Liga Młodych Mistrzów 2012 - Eliminacje

    W tym ciężkim dla polskiego Go okresie jedyne co pewne to Liga Młodych Mistrzów. W tym roku już po raz siódmy będziemy mogli wspólnie przeżywać niezapomniane emocje podczas tej imprezy. Zanim to jednak nastąpi, musimy wyłonić uczestników LMM. Prawo do udziału w finale w zeszłym roku zdobyli:

  • Mateusz Surma
  • Mariusz Pabich
  • Andrzej Zyzak
  • Agnieszka Kacprzyk

Pewnym już jest, że Mateusz w tym roku nie zagra. Mamy więc do wyłonienia 5 uczestników. Odbędzie się to w dwojaki sposób:

  • 4 osoby zdobędą prawo do udziału w LMM podczas dwudniowego turnieju eliminacyjnego w Bielsku-Białej 14-15 kwietnia. 
  • 1 osoba będzie mogła wywalczyć awans do finału poprzez eliminacje internetowe, których organizatorem jest Mariusz Pabich. Więcej na ten temat już wkrótce w osobnym temacie. 

Kilka szczegółów na temat turnieju w Bielsku-Białej:

Adres: Bielsko-Biała, ul. Legionów 81
Noclegi:  Ten sam adres, cena 25 zł. Będzie możliwość nocowania na własnej karimacie cena 10 zł. Jeżeli ktoś chce przyjechać dzień wcześniej lub skorzystać z noclegu na karimacie niech zaznaczy to przy rejestracji w polu "Uwagi"
Wpisowe: 15 zł.
Reguły: Turniej macmahonowy, gry równe, 1h +60s byo/gracza

Podczas eliminacji odbędzię się również turniej towarzyszący. Ceny i warunki takie same jak przy eliminacjach.

Link do rejestracji: http://lmm.meijin.pl/index.php/eliminacje

    Podczas każdego turnieju wyłonieni zostaną również rezerwowi(po jednym na turniej). Rezerwowy z turnieju w Bielsku-Białej ma pierwszeństwo przed rezerwowym z turnieju internetowego.

 Czym jest Liga Młodych Mistrzów?

    Liga Młodych Mistrzów powstała z myślą o promowaniu najzdolniejszych młodych - co najwyżej 24-letnich - polskich graczy go. LMM jest imprezą cykliczną, dwuetapową, z finałem rozgrywanym zawsze w okolicy tzw. "długiego weekendu majowego".
    To właśnie podczas LMM pierwsze szlify ligowe zbierał między innymi Kamil Chwedyna, mistrz Polski z 2007 roku, czy Mateusz Surma, najsilniejszy polski gracz, który aktualnie leje koreańczyków w ich własnym kraju.

Komentarze

Zdajemy sobie sprawę, że 14 kwietnia odbywa się również turniej w Poznaniu, niestety jest on jednodniowy i nie mogliśmy tych imprez połączyć z eliminacjami. W przyszłym roku będziemy bardziej rozważni przy wybieraniu terminu.

Nie przesadzajcie :). W roku są 52 tygodnie z czego jakaś 1/4 odpada ze względu na święta i wakacje. Nie da się uniknąć kolizji terminów. Zapowiada się, że w kwietniu będzie pięć turniejów (piąty planuje Warszawa na 29 kwietnia) - i dobrze.

Mnie się wydaje, że im więcej tym lepiej nie każdy ma blisko do Poznania nie każdy do Bielska, więc można wybrać co kto woli... Mnie ciekawi czemu Łódź już nie robi eliminacji do LMM

hmm czyli jak ktos ma rocznikowo 25 ale jest z grudnia to moze startowac czy nie?:P

W LMM jak i w eliminacjach mogą brać udział osoby urodzone w 1988 i młodsze. Inaczej mówiąc liczy się rok, miesiąc nie ma znaczenia.

Co do Łodzi to w tym roku nie mogli zorganizować eliminacji z powodu kłopotów z salą. Może ktoś z ich klubu napisze coś więcej.
Natomiast jest szansa, że w przyszłym roku LMM i eliminacje pójdą w Polskę, ale o tym napiszę w w przyszłym tygodniu w nowym temacie.