Wyłączcie w diabły akademię

Czy po kilku latach zerowej aktywności serwis "akademia.go.art.pl" zostanie w końcu wyłączony?

Głupio jest wyjaśniać dlaczego wyskakujący jako trzeci link od góry serwis goistyczny (dwa wyżej to wikipedia) od przeszło dwóch lat nie przejawia żadnej aktywności a odezwa o poszukiwaniu rednacza ma już cztery i pół roku. Zwłaszcza głupio gdy się usiłuje przekonać kogoś do udostępnienia sali na klub, opowiada o turniejach i środowisku, a ten ktoś wchodzi w net poczytać na ten temat i trafia na internetowego trupa.

Czy zarząd PSG raczy w końcu wyciągnąć wtyczkę?

MR

Zdecydowanie sprzeciwiam się usuwaniu wartościowych treści (artykułów i wątków na forum też) z Internetu. Jest tam jak na polski internet bardzo duża kopalnia artykułów o Go, usuwanie tego było by dość kiepskim pomysłem. (osobiście cholernie nie lubię, gdy chcę po jakimś czasie jeszcze raz coś poczytać i już tego nie ma, ani w pierwotnym miejscu, ani w archiwach, ani gdziekolwiek indziej.)

btw. Na zapytanie "go" w Google, IAG (dla niezalogowanego użyszkodnika (private browsing w chrome)) jest za połową *drugiej strony* wyników. go.art.pl jest na 3. pozycji zaraz za dwoma wikipediami (pl i en).

Pozdrawiam

Ja też. Tylko na Akademii jest fajny słowniczek goistyczny :)

Tyle, że wyłączenie akademii nie oznacza usunięcia treści bo te można przenieść. Z kolei forum można by było reanimować jako samodzielną domenę ze względu na funkcjonalności kosztem tutejszego.

W każdym bądź razie utrzymywanie serwisu od dwóch lat nie aktualizowanego, który jednak niektórym wyskakuje jako trzeci, nie służy marketingowo.

A ja jestem przeciwny usuwaniu akademii :) Tam jest więcej dobrego niż złego. Materiały nadal są wysokiej jakości. A to, że kogoś irytuje, że ta strona jest wyżej w wynikach - może być jedynie problemem tych osób, że nie publikują wystarczająco "chwytnych" materiałów!
Lepiej byłoby, gdyby ktoś się tym zajął w celu odmłodzenia strony... ale jak widzę - to jest proces :)
Połączenie funkcji społeczniościówek mogłoby pomóc Akademii go...

Z dyskusji na go-l'u wynika, że da się pogodzić zachowanie materiałów z "ukryciem" starej akademii przed goglami. Problem tylko taki, że komuś musi się chcieć.

Irytujące jest to, że w jakichś okolicznościach gogle wyrzuca akademię jako trzeci link na temat go, dwa wyżej to wikipedia. Kiepski to marketing dla środowiska jeśli serwis nie aktualizowany od lat jawi się jako pierwsza jego wizytówka.

Odmładzanie akademii - zamknąć go.art.pl? Bo to będzie wyłącznie powielanie tych samych funkcji i tych samych autorów. Część tutejszych najpierw pisała na akademii.

Irytujące jest, że ktoś chce zdjąć/ukryć jedno z wartościowych źródeł informacji o go w języku polskim. Ciesze się johnkelly, że tak bardzo dbasz o nasze środowisko. Już widzę świetlaną przyszłość jaka otwiera się przed tą grą w Polsce.

To fantastycznie, Marku M., że masz coś konstruktywnego do powiedzenia na ten temat, szkoda, że nieszczególnie obejmujesz co napisałem.

Osoby się zmieniają, a zwyczaj spamowania pozostaje. Szkoda. Czy trolle nie mają naprawdę nic innego do roboty?

Widocznie nie mają. W każdym bądź razie jest to efekt wieloletniego pozostawiania szeregu "najmniejszych problemów polskiego go" bez pomysłu co z nimi zrobić. Czyli generalnie braku pomysłu w jakim kierunku ma się to wszystko toczyć.

jak już napisałem na go-l, akademia nie będzie wyłączana; jeśli ktoś chce w dalszym ciągu polemizować, zapraszam na go-l, bo nie chcę kontynuować dyskusji w kilku miejscach

CZEMU NIE MOGĘ SIĘ TU ZAREJESTROWAĆ - minęło kilka dni i nie dostałem meila, żeby założyć kont i wklejać tematy na forum, dlaczego ????

Mam do was pytanie - znacie HIKARUNIX (http://pl.wikipedia.org/wiki/Hikarunix) możecie pomóc mi wyjaśnić jak to uruchomić, jutro kupię w sklepie CD i nagram na próbę obraz i sprubuje uruchomić ja UBUNTU, ale czemu nie mogę tego uruchomić z obrazu płyty w DeamonTools na WinXP. Czy ktoś z was zna i używa Hikarunix i mógłby mi wytłumaczyć jakie są możliwości odpalania tego by wszystko działało - czemu te obrazy iso mają jeden plik MD5 (czytałem że to rodzaj szyfrowania) i są kody np. >>>hikarunix-0.4.md5 >>> 35326b9479b9736ed3b6dcddf6b7ce37 hikarunix-0.4.iso<<< CO JA MAM Z TYM ZROBIĆ - jeśli możecie to prosze o porady. Prubowałem ruszyć to z USB i z poziomu XP ale wyskakują jakieś głupoty żeby zmienić coś w Dosie i bootować z dyskietki, kto ma dziś dyskietki w skrzynce...

Szukałem już paręnaście dni inf. na stronach na youtube nigdzie nic nie ma, a szukałem po angielsku, chcę to odpalić bo na razie to jedyny fajny program do nauki gry w GO, ale nie lubię linuxuw są debilne (wybaczcie) ale nie lubię czegos na co musze tracić czas. A jeśłi już zrobili to na linuxa to mogliby nagrać video jak to odpalić, no i nie każdy jest fajdnietym zukerbergiem i mówi kodem binarnym....

Wielkie Dzięki Marmezz - teraz już rozumiem, wiesz jak próbowałem uruchomić Hikarunix z USB wyskakiwało inf. że trzeba coś kombinować Dos i mieć dodatkowo dyskietkę by to odpaliło (dlatego się pogubiłem), ale teraz już rozumiem wszystko. Wielkie dzięki - wystarczy nagrać płytkę i w biosie ustawić by system najpierw startował z CD-romu, wówczas jak będzie płyta Hikarunix w CD-romie to on się odpali. A na Windowsach potrzebny jest emulator do którego podałeś link... na to drugie już bym nie wpadł, wielkie wielkie dzięki. Chciałem aby to był osobny temat bo na pewno wiele osób ma podobny problem, kiedyś jeszcze na Win98 próbowałem odpalić pierwszą wersje Hikarunix i dałem sobie spokój. Ale teraz wróciłem do gry w Go i zależało mi na tym.

x zamiast ks - dodaje żeby skrócić czas pisania

ja mam pocztę na wp.pl Wirtualnej Polsce standardowe darmowe konto, ale czekałem dobę nic nie przyszło więc, jeszcze raz przeszłem procedurę na moim koncie Gmail, mają ten sam początek - sekai.org - tylko końcówki odpowiadają wp/gmail... mój login na tym forum to SEKAi - teraz bym mógł napisać komentarz dodałem 2 do nicku. Wypełniłem formularz i dostałem inf, żeby czekać na email potwierdzający, sprawdziłem nawet czy nie trafił do spamu, zrobiłem to najpierw na WP potem GMAIL ale nie doszedł meil weryfikujący, próbowałem zalogować się bez tego ale nie było jeszcze wybierania hasła do forum, a próba użycia opcji przypomnij hasło również nic nie dała ale to musi być wina tego że przecież konto nie jest aktywowane...

Mam nadzieję, że teraz zadziała.

Co do uruchamiania Linuksów z Pendrivów USB to można spróbować z programu:
http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/
Działa dobrze z wszystkimi nowymi dystrybucjami (trzeba mieć plik ISO tylko), Hikarunix jest dość stary (Zbudowany na DSL (damm small Linux) ) i nie wiem czy zadziała z USB. ale jak masz czas możesz spróbować. Ja niestety nie mam, to próbować nie będę.

Powodzenia! :)