Mistrzostwa Polski Par

Rozpoczęły się przygotowania do Mistrzostw Polski Par. Odbędą się 27 marca w Poznaniu w Kolegium Rungego na Uniwersytecie Przyrodniczym. Organizatorzy na razie nie ujawnili więcej szczegółów, ale myślę, że możemy się ich spodziewać niebawem.

W MPP siadają przy gobanie dwie pary. Para musi być mieszana, natomiast nie ma innych ograniczeń - zawodnicy mogą być dowolnego wieku i dowolnej siły. W trakcie gry ruchy wykonuje się na zmianę i co istotne - nie wolno konsultować ruchów pomiędzy sobą. Z tego powodu gry parami są zwykle bardzo ciekawe i nieprzewidywalne, bo nie liczą się wyłącznie umiejętności liczenia wariantów czy odkrywanie sprytnych zagrań ale taki ich wybór aby partner mógł je skutecznie kontynuować. Wielokrotnie zdarzało się, że w grach parami wygrywała rankingowo słabsza para - właśnie dzięki wzajemnemu zrozumieniu i zgraniu.

Wszystkich zapraszamy do spróbowania sił w turnieju, niezależnie z jaką siłą gracie, gra w MPP to wyjątkowa okazja na trochę nietypową rozgrywkę. Także łączcie się w pary i przyjeżdżajcie do Poznania.

Uaktualnienie: do gry w Mistrzostwach Polski Par niezbędne jest członkostwo w PSG.

Komentarze

Znane są już szczegóły.