PGETC - Polska wygrywa z Wielką Brytanią

W zakończonym przed chwilą meczu Polski w Drużynowych Mistrzostwach Europy wygraliśmy z reprezentacją Wielkiej Brytanii zdobywając pierwsze punkty w tabeli.

W pierwszym meczu reprezentowali nas:

  • Kamil Chwedyna, 4d,
  • Koichiro Habu, 4d,
  • Marek Kamiński, 4d,
  • Michał Parkoła, 2d.

Pierwsze pojednyki rozpoczęły się z drobnym opóźnieniem. Ponieważ jednak serwer Pandanet-IGS nie jest w Polsce tak popularny jak KGS, pozwoliło to większej liczbie kibiców dowiedzieć się jak się na niego dostać i kibicować Polakom. Pierwsze wystartowały gry Michał Parkoła przeciwko Jonathan Chin oraz Koichiro Habu z Jon Diamond. Na trzeciej desce wyglądało, że Marek będzie dawał przeciwnikowi 3 kamienie handicapu, jednak po kilku próbach gracze poradzili sobie i gra wystartowała normalnie. Szybko też znalazła się grupa ochotników, którzy retransmitowali gry na serwerze KGS. Ostatni wystartował pojedynek Kamil Chwedyna przeciwko Matthew Macfadyen. Kibice spodziewali się interesującej gry i nie zawiedli się. Kamil rozpoczął grając swoje "standardowe" fuseki (dzieci, nie próbujcie tego w domu).

Gry Michała i Marka rozpoczęły się dla Polski bardzo szczęśliwie, gdyż obaj gracze bardzo szybko zdobyli przewagą i utrzymując ją wygrali oba pojedynki przez poddanie. W ten sposób mieliśmy już zpewniony remis, reszta zależała od Kamila i Koichiro. Niestety, sytuacja Koichiro była nieciekawa, dodatkowo problemy z czasem w byo-yomi spowodowały utratę dużej grupy i poddanie gry.

Wszyscy kibice skoncentrowali się na pierwszej desce. Komentarz do tej gry wymaga siły co najmniej kliku dan, także wiele nie napiszę ;). Matthew z początku upraszczał grę w odpowiedzi na niestandardowe ruchy białego, jednak Kamil ostatecznie wykorzystał swoje kamienie, wygrał ko, nie dał zabić swojej grupy w narożniku i wygrał przez poddanie. Tym samym wygraliśmy cały mecz 3:1.

  • Kamil Chwedyna, 4d - Matthew Macfadyen, 6d (zapis gry)
  • Koichiro Habu (4d) - Jon Diamond (4d)  (zapis gry)
  • Marek Kamiński (4d) - Andrew Kay (4d) (zapis gry)
  • Michał Parkoła (2d) - Jonathan Chin (2d) (zapis gry)

Kolejny pojedynek w okolicach 14 grudnia z Chorwacją.

Komentarze

gratulacje! oby tak dalej

Dobra robota!

!!!POLSKA BIALO CZERWONI!!!

Szukam graczy z biłgoraja jak ktoś jest proszę o kontakt