Ostatnie komentarze

 • Turniej Warszawski i eliminacje do LMP 7-8.07   1 dzień 5 godzin ago

  Patrząc od strony prawnej podstawowym problemem nie jest to, czy regulamin został naruszony (bo to oczywiste), ani to, czy mistrzostwa mogą się odbyć na innych niż określonych w regulaminie zasadach (nie mogą), ale to jaka jest sankcja naruszenia regulaminu. Otóż sankcją na pewno nie jest "nieważność" mistrzostw. Wydaje się, że jedyna sankcja polegać może na braku absolutorium dla władz stowarzyszenia; innymi słowy jest to sankcja organizacyjna odnosząca się do podmiotu stosującego nieprawidłowo wewnętrzne przepisy. Tak czy inaczej mistrzostwa będą ważne, choćby odbyły się jutro na Marsie, jeśli tak ogłosi PSG. Oczywiście "ważność" jest tu pojęciem zrelatywizowanym i odnosi się do konwencji, w której uznajemy za ważne te mistrzostwa, które organizuje PSG, a za pozbawione znaczenia inne. Jeśli jednak ktoś tej konwencji nie uznaje (nie ma przymusu) to może sobie nawet dziś w domu zorganizować mistrzostwa (czego chce, choćby świata). Jeśli będą bardzo wysokie nagrody, wszyscy przyjadą, nawet pro.

 • Turniej Warszawski i eliminacje do LMP 7-8.07   1 dzień 12 godzin ago

  Regulamin po cos jest a to wyglada jak robienie turnieju na sile za 5 min 12. Wybaczcie ze sie czepiam ale temat Mistrzostw Polski interesuje mnie osobiście. Niedawno złożyłem już pewne deklaracje odnośnie w/w terminu i nie mam teraz jak ich zniemić.
  Nie rozumiem dlaczego takim problemem bylo poinformowanie o tak ważnym turnieju z większym wyprzedzeniem tym bardziej że ten termin jest niezgodny z regulaminem.
  Zamiast robić turniej eliminacyjny na siłę rzeczywiście można go przeprowadzić podczas LSG w ramach memoriału.

 • Turniej Warszawski i eliminacje do LMP 7-8.07   2 dni 3 godziny ago

  Taka luźna propozycja, aby wszystko było zgodnie z regulaminem. Można połączyć eliminacje z Memoriałem podczas LSG. Ale na podjęcie takiej decyzji nie pozostało już zbyt wiele czasu.

 • Turniej Warszawski i eliminacje do LMP 7-8.07   2 dni 10 godzin ago

  Regulamin Mistrzostw Polski
  published by admin on Sat, 04/16/2011 - 13:41
  Miejsce, czas oraz nazwisko Organizatora oraz Sędziego Eliminacji oraz Finału Mistrzostw Polski Zarząd PSG opublikuje nie później niż 30 dni przed ich terminem.

  czy organizator moze ustosunkowac sie do tego zapisu??????

 • Wyniki Turnieju w Bydgoszczy   2 dni 18 godzin ago

  "Kolejny turniej w Bydgoszczy w czerwcu a konkretnie 22.09.2018. Przybywajcie!" :) ciekawy ten czerwiec we wrześniu będzie ;)

 • Turniej w Bydgoszczy   2 tygodnie 1 dzień ago

  Kiedy warszawski?

 • Wyniki Turnieju w Bydgoszczy   3 tygodnie 1 dzień ago

  Jak zapewne dało się zauważyć poprawiłem kolejność i zaktualizowałem zdjęcia, a nawet dodałem link do kilku większych zdjęć...

 • POLSKA W FINAŁACH DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW EUROPY!   4 tygodnie 5 godzin ago

  Bardzo dziękuje za te relacje. Szczególnie dziękuje oczywiście naszym zawodnikom za dostarczenie tylu emocji. Kiedy tylko miałem taką możliwość to starałem się ogładać gry na żywo:)

 • PGETC: Decydujące starcie!   4 tygodnie 6 godzin ago

  Oby po świętowaniu nie było kaca :)

 • PGETC: Decydujące starcie!   4 tygodnie 12 godzin ago

  w takim razie należą się wielkie gratulacje!!! Fajnie byłoby opić taki sukces:P

 • PGETC: Decydujące starcie!   4 tygodnie 16 godzin ago

  Nie chciałem odpowiadać dopóki nie byłem pewien, ale to już oficjalne: Włochom wracają punkty, więc kończymy na czwartym miejscu!

 • PGETC: Decydujące starcie!   4 tygodnie 2 dni ago

  hmm i co w koncu zabiarą ten 1 punkt Rumunii po apelacji Włochów? czy jak

 • Wyniki Turnieju w Bydgoszczy   5 tygodni 3 dni ago

  A i kolejność się nie zgadza, ale za to było szybko... ;-) Jak dostane zdjęcia to poprawie i zdjęcia i kolejność.

 • Wyniki Turnieju w Bydgoszczy   5 tygodni 4 dni ago

  Ale zdjęcia to są z innego turnieju :)

 • Ujemne komi przy 9 handikapach   7 tygodni 2 godziny ago

  Kilka informacji nieuporządkowanych:
  1) Kiedyś uważało się, że kompensacja za 1 ruch wart jest 3,5 pkt, potem że 4,5, później że 5,5 aż stanęło na 6,5. Wszystko to w okresie kilkudziesięciu lat (około 60). (ciekawostką jest to, że gdy gracze o podobnej sile grali ze sobą - mediana wyników zwykle była bliska tej tymczasowej wycenie wartości pierwszego ruchu :) - co oznaczać może, że wartość ruchu zależy od stylu gry)
  2) w czasie gdy kompensata była 4,5-5,5 wyceniano 2handicapy na 12 punktów. W tym samym czasie 9 handicapów było uznawane za 140 pkt. W tamtych czasach stawiało się i więcej handicapów (aż do 17) i nadawano im wartość dosyć przypadkową - ok 10pkt za handicap. Dlaczego tak? - bo tak. Nikt nie bawił się w liczenie takich przypadkowych różnic - bo to nie miało sensu.
  A teraz dopisek do Siasiowego wyjaśnienia:
  6,5pkt to umownie wartość przewagi pierwszego ruchu. to prawda. Ale nie należy przy liczeniu równowartości 2 handicapów mnożyć tego przez 2 - bo wynik który wyjdzie = 13 będzie niesłuszny. 6,5punktu oznacza, że komi jest równe 6 punktów a w przypadku remisu - wygrywa biały. Równie dobrze było by napisać że komi wynosi 6pkt + epsilon. Czyli równowartość 2 handi to będzie = 2*6+epsilon=12,5 punktu (umownie) :)

 • PGETC: Serbska porażka, polskie nadzieje   12 tygodni 17 godzin ago

  To ja dla odmiany dodam, że sformułowanie "Reprezentacja Serbii została brutalnie zmuszona do uznania wyższości Polski" jest okazaniem braku szacunku dla przeciwnika. Zawsze traktowałem Go jako grę gdzie istnieje pewien poziom nie tylko kultury gry, ale także pewnej otoczki która jest czynnikiem wyróżniającym spośród innych dyscyplin. Oczywiście Autor wykonuje świetną robotę pisząc, ale mógłby stonować trochę język :)

 • PGETC: Serbska porażka, polskie nadzieje   12 tygodni 1 dzień ago

  Też mi się dobrze te relacje czyta. Przyłączam się do mojego przedpiszcy, który pisze: "WINCYJ!" :-) Kiedyś pojawiały się w różnych formach biuletyny. Może jakaś reaktywacja? Z dziką radością bym taki zaabonował... A na razie: Brawo tak trzymać!

 • Wyniki Turniejów w Bydgoszczy   12 tygodni 3 dni ago

  Wojtek pisze:
  "Kolejny turniej w Bydgoszczy 14.04.2018. Tydzień przed turniejem w Poznaniu idealny na małą rozgrzewkę... ;-) Przybywajcie!".
  Tak samo pomyślałem! Jeśli nic mi nie wypadnie, to będę ;)

 • PGETC: Serbska porażka, polskie nadzieje   12 tygodni 6 dni ago

  Brawo autor !

 • Wyniki Turniejów w Bydgoszczy   12 tygodni 6 dni ago

  "Kolejny turniej w Bydgoszczy 14.04.2018. Tydzień przed turniejem w Poznaniu"

  W Bydgoszczy organizacja turniejów idzie aż tak dobrze, że zapowiadają przyszłe turnieje nawet w Poznaniu! Ciekawe kiedy Poznań potwierdzi te informacje.

  A tak zupełnie w innym temacie: czy te zdjęcia z turnieju są dostępne tylko w takiej niskiej rozdzielczości?

 • PGETC: Serbska porażka, polskie nadzieje   13 tygodni 8 godzin ago

  Zgadza się! Popieram marmeza

 • PGETC: Serbska porażka, polskie nadzieje   13 tygodni 11 godzin ago

  Mi też się dobrze czyta te wpisy. Podobają mi się tym bardziej, że to jedyne polskojęzyczne relacje o go jakie ostatnio widzę.

  Tak, że zakończę tradycyjnym:

  WINCYJ!

 • PGETC: Serbska porażka, polskie nadzieje   13 tygodni 6 dni ago

  mi się dobrze czytało.

 • PGETC: Serbska porażka, polskie nadzieje   14 tygodni 4 dni ago

  Możesz o tym pamiętać albo możesz wyciągnąć z komentarza redaktora jakąś naukę i następnym razem wyciąć z tekstu przymiotniki. Od tego najłatwiej zacząć...

  Mam nadzieję, że się nie zniechęcasz tymi uwagami.

 • PGETC: Serbska porażka, polskie nadzieje   14 tygodni 5 dni ago

  Dzięki za sformułowanie! Następnym razem będę pamiętał, żeby użyć.

Subskrybuje zawartość