2nd World Mind Sport Games - Druga Olimpiada Gier Umysłowych.

IMSA - organizacja odpowiedzialna za organizacje WMSG ogłosiła, że Druga Olimpiada Gier Umysłowych odbędzią się 9 - 23 sierpnia w miejscowości Lille we Francji, w centrum kongresowym Lille Grand Palais(strona centrum). Bez zmian pozostaje ilość gier, w których będzie można konkurować- są to Brydż, Szachy, Warcaby, Szachy chińskie oraz Go. Nie są jeszcze znane kategorie, jednak można spodziewać się podobnych do tych sprzed 4 lat. Dużą różnicą natomiast w stosunku do poprzedniej olimpiady jest zakaz uczestnictwa dla graczy profesjonalnych oraz brak jakiegokolwiek dofinansowania dla zawodników. Po więcej informacji zapraszam na strony IMSA'y

Zapraszam do dyskusji w komentarzach : )

Komentarze

Jest jakaś reprezentacja Polski? A może dopiero zostanie wyłoniona?

Wątpię, by reprezentacja była znana, skoro nie są znane jeszcze kategorie. Oczywiście mogę się mylić.

Pozdrawiam marmez

Trochę kuso z czasem jeśliby miały być eliminacje do reprezentacji.

Ja chetnie pojade na ochotnika.

A w ogóle to nie jest na takiej zasadzie jak każdy inny turniej?, kto chce to jedzie i gra.

no chyba ze jest ograniczona ilosc graczy którzy mogą grac z jednego kraju, to wtedy w przypadku wiekszej ilosci chetnych niz miejsc trzeba by jakos ich wyselekcjonowac. Słabo u mnie z angielskim, wiec moze ktos tam cos przeczytał i zrozumiał na tej stronie?

Gracze sa wystawiani przez PSG, wiec nie kazdy kto chce to jedzie i gra : )

czyli nie ma zadnej reprezentacji kto sie zalapie ten pojedzie.

Nie ma i nie będzie, bo Zarząd PSG nie istnieje, więc nie będzie w stanie nikogo wystawić.

Jak dla mnie nie jest dużym problemem to kto pojedzie większym jest za co. To nie jest turniej 2 dniowy wydatek będzie porównywalny z kongresem ilu polaków było na ostatnim kongresie wiemy.

Znajomosc angielskiego nie ma tu nic do rzeczy, strona IMSA jest przygotowana tragicznie, uboga w konkretne informacje i nieaktualna. Ciezko traktowac powaznie organizacje ktora ma taka wizytowke na swiat.

Albo jestem slepy albo "Po więcej informacji zapraszam na strony IMSA'y" jest ciezka ironia.

Zgodzę się z lobo. Na tej stronie to jakieś samo wodolejstwo jest. Nic konkretnego. Brak przede wszystkim harmonogramu Jedyne co wiadome do tej pory to miejsce( choc nie znalazłem konkretnego adresu, gdzieś blisko centrum podobno- ale to szczegół) czas tzn 9-23 sierpień... i tyle. No ale to już wiedziałem ze wstępu do tego tematu Acha... jest tez link do pobliskich hoteli http://www.imsaworld.com/uploads/pdf/List_of_recommended_hotels.pdf ,mozna sie przynajmniej cenowo zorientowac. Chociaz tyle na razie.

kto mialby placic za wyjazdy? kto jezdzic skoro na krajowych turniejach malo uczestnikow?

Nie chcę się czepiac PSG ale Logika mi mówi,że jezeli PSG wystawia skład, to powinno to w jakis sposób finansowac. Jeżeli nie, to nie powinna miec praw do wystawiania składu. Choc intuicja mi mówi, ze jak ktos bedzie miał kase i bardzo chciał jechac, to chocby miał 20kyu, PSG zarekomenduje takiego gracza, bo zapewne nie zamierza tego finansowac. Takze jest szansa dla posiadających czas i pieniądze na pokazanie sie w szerokim swiecie.

Czy znalazl ktos ile kosztuje ta impreza? bez hotelow itd, samo wpisowe.

Dla zainteresowanych jest jeszcze link do prezentacji samej imprezy http://www.imsaworld.com/uploads/pdf/Presentation_2012.pdf. Ale tam mozemy co najwyzej zobaczyc czym jest GO ,poznac prezesów róznych stowazyszen, i dowiedziec sie o wpływie gier logicznych na kondycje naszych mózgów. Przeszukałem tą stronę dosyc dokładnie ( przynajmniej tak mi sie zdaje) i nic po za tym co pisałem wcześniej nie znalazłem.

ciekaw jestem czy oni maja jeszcze wiekszy balagan niz my, czy Nickless oglosil turniej nim organizatorzy ustalili wszystko

Trochę szczegółów poniżej. To jeszcze niezatwierdzone ale bliskie prawdzie.
Zarząd PSG powinnien wziąć się za organizację eliminacji i poszukiwanie sponsorów. Poprzednio się udało - może teraz też. A wszyscy gracze - powinni dopomóc.

9 (Th), Opening Ceremony (fixed, will be in the evening)
10-12 (Fr - Su) EGF Sport Accord 2012 Qualification tournament (6 rounds)
13-17 (Mo - Fr) WMSG Men individual (8 rounds, 1/2/2/2/1), maximum 3 players per country
13-17 (Mo - Fr) WMSG Women individual (8 rounds, 1/2/2/2/1), maximum 3 players per country
17 (Fr) evening prize-giving
18/19 (Sa/Su) EGF Special Event (5 rounds) no limits on participation, with entry-fee and money-prizes
20-23 (Mo-Th) WMSG Pair-Tournament (7 rounds, 2/2/2/1), maximum 2 pairs per country
20-23 (Mo-Th) WMSG Youth tournament (Under 21), maximum 2 players per country
23 (Th) afternoon prize-giving
23 (Th) evening, WMSG Closing Ceremony

ktory zarzad? ten co odchodzi czy ten co nadchodzi?