Terminy turniejów

Zapraszam na kolejny turniej do Ożarowa Mazowieckiego. Szczegóły pod adresem:
http://turniej.maciejrozalski.cal.pl/

Pozdrawiam
Maciej Różalski

Czy może ktoś mi wytłumaczyć pewne dziwne zjawisko? Od bardzo dawna na (chyba oficjalnej stronie z listą turniejów) http://wiki.go.art.pl/turnieje jest informacja o Warszawskim Weekendzie Go, który ma się odbyć 10 maja 2014. Jaki jest sens organizowania turnieju tego samego dnia, tak blisko innego turnieju? I właśnie żeby do takich sytuacji nie dochodziło potrzebny jest porządny kalendarz turniejowy (niby będzie, że powielam kolejny raz ten sam temat, ale jak widać jest problem, więc trzeba go rozwiązać!) Jak tak dalej pójdzie to powstanie drugie PSG...

Wedle mej wiedzy WWG miał się odbyć 3 maja, jak zawsze w pierwszy weekend miesiąca. Nie wiem czy i kiedy zaszła w tym zakresie zmiana.

Ja żadnej zmiany nie zauważyłem. https://web.archive.org/web/20131103173724/http://wiki.go.art.pl/turnieje - widać tutaj jaka data była wpisana w listopadzie 2013, widocznie błędnie założyłeś, że "jak zawsze w pierwszy weekend miesiąca", tak się zdarza, jednak sprawdzenie listy zapowiedzianych turniejów nie powinno stanowić jakiegoś wielkiego wyzwania. Dopóki jest czas, dobrze byłoby, żeby organizatorzy się dogadali i warto byłoby na przyszłość zapobiegać podobnym sytuacjom.

A ja zauważyłem. Dopiero teraz. Pierwotnie, wedle mej wiedzy, WWG miał być 3 maja. Czy wielkim wyzwaniem będzie dla Ciebie przyjąć to do wiadomości?

Znowu awantura o pietruszkę. Na warszawa.go.art.pl pisze, że turniej WWG 10 maja może być odwołany albo przełożony. Po co ogłaszać turniej, który nie wiadomo, czy się odbędzie?

Nie wiem jak z tym wwg bo w grudniu miało nie być ale był, ogłoszony późno i się nie udał. W styczniu miał być ale odwołany. W lutym był ale tylko trzy rundy. Może najlepiej ogłaszać tylko te turnieje, które się odbędą? ;P

A jak będzie się nazywać to drugie PSG? DPSG?

Na warszawa.go.art.pl/turnieje zamieszczony został WSTĘPNY kalendarz turniejowy. Jak widać, więcej w nim znaków zapytania, niż konkretów (na zielono).

@mm:Może najlepiej ogłaszać tylko te turnieje, które się odbędą? ;P
@rintintin:Po co ogłaszać turniej, który nie wiadomo, czy się odbędzie?

Może dlatego, żeby był czas na dogadanie się organizatorów między sobą, żeby jeden drugiemu nie wchodził w paradę i nie było sytuacji, że np. ja ogłaszam turniej, a na drugi dzień ktoś ogłasza swój w tym samym terminie. Takie sytuacje powtarzają się nagminnie i ten kalendarz jest próbą zbudowania jakiejś płaszczyzny porozumienia między klubami.

Zadziała, jeśli kluby zechcą współpracować. A tymczasem odzew na moją propozycję ws. kalendarza jest ZEROWY.

@ojeja: Dopóki jest czas, dobrze byłoby, żeby organizatorzy się dogadali i warto byłoby na przyszłość zapobiegać podobnym sytuacjom.

Własnie dlatego próbuję się dogadać i zebrać ile się da informacji. Publikuję takie, jakie mam. Nie moją winą jest to, że kluby to ignorują, podobnie jak z ankietą na temat klubów (warszawa.go.art.pl/kluby). Współpraca w naszym środowisku jest zerowa i jeszcze długo czasu minie, by to cokolwiek się zmieniło.

Marzeniem moim było opublikowanie takiego kalendarza 1 grudnia i do końca roku dogranie terminów między klubami. Opóźniło się o 3 miesiące, ale można to zrobić i będzie zrobione. W tym roku 1 marca publikacja kalendarza na rok 2014, a 1 grudnia na rok 2015.

PS. Terminy WWG podałem w październiku. Może nie były najszczęśliwiej dobrane (4 stycznia nikomu się nie chciało przyjść na turniej, ale w Lublinie turniej się odbył. W lutym kolidowało to z sesją. Tak to niestety jest u nas, że NIKT się nie wypowie z góry na propozycje, ale krytykować po fakcie to każdy jest pierwszy...

Planując rozkład turniejów WWG tak wcześnie, w październiku, miałem pewne przesłanki, by sądzić, że w tym terminie będę "musiał" być na innej imprezie, stąd ten znak zapytania. I miałem rację: 10 maja będzie konwent Daikon, mam zaproszenie do Tarnobrzega i jeszcze może być Warszawskie Hanami na Polach Mokotowskich. Maciek planuje też na 10 maja swój turniej. Z nim jestem umówiony tak, że dzisiaj porozmawiam w klubie w sprawie zastępczego sędziego albo zrobimy ten turniej na Daikonie albo też istnieje możliwość, że Maciek zmieni turniej swojego turnieju.

Wszystko jak widać można zrobić, tylko trzeba chcieć się porozumiewać i wymieniąć informacjami, nawet niepewnymi.

A nasi malkontenci jak zwykle będą wszystko krytykować, potępiać w czambuł i torpedować swoją biernością - bo jakby się wzięli do pracy i pomogli (bo to przecież takie łatwe koordynować turnieje), to co będą mieli do krytykowania?...

Torpedować biernością... toż to faszyści jacyś.

Tylko tyle masz do powiedzenia?

Prośba o skasowanie lub zmianę tytułu wątku, by nie wprowadzać w błąd czytających.

Prośba o podanie nowego tytułu wątku.

Cokolwiek. "Były temat" pasuje?