Witamy na forum!

To tak, żeby nie było pusto. Możecie w tym temacie pisać o swoich nadziejach i obawach związanych z powstaniem tego forum oraz zgłaszać problemy.

Fajnie będzie. Myśle że to krok w dobrym kierunku go.art ostatecznie będzie miejscem skupiającym wszystkie sfery go

Przydalby sie podzial forum na sekcje, nawet bardzo ogolne.

Czy forum na akademii będzie zlikwidowane?

@hipcio planowałem, aby podział na sekcje był wprowadzany wtedy, kiedy zajdzie potrzeba, czyli kiedy pojawi się grupa tematów dotyczących jednego zagadnienia

@johnkelly oba serwisy (iag i go.art) są zupełnie niezależne

Nie wiem na czym polega niezależność IAG skoro jest poddomeną go.art.pl, w dodatku figurującą w PSG jako zawieszone, a obu serwisom zapewnia hosting PSG.

Nie wiem też, szczerze pisząc, w jakim celu to forum zostało założone. Forum IAG jest praktycznie martwe, pl.rec.gry.go jest martwe, na golu w zeszłym roku średnio było niespełna 40 postów miesięcznie a bywało, że zeszłoroczna norma była wyrabiana w miesiąc. Teraz, zamiast możliwie zbierać do kupy to wszystko, powstaje kolejne forum.

Forum, któremu wróżę popularność na poziomie forum IAG, tym bardziej, że te było przecież tutaj przypięte + znacznie wygodniej jest dyskutować bezpośrednio pod tematami.

Może chodziło o to, żeby nie używać komentarzy pod artykułami do dyskutowania o sprawach, które wymagają obszerniejszej wymiany myśli (jak ostatnio Apele).
Dobre forum nie jest złe, przydałoby się na głównej coś a'la "Ostatnie komentarze" - może ostatnie aktywne tematy na forum?

Też nie rozumiem po co kolejne forum... Już komentarze pod artykułami uważałem za wątpliwy pomysł, bo nie są wygodne do dyskutowania i powolne. Czy forum ma zastąpić komentarze?

A właśnie... jakiś czas temu promowaliście forum o go na .fora.pl - co z nim? ;-)

A jeśli już musi być forum, to czy można chociaż prosić o RSS?

Do dyskutowania o sprawach wymagających obszerniejszej wymiany myśli spokojnie by wystarczyły już istniejące narzędzia - prgg, gol, forum na akademii, tutejsze komentarze.

Od przybytku glowa nie boli...

Jasne. Miejmy tylko nadzieję, że starczy goistów by na tych wszystkich przybytkach dyskutować.

johnkelly, sam dałeś już tutaj 4 posty, z takimi jak ty forum nie zginie :)

@johnkelly niezależność polega na tym, że osoby prowadzące ten serwis nie mają wpływu na to co się dzieje na IAG, tak więc pytanie o forum IAG należałoby zadać gdzie indziej (chociażby na wspomnianym forum IAG)

"Teraz, zamiast możliwie zbierać do kupy to wszystko, powstaje kolejne forum."
Nikt przecież nie zabrania Ci tego zrobić, jakkolwiek takie zbieranie do kupy miałoby wyglądać.

@roman
"Też nie rozumiem po co kolejne forum... Już komentarze pod artykułami uważałem za wątpliwy pomysł, bo nie są wygodne do dyskutowania i powolne. Czy forum ma zastąpić komentarze?"

Wezmę to za dobrą monetę - uważam, że myliłeś się w sprawie komentarzy i mam nadzieję, że tak samo będzie w przypadku forum:) Forum i komentarze się nie wykluczają.

"A właśnie... jakiś czas temu promowaliście forum o go na .fora.pl - co z nim? ;-)"
Proponuję się zwrócić z tym pytaniem do osoby która to forum promowała.

Rssy to kwestia czasu.
----------
Odnośnie pytań o cel tworzenia tego forum. Wbrew pozorom jego powstanie nie było celem samym w sobie(!). Postaram się w następnym temacie dokładniej nakreślić jego profil, a teraz tylko kilka uwag.
Jak już zauważył tonyhalik pojawiło się ostatnio kilka newsów stworzonych w celu dyskusji i między innymi dla nich jest to forum. Akurat, moim zdaniem, apele nadają się jako news, ale propozycja regulaminu konkursu oraz zmiany sposobu eliminacji pasują tutaj.
Zdarzyło się, że ktoś pytał w komentarzach o rzecz nie związaną z tematem, więc najwyraźniej dla niektórych forum może okazać się przydatne.
I tu leży istota sprawy - forum nie powstało po to by wszyscy właśnie tutaj dyskutowali.
Powstało po to, by jeśli ktoś będzie chciał poinformować/zapytać o coś większą liczbę goistów, to żeby mógł to bezproblemowo zrobić nie będąc redaktorem portalu.
Jeśli nikt nie będzie tutaj pisać przez kilka miesięcy, to nie sądzę by było to jakąś katastrofą - po prostu będzie to znaczyć, że akurat nie było takiej potrzeby - tak samo jak przy komentarzach.

Fan, mylisz się. Osoby prowadzące ten serwis mają pełny wpływ na to co się dzieje na IAG. Wystarczy wejść w skład redakcji IAG, co nawet nie jest konieczne by publikować tam artykuły bo te na IAG może zgłosić każdy, tyle że wtedy byłyby one akceptowane przez kogoś z redakcji IAG. Nawiasem pisząc artykuły na IAG merytorycznie niczym nie odbiegały od większości tutejszych - zajawki turniejów i inne newsy ze świata go. Prometeusz nie miał problemu z promowaniem bydgoskich turniejów, a Barty z ogłoszeniem Piernikowego Gobanu. Forum dyskusyjne jako tablica ogłoszeń? Umyka mi logika - mieliby tam publikować swoje newsy nie redaktorzy? Nie prościej rozbudowany formularz kontaktowy podobny do tego z IAG?

Zbieranie do kupy mogłoby polegać na nie tworzeniu wzajemnie konkurencyjnych serwisów na dokładnie ten sam temat w ramach działalności jednej organizacji - w takiej sytuacji jeden z reguły zdycha, albo oba działają na ćwierć gwizdka czyli w sumie gorzej niż jeden, zwłaszcza przy tak szczupłym środowisku jak nasze. Mogłoby też polegać na szukaniu rozwiązań systemowych.

Nie mylę się. Zapytałeś się o to czy forum na IAG będzie zlikwidowane - na to (przynajmniej ja) nie mam bezpośredniego wpływu.

"Forum dyskusyjne jako tablica ogłoszeń?"
Tak jest - można na forum umieścić ogłoszenie.
"Umyka mi logika - mieliby tam publikować swoje newsy nie redaktorzy?"
Do newsów jest strona główna, a forum do dyskusji i ogłoszeń na mniej istotne sprawy - oto ta logika.

"Zbieranie do kupy mogłoby polegać...", "Mogłoby też polegać..."
Mogłoby, gdy ktoś się tym zajął.

Trudno mowic o konkurencji gdy jeden z serwisow jest martwy od dawna. Prgg, ktos tam wchodzi? Gol jest stabilny w miare ale juz jakis czas temu przestal byc pierwszorzednym zrodlem informacji czy dyskusji goistycznych.
Go.art.pl stalo sie dosc popularne, wiec dobrze ze jest forum tam, gdzie jest duzo ludzi ktorzy moga miec cos do powiedzenia. Nawet wtedy gdy wiekszosc sie uprze zeby nic nie mowic i nawet wtedy gdy co druga wypowiadajaca sie osoba bedzie johnkelly.

Fan, zarówno ten serwis, jak i IAG są w dyspozycji PSG. Jeśli te postanowi wyciągnąć wtyczkę któremuś to to zrobi. Zadałem pytanie co z forum na IAG - udzieliłeś odp, że to niezależne serwisy. Jeśli nie masz bezpośredniego wpływu to znaczy, że nie do ciebie było te pytanie.

Nie, to nie są niezależne serwisy bo mają tego samego "właściciela" i dublują tematykę, przy czym jeden obecnie jest martwy po okresie współistnienia i częściowo równoległym publikowaniu materiałów na ten sam temat.

W kwestiach "zbierania do kupy" - swoje propozycje zarządowi przedstawiłem. A ty?

Hipcio, przez półtora roku działały równolegle. Poza tym co i raz się słyszy o przymiarkach do reaktywacji IAG.

Fan, w każdej chwili możesz uzyskać wpływ na IAG, czy inne serwisy - wystarczy się odezwać do mnie.
A im więcej forów stworzysz, tym trudniej będzie to zintegrować.

A osobiście forum czy komentarze uważam za bardzo niewygodne w dyskusji i wolę go-l (prgg też może być gdyby odżyło), dlatego komentuję tu jedynie w ostateczności.

Roman, czy wyciągnięcie istniejącego forum IAG i uczynienie go forum istniejącym niezależnie od IAG i go.art.pl w niezależnej domenie (np forum.go.art.pl) jest technicznie wykonalne? To wydaje się być lepszym rozwiązaniem niż tworzenie nowego fora przy kolejnym serwisie.

Może tylko jedno sprostowanie - ciężko powiedzieć, że ten serwis jest "w dyspozycji" (cokolwiek to oznacza) PSG. Serwis tworzy Fan i ja przy współpracy pozostałych redaktorów. PSG zapewnia hosting, bo czemu nie oraz zarządza domeną go.art.pl. W czysto hipotetycznej sytuacji, gdyby odmówiło hostingu, to nie ma z tym problemu dla nas i portal dalej będziemy prowadzili bo możliwości hostowania mamy dużo. Podobnie nie mamy problemu z domeną - smutno byłoby ja zmieniać, ale da się to zrobić. Natomiast nic mi nie wiadomo, żeby PSG miało z jakiegokolwiek powodu podjąć taką decyzję i nie przypuszczam, żeby coś takiego się wydarzyło.

Co do komentarzy i forum to myślę, że większość ludzi rozumie do czego one służą i nie ma z nimi żadnych problemów. Nigdy też nie było naszym celem wprowadzanie obowiązku wypowiadania się przy ich pomocy :), dlatego też pozostałe osoby mogą je po prostu zignorować.

Oczywiście, jeśli będzie sprzeciw wobec istnienia tego forum ze strony redakcji albo środowiska to rozważę zamknięcie. Na razie takowego nie było, więc forum zostanie:) Z mojej strony koniec tematu i zachęcam do dyskusji na mniej jałowe tematy.

zgadzam się z silkiem, serwis tworzą ludzie a nie PSG które tylko dostarcza hosting i domenę. Jeżeli będą problemy to można się przenieść, czego sam jestem najlepszym dowodem :) (via AkademiaGo)

Co do samego forum super sprawa, brakuje tylko poprawienie wizualnej warstwy (CSS). Na większych rozdzielczościach wpisy sie rozlewają się i nie widać na pierwszy rzut oko kto co napisał. No i jak Roman pisał RSS ważne by było. Niby RSS to zabawka dla geeków a nie normalnych użytkowników ale jednak Goiści to są jednak geeki.

Dodatkowo fajnie byłoby mieć opcje wyślij powiadomienia o nowych wpisach w dyskusji na mojego maila. Po coś chyba są te konta na go.art.pl ?

Co do sekcji to imho warto je założyć. Na start przynajmniej podstawowe takie jak:

* ogólna dyskusja
* turnieje
* tematy związane z sama gra, pytania o dziwne sytuacje etc (nie wiem jak to nazwać;p)

Fantastycznie, chłopaki, że się tak dzielnie poklepujecie po ramionach. Nie zmienia to faktu, że dopuszczając do jednoczesnej egzystencji IAG i go.art.pl ktoś się wykazał mizerną wyobraźnią. Zwłaszcza, że IAG ciągle borykała się z brakami kadrowymi. Tradycyjnie się mówi o reaktywacji IAG - nie wiem jak sobie ktoś wyobraża jednoczesne egzystowanie dwóch serwisów o pokrywającej się w 90% zawartości, różnych forach i tej samej grupie docelowej. Zwłaszcza w kontekście konsolidacji środowiska.

Drogi Fanie, rozumiem, że dla ciebie jest to temat jałowy i nieciekawy bo ogólnie to bezczelność, że ktoś publicznie omawia twoją działalność bo ta jest bezwzględnie i zawsze wspaniała, niemniej mam pytanie. Twój tekst "gdyby odmówiło hostingu, to nie ma z tym problemu dla nas i portal dalej będziemy prowadzili bo możliwości hostowania mamy dużo. Podobnie nie mamy problemu z domeną - smutno byłoby ja zmieniać, ale da się to zrobić." wydaje się świadczyć, że ten portal głównie ma zaspakajać twoje ambicje. I pytanie: dlaczego wtedy nie pomogłeś przy IAG?

Nexik, zechcesz wyjaśnić na czym polegały problemy, które spowodowały twoją wyprowadzkę z IAG? Z mojej perspektywy wyglądało to na zabranie zabawek.

@Błażej, cyt "Fajnie będzie. Myśle że to krok w dobrym kierunku go.art ostatecznie będzie miejscem skupiającym wszystkie sfery go"
Każdy nowy serwis czy reaktywacja starego sprawia, że go.art.pl automatycznie nie jest miejscem skupiającym wszystkie sfery go. Te same funkcjonalności, te same treści w serwisach na ten sam temat to ślepy zaułek i nic pozytywnego. W IAG i tu gospodarzem jest PSG, więc wydaje mi się, że zdecydowanie lepszym pomysłem jest zrobić jedno forum i linkować je w każdym serwisie a nie w każdym serwisie robić indywidualne forum. Poza tym mam wrażenie, że do dobrych obyczajów jest gospodarza spytać czy dane funkcjonalności z czymś mu nie kolidują.

johnkelly, a co Ty zrobiłeś dla realizacji planu? Nie podoba się tutaj, to dyskutuj na forum IAG dla lepszej "konsolidacji środowiska".

@Nexo
Nie mam w tej chwili możliwości przetestować wyższej niż 1600, ale po forum wezmę się za layout i powinno się coś poprawić niedługo (powinno wystarczyć ustawienie bezwzględnej szerokości).

Treści dla rssów zaczyna się robić sporo, więc proponuję osobny temat, by kto używa wypowiedział się jaka konfiguracja mu odpowiada (czy oddzielnie, czy razem itd.).

"Dodatkowo fajnie byłoby mieć opcje wyślij powiadomienia o nowych wpisach w dyskusji na mojego maila. Po coś chyba są te konta na go.art.pl ?"

Trochę drupal wymusił założenie kont przy forum. Jak będzie możliwość to dorzucimy taką opcję.

Z działami pokombinuję niedługo.

@johnkelly

"Nie zmienia to faktu, że dopuszczając do jednoczesnej egzystencji IAG i go.art.pl ktoś się wykazał mizerną wyobraźnią."

Winnych trzeba byłoby szukać w takim razie jakieś 8 lat temu - wtedy powstała akademia.

"Drogi Fanie, rozumiem, że dla ciebie jest to temat jałowy i nieciekawy bo ogólnie to bezczelność, że ktoś publicznie omawia twoją działalność bo ta jest bezwzględnie i zawsze wspaniała, niemniej mam pytanie."

Tak, dla mnie jest już jałowy, ale mylisz się - zawsze z pokorą i radością przyjmuję krytykę.

"Twój tekst "gdyby odmówiło hostingu, to nie ma z tym problemu dla nas i portal dalej będziemy prowadzili bo możliwości hostowania mamy dużo. Podobnie nie mamy problemu z domeną - smutno byłoby ja zmieniać, ale da się to zrobić." wydaje się świadczyć, że ten portal głównie ma zaspakajać twoje ambicje."

Dzięki za ponowne przyprowadzenie mnie do porządku (który to już raz?). Twoja intrygująca analiza moich pobudek, ma jeden słaby punkt - nie ja pisałem to co zacytowałeś tylko silk, ale zapewne skoro rzeczywistość jest inna, to tym gorzej dla rzeczywistości:)

-------------
Jeszcze kilka słów odnośnie PSG.
Zostało ono przywołane w kontekście "wyciągania wtyczek" serwisom, co pociągnęło za sobą replikę silka i nexa. Wydaje mi się, że stawia to obecny zarząd PSG w niezręcznej sytuacji, zupełnie nie z ich winy.

PSG faktycznie nie tworzy serwisu, tylko robi to redakcja i tylko dzięki niej ten serwis funkcjonuje. Tak się składa jednak, że z poprzednim zarządem współpraca dobrze się układała, z obecnym zarządem może jeszcze lepiej, bo w redakcji aktywnie działa stefan. Sądząc też po pierwszym komentarzu prezes PSG nie jest przeciwny forum.

Proponowałbym, więc zakończyć dywagacje na temat czy PSG zgadza się na forum, czy powinno się ich najpierw zapytać, czy są gospodarzem czy nie, bo jeśli będą chcieli to sami się na ten temat wypowiedzą (albo odłączą wtyczkę;).

@johnkelly
"Nie zmienia to faktu, że dopuszczając do jednoczesnej egzystencji IAG i go.art.pl ktoś się wykazał mizerną wyobraźnią."

Kilka lat temu, przed zawłaszczeniem ich przez PSG, równolegle ŚWIETNIE działały IAG (dede), go.art (adziu) i go'l (wojtek w.).
Jedyną przyczyną ich ówczesnej żywotności, świeżości i aktywności była pasja ich twórców i osób współpracujących z nimi.
Sugeruję odrobinę szacunku dla nielicznych już, niedobitków-entuzjastów. Tylko dzięki nim w Polsce w ogóle coś się dzieje.

Ein Volk, ein Reich, ein Forum!

@Janku, zawłaszczenie czy nie zawłaszczenie tego czy innego serwisu przez kogokolwiek nie ma nic do rzeczy w sytuacji gdy brakuje goistów. W każdej społeczności jest jakiś odsetek entuzjastów, jest tylko warunek, że ta społeczność musi być dostatecznie liczna a entuzjazm daje wartość dodaną. Będzie 10000 goistów w Polsce, starczy piszących i wydarzeń na kilkanaście takich serwisów z całym dobrodziejstwem inwentarza w postaci forów, czatów w każdym. Na razie mamy 238 aktywnych turniejowo w zeszłym roku i tendencję spadkową.

Nie demonizuj też zawłaszczającego wszystko PSG bo obecnie hosting i domeny nie są szczególnie drogie, prócz tego istnieje dostatecznie wiele darmowych miejsc w necie gdzie można serwis typu go.art.pl postawić.

Pomysłowych Dobromirów, których receptą na dolegliwości środowiska było założenie kolejnego lepsiejszego serwisu z dokładnie tą samą zawartością co istniejące, znam na pęczki. Od wędkarzy, przez historyków czy rpg, po szermierzy. Serwisów już nie ma a nawet szermierzy jest więcej niż goistów.

Na koniec - szacunek jest świadczeniem wzajemnym a krytyka (od której i ty od lat nie stronisz) nie jest oznaką braku szacunku. Fakt, że ktoś jest entuzjastą nie oznacza, że trzeba wokół niego chodzić na palcach.

@johnkelly Czemu sam czegoś nie zrobisz zamiast marnować energię na krytykowanie innych?

@johnkelly "Na razie mamy 238 aktywnych turniejowo w zeszłym roku i tendencję spadkową."

Odpowiedz sobie na pytanie: kto w Polsce organizuje turnieje? - Entuzjaści, pasjonaci.
Mniej takowych -> mniej imprez -> mniej aktywnych goistów. Proste?
W miarę regularnie gra się turniejowo tylko w Bydgoszczy, Szczecinie. Zatem - to bardzo rzadki, będący na wymarciu gatunek. Nie tylko należy chodzić wokół nich na palcach, ale wręcz hołubić, tulić i dopieszczać na maksa ;).
Wydaje się, że czasy prawie systemowego niszczenia takich osób już minął, mimo, że w statutowych organach PSG wciąż są osoby z lubością uprawiające w przeszłości takie działania.

"a nawet szermierzy jest więcej niż goistów"
Wiem, że się mylisz, chyba, że słowo "goistów" zamienisz na zwrot "grających turniejowo goistów".

I a propos określenia "zawłaszczenie". Zaproponuj lepsze, opisujące przypisywanie sobie praw własności (podstawowym ich atrybutem jest możność decydowania) dziełom stworzonym prze kogoś innego, tylko przypadkiem mającego identyczne zainteresowania i tylko przypadkiem znajdujące się na Twojej łączce (hosting, domena).
Zauważ, że nie twierdzę, że to zawłaszczenie było powodem ich upadku, chociaż w przypadku go'la jest to dość prawdopodobne.

@Janku, jeśli turnieje organizują entuzjaści to jest kiepsko. To dość podstawowa działalność klubów. W moim pojęciu entuzjasta to osobnik pakujący ileśtam graczy w samochód i wywożący ich na turniej na drugi kraniec kraju czy wręcz kontynentu. Nazywanie entuzjastą kogoś kto organizuje turniej dla kilkunastu osób, z którymi i tak się spotyka co tydzień by pograć IMO lekko dewaluuje te określenie. Może to kwestia definicji ale dla mnie to trochę tak jakby entuzjastą siatkówki nazywać kogoś kto przyszedł z piłką na boisko i zorganizował zawody czwórek.

Określenie "zawłaszczenie" jest mocno pejoratywne. Problem polega na tym, że jeśli ja komuś udostępniam np pomieszczenie to mam prawo zakładać i wymagać, że będzie ono wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem i zgodnie z tzw mirem domowym. A jeśli mój gość postanowi coś w tym pomieszczeniu zmienić to najpierw ze mną to przedyskutuje bo może znajdzie się korzystniejsze rozwiązanie niż postulowane. To, że coś jest na mojej łączce nie oznacza żadnej przypadkowości bo zakładam, że PSG i redaktorzy byli świadomi co robią - zwykle zapraszam gości świadomie. Niedorzecznością jest dla mnie w ramach jednej organizacji tworzenie kilku serwisów zajmujących się tym samym.

>>"a nawet szermierzy jest więcej niż goistów"
>Wiem, że się mylisz, chyba, że słowo "goistów" zamienisz na zwrot "grających turniejowo goistów".

Nie, nie mylę się. Samych młodzieżowców jest więcej niż aktywnych turniejowo goistów. Dzieci, na oko, ponad cztery setki. A to tylko zarejestrowani w PZSzer. Na zajęciach z szermierki bojowej w których uczestniczyłem było więcej uczestników niźli na MPJ+towarzyszący a to była tylko jedna z kilku ówcześnie istniejących szkół w Warszawie.

Co do gola to od zawsze były krzyki, że za dużo tam o PSG i kłótni.

@nexik - możesz podać system+przeglądarke+rozdzielczość, gdzie ci się rozjejżdża? Albo wrzucić gdzieś screena?
Bo ja mam Linux+FF3.6/4.0+1920 i wydaje mi się wszystko okej.

@fan @silk: sory za wprowadzenie w błąd. Chodziło o to że wizualnie się to rozjeżdża. Mały kontrast, border dość zlewa się z tłem (dopiero go zauważyłem przy powiększeniu 200%). Może grubszy border, inny kolor. Lekka zmiana layoutu aby od razu można było wyłapać kto co napisał i gdzie się ten tekst zaczyna i kończy.

Na Akademii Go komentarze mają gravatary, wyróżniający się header z autorem i dość duży margines między komentarzami. Na Akademii Go też podjąłem kontrowersyjną decyzje żeby defaultowa czcionka miała 14px a nie 12px, aby było czytelniejsze. Wielu osobom się to nie podoba ale ja uważam to za dobrą decyzje ;p

Oczywiście na Akademii Go komentarze mają wiele wad jak np kiepski przycisk odpowiedź - którego przy okazji brakuje mi na forum;p

@johnkelly miałem własną wizje jak serwis ma wyglądać oraz dostałem zgodę od poprzedniego rektora. Niestety ówczesny prezes PSG doszedł do wniosku że nie mogę tego zrobić. Było trochę kłótni, prywat itp. Prawdopodobnie podjąłem złą decyzje. Trudno. Ja wiem czego chce i się nie boje podejmować odważnych kontrowersyjnych decyzji. Ważne by iść do przodu i robić swoje. Haterzy też będą robić swoje;p

Ale o co chodzi dżonemu?
Jest forum jest git. End of topic

Faktycznie, kontrast ramek odpowiedzi jest za slaby. Za kiepsko tez widac, kto co pisal. Szczegolnie przy dlugich odpowiedziach. Sądzę, że da się to nieskomplikownaie poprawić ;)

Osobiscie (zeby nie bylo) uwazam, ze duza ilosc serwisow nawet przy malym srodowisku jest dobra. Dobra tresc, to dobra tresc, nieważne gdzie jest :)

Jezeli ktoś chce konsolidować, jednym (pewno nie jedynym) pomysłem jest zrobienie Planety Polskiego Go, niezależnie jak to nazywać, po prostu zbieranie RSSow z wszystkich polskich serwisow goistycznych. Mi osobiście brakuje czagoś takiego, a nie usuwania niczego istniejącego, czy tez zakazywaia zakładanie kolejnych serwisów jakimikolwiek by nie były. Ja bym chciał coś takiego zrobić, ale niestety nie umiem.

Jednak nie będę nikomu mówił, że coś takiego powienien zrobić, bo takiej osoby, która coś powinna, nie ma. Mogą być najwyżej osoby, które coś chcą zrobić i coś robią(!) i jestem im za to wdzięczny :)

Wow. Ok. Własnie wszedłem na serwis na nieskalibrowanym monitorze w pracy i już wiem o co wam chodzi :D

ech, nie minęły nawet 2 tygodnie a forum już zdechło -.-

Spokojnie, ideą forum nie jest, żeby ciągle na nim coś się działo. Jak pojawi się potrzeba to ktoś coś napisze. W ramach przerwy od pisania i czytania forum można np. pograć w go;) Trwają jeszcze zapisy do ilmm i turnieju na akademii go.

E tam, komu by się chciało grać w Go : PP.
Pisząc "turniej na akademii" masz na myśli Puchar Sunjang? Jak widzę, kto tam gra, to aż się słabo robi... Przegrałbym do zera jak nic ^ ^. Chyba, że na tej lokalnej akademii też coś jest organizowane?

Rzeczywiście Sunjang ma dość mocny skład;) Za to w eliminacjach do ilmm (ilmm.pl) mógłbyś spokojnie wystartować.