopniu niepokój o losy kolejnego etapu - Ligi Mistrzostw Polski. Jeżeli Zarząd PSG złamie i tym razem zasady, to może się okazać że niektórzy uczestnicy po prostu nie dojadą - bo nie będą mieli czasu na zaplanowanie urlopu.
A tak "z drugiej strony" - regulaminy turniejowe są po to by by porządek i sprawiedliwe traktowanie. Obecny Zarząd PSG musi poważnie traktować regulaminy - bo inaczej to: a) ośmiesza się, b) deprecjonuje wartość turniejów najwyższej rangi

Leszku, wymóg przestrzegania i poważnego traktowania regulaminów to (cytując zwyczajowy zwrot "wyjaśniający" wszystko) "najmniejszy problem polskiego go".

ale ja nie zamierzam wszystkich problemów tutaj poruszać. I nie będę rozpoczynał kolejnej dyskusji o nieudolności Zarządu - chciałem tylko zwrócić uwagę Zarządu oraz wszystkich zainteresowanych na to, jakie skutki niesie nieprzestrzeganie regulaminów. Jeśli nie przestrzegamy podstawowej zasady, jaki powód będzie aby turniej był prowadzony według ustalonych reguł? Przecież ktoś (bo nie wiadomo kto jest organizatorem) może nagle i bez ostrzeżenia ustalić że Mistrzostwa Polski gramy tylko w klubie w którym się pali. I że tempo gry będzie 7min na gracza. Czemu nie? Bo jest jakiś regulamin? A po co nam on? Zróbmy głosowanie i już. A taka ładna tradycja była......

Przecież to nic nowego i nie pierwszy raz.

Podobnie jak w przypadku ostatniego turnieju warszawskiego rejestracja jest nie możliwa. Po wejściu na stronę rejestracji pojawia się propozycja zapisania pliku (Do you want to open or save rejestracja.php from emp.go.art.pl?). Szczegółową przyczynę techniczną i jej rozwiązanie przedstawiłem już w wątku turnieju warszawskiego. Czyżby to ten sam autor? :)

Zapraszam do rejestracji na EMP. Przypominam, że główną nagrodą jest bon zniżkowy na Kongres o wartości 100 Euro.
Przy okazji będzie to już praktycznie ostatnia okazja do dołączenia do zespołu pracowników kongresowych.

Niestety rejestracja nie jest możliwa. http://img713.imageshack.us/img713/2553/rejestracjav.png

Zainstaluj sobie normalną przeglądarkę internetową. Rejestracja działa poprawnie.

Nie mój kod - nie moja sprawa, ale komentarz jest lekko mylący (nieścisły). Z tego co widzę działa w FF i w Chrome, a problem ma IE. Nie wiem jak inne.

Anonim - zarejestrowałem się bez problemu. Na chrome i ff rejestracja działa bez problemu.

Co nie zmienia faktu, że o ile mi wiadomo, w nagłówku Content-Type powinien być ten średnik którego tam brakuje, i ma prawo nie działać w różnych przeglądarkach.

I to jest powód do wielkiej dyskusji, zamiast po prostu poprawić i z głowy...

Wybacz, ale nie widzę, żadnej wielkiej dyskusji. Nie jestem autorem - nie poprawię. Myślałem anonimie, że naprawdę chciałeś się zarejestrować, więc pragnąłem pokazać Tobie jak to zrobić.

Mam instalować dodatkową przeglądarkę wyłącznie po to by się zarejestrować na turniej... Chyba żart...

Hmm, ściągnięcie i instalacja innej przeglądarki zajęła prawdopodobnie mniej czasu niż wyżalanie się na forum. Ba istnieje prawdopodobieństwo, że do IE już nie wrócisz. Jasne, fajnie by było jakby wszystko śmigało na każdej z przeglądarek, ale nie zawsze tak jest i z tym trzeba się pogodzić. Jeśli nie zarejestrujesz się na stronie możesz przecież się zapisać na miejscu. Dlatego takie komentarze jak ten wyżej nie jest na miejscu.

Oby rejestracja na kongres była zrobiona jak należy. Bo to trochę wstyd. IE jest bardzo dobrą przeglądarką. Ale nawet pomijając to, wielu użytkowników nie posiada po prostu innej. Poprawienie jednej linijki w źródle strony jest napewno dużo szybsze niż instalacja dodatkowej przeglądarki. Podkreślam, błąd występuje nie z winy przeglądarki, ale z nieprawidłowej zawartości strony. Zmuszanie użytkowników do instalacji innej przeglądarki w takim przypadku jest lekceważące. A mówienie, że "wszystko działa poprawnie" kiedy nie działa jest po prostu chamskie.

Ło boże...
Dopieprzać się tak łatwo, jakoś pomoc-trudno.

Pozostałe strony wyglądają że mają dobry nagłówek, tak więc to błąd tej konkretnej strony. Autor strony powinien ją naprawić. To jest niedopuszczalne by taki błąd miał miejsce ponad kilka miesięcy i powtarzał się przy kolejnym turnieju.

Co do stwierdzenia "IE jest bardzo dobrą przeglądarką" to autor nie wie co pisze. Jakby popracował trochę w branży to by się dowiedział że wsparcie dla IE to o 30% droższe oprogramowanie.

Dopieprzać? Znalazłem błąd zgłosiłem go. Ponieważ nikt się tym nie zajął pomogłem bardziej. Zdiagnozowałem problem. Podałem gotowe rozwiązanie (nie mogłem go tylko zaimplementować ponieważ nie mam dostępu) co nie było trudne. Sądziłem, że błąd będzie usunięty w przyszłości (wiadomo nie każdy ma czas). W zamian najpierw dowiedziałem się, że błędu nie ma. A teraz, że się dopieprzam. A błędów znalazłoby się więcej - w każdej aplikacji są. W normalnej instytucji ten błąd byłby uznany za wysoki i usnięty w ciągu 24h.

Mógłbym prosić o zaprzestanie kłótni?
Wiadomo, że jest problem, co i gdzie (nie)działa, jak autorzy będą chcieli to poprawią, nie ma co się więcej z tego powodu kłócić.

"jak autorzy będą chcieli to poprawią"

OMG. Doskonałe podsumowanie całego flame'a

Mógłbym prosić o zaprzestanie kłótni?
Wiadomo, że jest problem, co i gdzie (nie)działa, jak autorzy będą chcieli to poprawią, nie ma co się więcej z tego powodu kłócić.

Po czym, przy następnym turnieju, okaże się, iż autorzy jednak nie chcieli i nie poprawili, ktoś znowu zwróci uwagę, ponownie zrobi się flejm, itd. Może przedstawcie autorów - będzie wiadomo kogo nie należy traktować poważnie i unikać jego pomocy.

Prośba sensowa. Ja niestety nie wiem kto jest autorem w/w strony.

Swoją drogą, ktoś może wie czy Mateusz Surma będzie startować w EMP?

na LSG mowil, ze nie zamierza (nie jest w stanie przyleciec zarowno na eliminacje jak i na lige)

Czy te komentarze o kłopotach z rejestracją to jakiś żart? Nie jestem autorem skryptów, jakie zostały użyte do postawienia strony, ale ja jestem odpowiedzialny za nią. Gdyby ktokolwiek z Was przysłał informacje o tym, że rejestracja nie działa jak należy na IE na adres podany w kontakcie to mógłbym poprawić od razu. Szkoda, że wszyscy wolą tylko kłócić się, zamiast poinformować osobę, która faktycznie może coś pomóc.

Powodzenia w dalszym rozwiązywaniu problemów. Idzie Wam świetnie!

PS. Poprawiłem, sprawdziłem na IE8, jeśli ktoś ma dalsze problemy to dajcie znać.

Wygląda na to, że nikt nie wiedział, że właśnie do Ciebie należy się zwracać z problemami na tej stronie i stąd cała heca. Widzę tylko PSG, jako organizatora imprezy. Może dodaj jakiś mail do siebie, żeby w przyszłości uniknąć podobnego problemu?

A może najprościej dać możliwość komentowania stron z blokadą moderatora? Problem zostanie opisany bezpośrednio w miejscu jego istnienia, każdy uprawniony będzie miał wgląd w komentarz i przekaże informację o problemie "technicznemu" bez konieczności jej publikowania. Wysyłanie emaila ma tę wadę, że trafia on do konkretnej osoby, która niekoniecznie bywa akurat dyspozycyjna - Stefan trafił na ten wątek po tygodniu.

Obecnie wszystkie komentarze są moderowane.

Nie mam na myśli tutaj, tylko na www turniejów.

Na stronie turnieju znajduje się informacja, że będzie rozgrywany systemem "MacMahon rozgrywany według reguł japonskich".
Czy ktoś z Was wie co to znaczy? (ja nie wiem a widziałem już setki turniejów i wydaje mi się, że nie ma MacMahon'a japońskiego).
I druga wątpliwość. W turnieju zamierzają grać gracze od 4d do 15 kyu (jak można wyczytac z dzisiejszej listy zgłoszonych). System MacMahon - z założenia ustawia graczy według siły startowej i przydziela im (w pewnym uproszczeniu) niejako zwycięstwa za "rating". Onacza to ni mniej ni więcej jak to, że w turnieju tego typu gracz 15 kyu traktowany jest jak 4d który ma 19 porażek. W oczywisty sposób nie uda mu się w czasie turnieju 5 lub nawet 6-rundowego "odrobić" tej straty - więc nie ma najmniejszych nawet szans wygrać Mistrzostw. To samo dotyczy wszystkich zawodników od 2kyu w górę....
Informacja o tym kto ma szansę na miejsce w lidze (kto gra o ligę)w nieju ogłasza system i opisuje go precyzyjnie. Ja nie umiem zrozumieć, podejrzewam że Wy też nie jesteście w stanie - w oparciu o informacje podane przez organizatorów/sędziego

Po pierwszym dniu punktacja top-grupy (top-bar 3k, 6 osób): Koichi 3 pkt, Dawid 2 pkt, nare 2 pkt, wysek 1 pkt, Cezary 1 pkt, KaC 1 pkt.
(Z pamięci)

Wyniki na bieżąco uzupełniam na http://lsg.go.art.pl/emp.txt
Po turnieju będą w przystępniejszej formie

Dawid, Dawid, Dawid!

Czy ma ktoś wyniki z poprzednich rund? Nie wiem dlaczego ale niestety benerit je usunął.

są już pełne wyniki na EGD...

Leszku,
Od lat można powiedzieć, że Mistrzostwa Polski są w pewnym sensie zamknięte (nieotwarte). I wszyscy o tym wiedzą. I było wiele dyskusji. Nic się jednak nie zmienia w tym kierunku i od lat jest ten sam system.
Więc po pierwsze nie rozumiem Twojego zdziwienia, a po drugie mi też się to nie podoba i jeśli masz jakąś konkretną, sensowną i realną konkretną propozycję systemu dającego choćby najmniejszą szansę temu 15k, to jest wiele osób (w tym ja), które mogą Cię w tym poprzeć.

wysku,
proponuję dyskusję na temat przez Ciebie poruszony - ale nie otwartą tylko na priv (adres znasz).
Ja poruszyłem inną kwestię: nieadekwatności reguł oraz braku klarowności zastosowanych przez Organizatora/Sędziego. Jakiekolwiek reguły by nie były, nie mogą być niejasne (McMahon według regu japońskich - bo coś takiego nie istnieje). Nie rozpocząłem dyskusji o regułach "w ogóle" ale raczej niekompetencji i nonszalancji w stosunku do reguł - w wykonaniu Organizatorów/Sedziego.

Może się nie zrozumieliśmy, ale ja odpowiadałem na Twoją drugą wątpliwość, której poświęciłeś 3-ci akapit w poprzednim komentarzu, więc wydaje mi się, że to nie ja ten temat teraz poruszyłem, no ale nieważne... w wolnej chwili napiszę na priv w tym temacie. Braku klarowności (pierwsza wątpliwość) nie komentuję.

Niezależnie od tego czy się zrozumieliście czy też nie zrozumieliście w tegorocznych EMP uczestniczyło najmniej zawodników od 2001 roku i najmniej danów w historii. Z tego co pomnę były przymiarki do zmiany systemu tylko, jak zwykle, rozeszło się to nie wiadomo dlaczego.

Pewnie jak co roku wycofa się jakis gracz i okarze sie ze do startu w MP wystarczylo wygrac z 4 i 5k...smutne

Okaże, Anonimie, okaże... :/

wysek: "Może się nie zrozumieliśmy, ale ja odpowiadałem na Twoją drugą wątpliwość, której poświęciłeś 3-ci akapit w poprzednim komentarzu"

Druga wątpliwość została zapowiedziana w trzecim akapicie (opisałem tam kontekst), ale została sformułowana w następnym. Ja raczej staram się nie dyskutować z faktami...
Rzeczywiście, nastąpiło nieporozumienie