4 Edycja Europejskiej Nagrody Iwamoto

Czy wiesz co znajduje się
na zdjęciu z lewej?

 

 

Albo do czego służy
kolorowanka po prawej?

Oba zdjęcia prezentują przykładowe Europejskie Nagrody Iwamoto przyznawane przez Europejskie Centrum Go w Amsterdamie. Nagrody te są przyznawane na życzenie mistrza Iwamoto 9p i mają przyczynić się do rozwoju go w Europie poprzez:

  • tworzenie projektów, mających popularyzować go,
  • realizacja niektórych z tych projektów,
  • zachęcanie i wspieranie promocji go.

Po długiej przerwie mamy możliwość wziąć udział w 4 edycji konkursu.
Organizatorzy zachęcają do wysyłania swoich projektów. Najlepszy projekt zostanie nagrodzony 1000 euro, dwa kolejne 500 euro. Czas do nadsyłania waszych pomysłów upływa 15 maja. Podczas Kongresu 2012 w Bonn zostaną przyznane nagrody (więcej informacji).

Zachęcam do udziału!

Zdjęcie po prawej stronie to pierwsza nagroda 2001r. - "Kolorowa książeczka rankingowa" przeznaczona dla dzieci. Jej konstrukcja jest prosta, składa się z poziomów od 50 do 30 kyu. Dziecko otrzymuje kolorową karteczkę ze swoim nazwiskiem i może ją przesuwać dzięki wygranych grach na planszy 9x9 lub 13x13. Początkowe stopnie rosną po każdej wygranej, potem co dwie itd. Przegrane nie zmieniają miejsca w rankingu. (Więcej szczegółów na stronie nagrody).

Po prawej stronie mamy "Go Walizkę dla szkół". Taka walizka (wypodukowana w Niemczech) zawiera 15 mini zestawów do go. Podobno szkoły, które je nabyły są z nich zadowolone (szczegóły projektu).

Nagrodę tą otrzymało także znane nam EuroGoTv, dzięki której mamy często okzację widzieć twarze czołowych graczy Europy w "telewizji".

Polskim akcentem była świetnie zorganizowana Akademia.go.art.pl o której można by długo pisać.

Komentarze

Rozumiem, że zostanie zgłoszony projekt Ligi Go Art, która zmotywuje wszystkich polskich GOistów do grania, a następnie stanie się wspaniałą szkołą dla całkiem nowych graczy rywalizujących w D i E-grupach ?

Jeśli Liga Go Art zmotywuje polskich goistów do grania - super, jednak nie jest to projekt promujący go, więc nie zostanie zgłoszony.

a to muszą być projekty wdrożone w życie, czy wystarczą pomysły?

A może jakiś projekt typu Go Gorce - Warsztaty gry Go w jednych z najpiękniejszych gór Polski?
A może projekt międzynarodowy połączony z wymianą młodzieży [Białoruś, Litwa, Ukraina, Rosja]?
Pomysłów nie brak - trzeba jednak mierzyć siły na zamiary... i celować w wygraną ;)
Trzeba myśleć o czymś prostym, i innowacyjnym - co może zmienić, spopularyzować Grę Go w Twoim kraju.... mam pewien pomysł, który mógłby konkurować..., ale ja się tym nie zajmę :) Jest to dość innowacyjne... ale masa zachodu z tym [tutorial o GO+ dobra kamera+Yotube + popularyzacja na kilku stronach związanych z Go w Polsce, i zdobywanie kolejnych, na forach mangi i anime, a także forum o Japonii, Korei czy Chin] i dalej doprowadzenie do powstania, krótkiego dokumentu dotyczącego Go na świecie, Europie i w Polsce... Równocześnie można by się starać o dofinansowanie z Ambasad czy innych placówek posiadających środki na taki cel. Potrzeba tylko młodej zdolnej ekipy, która to by pociągnęła... nagroda by była gwarantowana... :]

Chyba jednak te pomysły musiałyby być wdrażane w życie...
Tak więc czasu jest mało ;)
Co do tej walizki - zabawne, bo o czymś podobnym pisałem jakiś rok temu [zestawy atarigo +9x9] - widać w Niemczech wszystko jest łatwiejsze. Nawet nie pytajcie co będzie za 3-5 lat na KGS. :)

Co bedzie? :)

Na razie możecie głosować na bloga o Go http://www.blogroku.pl/kategorie/go-moje-hobby,gwmu9,blog.html (koszt sms 1,23 zł z VAT - to trochę tańsze niż warsztaty w górach ;)).