Start Ligi Goart po przerwie wakacyjnej

Po przerwie wakacyjnej Liga Goart powraca w nowej, odświeżonej formule!

Pierwsza zmiana to nagrody - od teraz uczestnicy walczyć będą o znacznie cenniejsze nagrody niż dotychczas. Główną nagrodą ligi jest wstęp do korean-style insei league on KGS. Tym razem jest to opłacony pakiet pełnego, miesięcznego uczestnika! W ramach ligi-insei gracze zmagają się z innymi uczestnikami, gają gry szkoleniowe z zawodowcami, mogą otrzymać komentarz do gier od zawodowców a także brać udział w odbywających się lekcjach. Wartość nagrody to $95. Sponsorem nagrody jest jeden z organizatorów - Alexander Dinerchtein.

Nagroda będzie przyznawana raz na trzy miesiące. Na koniec każdego miesiąca gracze z grupy A będą zdobywać punkty zależnie od zajętego miejsca. Co trzy miesiące osoba, która zdobyła najwięcej punktów przez 6 (słownie: sześć) ostatnich miesięcy zdobywa główną nagrodę. Pierwsze punkty będzie można zdobyć we wrześniu.

Dodatkowo czterech graczy z polskiej czołówki zgodziło się komentować gry jako comiesięczne nagrody. Mateusz Surma, Leszek Sołdan, Marek Kamiński, Koichiro Habu oraz Radosław Jachym - wszyscy znajdują się w pierwszej dziesiątce polskiej listy rankingowej. Aktualizacja: Wszystkie komentarze będą dostępne publicznie na naszych stronach. Planujemy zbudować bazę skomentowanych gier z kolejnych miesięcy dostępną dla wszystkich naszych czytelników.

O innych zmianach czytaj poniżej.

Oprócz nagród postanowiliśmy zmienić system liczenia punktów. Rezygnujemy z systemu procentowego, który obowiązywał w pierwszej połowie roku, przechodząc na system punktowy. Za każde zwycięstwo gracz otrzymuje 2 pkty, natomiast za każdą grę, którą rozegrał i przegrał 1 pkt. Zmniejszamy także liczbę gier, które może rozegrać każda para graczy do jednej miesięcznie. Ośmiu graczy w każdej grupie oznacza siedem gier do rozegrania, z których trzeba rozegrać cztery, żeby nie zostać usuniętym z ligi.

Ograniczamy liczbę grup, w obecnej formie będzie jedna grupa A, oraz dwie grupy na poziomie niżej - B1, B2. Pozostałe chętne osoby będą grały w eliminacjach, które będą prowadzone systemem pucharowym. Zwycięzcy eliminacji zastąpią osoby które zajęły ostatnie dwa miejsca w każdej z grup B. Jeżeli w przyszłości przybędzie chętnych do grania, możliwe że liczba grup zostanie zwiększona.

Pełen regulamin można znaleźć na stronie z zasadami.

Grupy wrześniowe powstały na podstawie wyników grup czerwcowo-lipcowych, uzupełnione o dwie osoby z eliminacji uzupełniających.

Można zaczynać gry :)

PS. Z dwoma kwestiami jeszcze się nie wyrobiliśmy, system rozliczania ligi nie uwzględnia zmian w regulaminie, więc proszę go przez kilka dni traktować tymczasowo. Rozpiska eliminacji wrześniowych pojawi się w ciągu weekendu.

Komentarze

Wrzuciłem zaktualizowany kod podliczający tabelki w lidze zgodnie z nowymi zasadami.

W informacji jest błąd lub nadużycie. Podano w niej, że m. inn. Leszek Sołdan zgodził się komentować gry JAKO COMIESIĘCZNE NAGRODY. To, że się zgodziłem komentować (on-line, w postaci specjalnego eventu) to prawda. To, że mialaby to być nagroda a ja się na to zgodziłem - to już nieprawda. Zawsze chętnie pomagam (o ile mam czas), do tej pory zawsze robiłem to bezinteresownie.

Do czasu wyjaśnienia sytuacji nanieśliśmy odpowiednie poprawki. Przepraszamy za błąd!

W informacjach o zmianach w lidze i nagrodach umknął nam bardzo istotny fakt - wszystkie komentarze które uczestnicy ligi otrzymają w ramach nagrody będą dostępne publicznie na naszych stronach. Planujemy przez kolejne miesiące budować bazę skomentowanych gier, która będzie dostępna dla wszystkich czytelników.
Mamy nadzieje, że pomysł się Wam spodoba :)

Tym samym chyba wszystkie powstałe wątpliwości zostały wyjaśnione.