Ramowy Regulamin Goistycznej Ligi Klubów

Jakiś czas temu ukończyliśmy i zatwierdziliśmy Ramowy Regulamin Ligi Klubów. Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy opublikować tutaj początkowe składy drużyn.

Regulamin dostępny w PDF:

Komentarze

Na wstępie uwaga techniczna - pójdźcie w paragrafy i lećcie z ciągłą numeracją we wszystkich działach. Teraz macie numerację od początku w każdym dziale co jest mało czytelne i kompletnie się rozjeżdża w dziale III.

7. Prawo do poddania głosowaniu określonego rozwiązania regulaminowego (umowy) przysługuje grupie trzech Klubów – założycieli.

Co to znaczy? Radziłbym też zmienić terminologię. Nie "Klubów - założycieli", tylko "członków ligi" - to pierwsze niech będzie stricte honorowym tytułem. Mimo wszystko "klub - założyciel" nie jest tożsame z "klub o prawach tożsamych z prawami klubu - założyciela" a to by wynikało z zapisów ust.5.

3. Spóźnienie na partię wynoszące 30 minut oznacza przegraną walkowerem. Powyższe nie dotyczy spóźnienia z usprawiedliwionych przyczyn losowych.

Czyli? Co wtedy gdy to nastąpi? Kto decyduje, że spóźnienie jest usprawiedliwione? A jeśli drużynie lub zawodnikowi całkiem nie uda się dotrzeć bo, dajmy na to, ugrzęźnie na 24h w pociągu w zaspie?

Mecze na zywo czy dopuszczalne przez internet? bo nie widze tego w regulaminie

Walkower powinien mieć miejsce jak w każdym innym turnieju, czyli połowa czasu podstawowego. Bez żadnych przypadków losowych.

@kolorek: W zasadzie możliwość gry przez internet w trakcie prac nad regulaminem w ogóle nie była dyskutowana. Wyglądało to tak wszystkie kluby zgadzały się na propozycje zjazdów weekendowych (wszystkich drużyn z grupy) w celu zagrania możliwego maksimum meczy miedzy sobą (5 meczów w dwa dni). Dla grupy 7 drużynowej miały to być 3 zjazdy, to trzeba pamiętać, że gramy mecz + rewanż, czyli każda drużyna gra 12 meczów i dwie rundy czeka z powodu nieparzystej liczby drużyn.

Nie jest też uregulowana ilość drużyn w danym klubie. Z tego co pamiętam we wstępnych ustaleniach klub mógł wystawić większą ilość drużyn.

Faktycznie klub może wystawić więcej drużyn. Wszystkie drużyny są już zgłoszone, czyli problemu w tym sezonie nie ma, a do przyszłego powstanie bardziej rozbudowany regulamin. Proszę zauważyć, że ten regulamin jest ramowy, nie specyfikuje na przykład rozgrywania finałów, nie wspominając tym bardziej o sezonie przyszłym.

Co najważniejsze to to, że ten regulamin jest już ważny, 10 dni od publikacji w kręgu klubów go tworzących już dawno minęło, uwag było mało, tak, że poprawek też niewiele nanosiliśmy. ;)

Ooo, dobry pomysl zeby sie zjezdzac wszyscy, myslalem ze pojedynczo to bedzie, to kedy zaczynamy?:D