Wrocław Open 2019

W dniach 14-15 września 2019 r. w Centrum Aktywności Lokalnej ZZS we Wrocławiu odbył się turniej go "Wrocław Open 2019". Zawody zgromadziły 30 goistów i miały charakter ogólnopolski - wzięło udział:
10 zawodników z Wrocławia
7 zawodników z Warszawy
6 zawodników z Bydgoszczy
2 zawodników z Torunia
oraz po 1 zawodniku z Katowic, Krakowa, Lublina, Opola i Poznania. Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Go Maksym Wałaszewski, jak również kilku prezesów lokalnych klubów go.

Na dystansie 5 rund (rozgrywanych systemem McMahona) walka była bardzo zacięta, wiele partii zakończyło się zaskakującymi wynikami, a o finalnej klasyfikacji zadecydowała punktacja pomocnicza.
Pomimo dość zaskakującej przegranej w czwartej rundzie, pierwsze miejsce zajął faworyt turnieju, a jednocześnie sędzia główny - Oleksandr Yeroshkin, 3 dan.
Na drugim miejscu uplasował się jedyny zawodnik, któremu udało się pokonać Sashę - Jan Frączak, 1 dan (Warszawa). Trzecie miejsce przypadło dość niespodziewanie Piotrowi Dyszczykowi, 2 kyu (Lublin), który wyprzedził kilku zawodników o wyższych stopniach.
Najsilniejszą kobietą została Marianna Szychowiak, 5 kyu (Bydgoszcz) - miło nam obserwować rozwój tej utalentowanej zawodniczki, która na poprzednim organizowanym przez nas turnieju (w maju) miała stopień "zaledwie" 8 kyu (w przeciwieństwie do stopni mistrzowskich dan, stopnie szkoleniowe kyu "rosną" w dół, tj. najsłabszy jest stopień 30 kyu, a najsilniejszy 1 kyu).
Wśród wrocławskich graczy warto wyróżnić doskonały występ Marcina Chlebowskiego, który brał udział w turnieju po raz pierwszy od... 2013 r. i od razu zanotował świetny występ, pokonując wielu wyżej notowanych graczy i zajmując 6. miejsce.

Pełne wyniki w EGD: http://www.europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T190914G&f...

 Num   Pl   Name  Rank  Co  Club  NbW R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 MMSSOSSOSOS
Yeroshkin Oleksandr3DPLWroc4 11+/b0 3+/w0 7+/w0 2-/b0 4+/b030145712
Fraczak Jan2DPLWars4 13+/b0 10+/w0 4+/b0 1+/w0 3-/b030144709
Dyszczyk Piotr2KPLLubl4 8+/w0 1-/b0 12+/w0 9+/b0 2+/w030143711
Walaszewski Maksym3DPLBydg3 7+/b0 5+/b0 2-/w0 6+/w0 1-/w029146714
Fraczak Pawel1KPLWars3 9+/b0 4-/w0 6-/b0 10+/w0 8+/w029142710
Chlebowski Marcin5KPLWroc4 14+/w0 8+/b0 5+/w0 4-/b0 7+/b029141707
Szelag Mateusz4KPLWroc2 4-/w0 14+/b0 1-/b0 12+/b0 6-/w028142706
Domanski Filip3KPLWars2 3-/b0 6-/w0 9+/w0 16+/b0 5-/b028142698
Libront Dawid4KPLBydg2 5-/w0 11+/b0 8-/b0 3-/w0 15+/b028141697
10  10 Szychowiak Marianna5KPLBydg3 15+/w0 2-/b0 11+/w0 5-/b0 12+/w028140695
11  11 Szymczyk Krzysztof4KPLOpol2 1-/w0 9-/w0 10-/b0 18+/b0 14+/b028137687
12  12 Dziezyc Marcin5KPLWars2 17+/b0 13+/w0 3-/b0 7-/w0 10-/b027139690
13  13 Sobanski Grzegorz3KPLPozn1 2-/w0 12-/b0 17-/w0 15-/w0 16+/b027135677
14  14 Szychowiak Wojciech5KPLBydg2 6-/b0 7-/w0 18+/w0 17+/b0 11-/w027135676
15  15 Rudnicki Lukasz6KPLWroc2 10-/b0 19+/w0 16-/w0 13+/b0 9-/w026133665
16  16 Milkowski Jakub6KPLKrak2 18-/b0 17+/w0 15+/b0 8-/w0 13-/w026131666
17  17 Kosz Marcin6KPLWroc2 12-/w0 16-/b0 13+/b0 14-/w0 23+/w026130653
18  18 Musial Mikolaj8KPLWroc2 16+/w0 25+/b0 14-/b0 11-/w0 24-/w024126629
19  19 Szarski Wojciech8KPLToru1 20+/w0 15-/b0 0= 21-!w0 0= 24118585
20  20 Doruch Cyprian8KPLWroc2 19-/b0 23-/w0 21+/b0 25+/w0 22-/b024116578
21  21 Andrzejewski Tomasz10KPLWars4 24+/b0 22+/w0 20-/w0 19+!b0 25+/b024116573
22  22 Chojnacka Marcelina10KPLBydg3 25-/w0 21-/b0 23+/b0 27+/w0 20+/w023113566
23  23 Skrodzki Adam10KPLWars3 29+/w0 20+/b0 22-/w0 26+/b0 17-/b023113549
24  24 Klimczak Mariusz10KPLBydg3 21-/w0 27-/b0 25+/w0 28+!b0 18+/b023108555
25  25 Bednarska Julia9KPLToru1 22+/b0 18-/w0 24-/b0 20-/b0 21-/w022118579
26  26 Sieja Krzysztof10KPLWroc1 0= 0= 0= 23-/w0 27+/b022103516
27  27 Ziomek Agnieszka13KPLWars3 28+/b0 24+/w0 30+/w0 22-/b0 26-/w020103502
28  28 Dengler Paweł15KPLWroc1 27-/w0 30+/b0 0= 24-!w0 0= 1892457
29  29 Saltan Svitlana20KPLWroc0 23-/b0 0= 0= 0= 0= 1887433
30  30 Bartlomiej Dargiewicz20KPLKato0 0= 28-/w0 27-/b0 0= 0= 1786435

Za wsparcie w organizacji turnieju serdecznie dziękujemy:
Bydgoski Klub Go Jako-Tako
Centrum Aktywności Lokalnej ZZS
Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej "NAMI"
Polskie Stowarzyszenie Go
Polski Związek Shogi
oraz wszystkim uczestnikom, którzy spontanicznie wspierali nas przy rozkładaniu i składaniu sprzętu.

Turniej przygotował i przeprowadził zespół organizacyjny w składzie: Daria Kwietniewska, Svitlana Saltan, Krzysztof Sieja, Oleksandr Yeroshkin.

Zdjęcia: Svitlana Saltan
Link: https://drive.google.com/drive/folders/1m05SlUZBDKybVXtpzfGiCG1AEujIvZEr...

Komentarze

hmmm... A kiedy to Janek i Maksym zostali zdegradowani???:P

Gdy na stare lata zaczęli słabiej grać :)

Oficjalnie nie zostali zdegradowani (na EGD jest korekta ich stopni).

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Znacznik [badukpl id] wstawia grę z baduk.pl o podanym numerze. Przykład: [badukpl 1384]
  • Znacznik [eidogo adres_pliku_sgf] wstawia player eidogo z zapisem partii. Przykład: [eidogo //go.art.pl/sites/default/files/sgf/2017-1-alphago-kejie.sgf]