Eliminacje do Pucharu Premiera Korei

Zapraszam na stronę z informacjami o turnieju:
http://ekpmc.go.art.pl

Garść szczegółów: Gramy w Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie w dniach 28-29 maja.
5 rund, 1h + 1x30s, reguły japońskie, komi 6.5

Wpisowe - 10 PLN
Członkowie PSG - zniżka 5 PLN
Juniorzy do lat 16 - zniżka 5 PLN
Uwaga - zniżki sumują się!


Prosimy o wcześniejszą rejestrację, bardzo ułatwi to nam dalsze planowanie.

Komentarze

Przypominam, że zwycięzca jedzie do Korei reprezentować Polskę!

Czy, cytuję, "Uchwała z dnia 6 lipca 2010: Ograniczenie wymogu bycia członkiem PSG dla uczestników wybranych turniejów (...) Wymóg członkostwa obowiązuje też dla wszystkich turniejów międzynarodowych, na które reprezentantów wyznacza PSG (...)" przestało obowiązywać?
Jeśli obowiązuje nadal, to
1. zwykli gracze go nie bardzo mają tam o co grać
2. niekoniecznie zwycięzca będzie reprezentantem
3. będzie to raczej reprezentacja PSG, a nie Polski

Może się mylę, ale czy nie powinno być 28-29 maja zamiast 28-29 kwietnia ?

Data poprawiona, dzięki Sad.

Janku, przestań za każdym razem się wygłupiać.
Ad. 1."Zwykli" gracze mają o co grać: punkty, przyjemność, własny rozwój. "Niezwykli" gracze, czyli ci którzy się zapisali do PSG mogą do tego dorzucić walkę o prawo do reprezentacji Polski.

Ad. 2. Faktycznie, możliwe, że przyjedzie ktoś nie należący do PSG i faktycznie wygra turniej a nie uzyska prawa do reprezentacji. W praktyce niemożliwe, bo czołówka Polski rozumie ideę Stowarzyszenia i jest jego członkami.

Ad. 3. PSG reprezentuje Polskę na forum międzynarodowym, tak samo jak np. PZPN wystawiając reprezentację nie wystawia reprezentacji PZPNu tylko Polski. Czy Ci się to podoba czy nie, to właśnie stowarzyszenie, które współzakładałeś i rozwijałeś przez tyle lat, żadne inne.

ad. ad. 1 - czytaj poniżej
ad. ad. 2 - koń jaki jest, każdy widzi
ad. ad. 3. Inne prawo ma związek sportowy, w szczególności dotyczy to sportów kwalifikowanych, inne prawa mają stowarzyszenia. PSG dobrze wie (np Prezes PSG o tym pisał tutaj: http://www.man.torun.pl/archives/arc/go-l/2008-06/msg00022.html), że bezprawnie nazywa mistrzostwa ograniczone do swoich tylko członków "Mistrzostwami Polski". Wiedza wiedzą, prawo prawem, a my i tak zrobimy po swojemu - nieprawdaż? Tylko po co ta hipokryzja? Takiego PSG nie rozwijałem, do takiego PSG nigdy nie należałem.