Tempo wzrostu

Póki co można odnieść wrażenie, że te forum służy głównie do rozważania zasadności jego istnienia ^^. Uznałem więc, że trzeba coś z tym zrobić... Temat może głupi, ale w sumie od jakiegoś czasu zastanawiam się jak szybko powinienem awansować w rankingu KGS'u. Póki co mam ranking 15k po miesiącu gry. Jak szybko wy awansowaliście (liczymy od początku grania w Go, a nie do założenia konta)? Najlepiej będzie jak napiszecie ile zajęło wam uzyskanie aktualnej siły i jaka ona jest, oraz ile czasu potrzebowaliście na zdobycie 15k, 5k i 1d (dotyczy tych z użytkowników, którym udało się te poziomy osiągnąć). Możecie też pisać o swoich planach na przyszłość. Ja np planuje do końca roku dość do 8-5k, choć nie wiem jeszcze jak bardzo jest to nieosiągalne ^ ^. Pogramy zobaczymy : >

8k jak masz smykałkę jest spokojnie robialne, 5k musiałbyś sie przyłożyć, 1d - chodzą legendy że się da w rok zrobić, ale to są naprawdę wyjątki.

1d w rok to bardzo zdolni :) Natomiast w rok do 5-6k można spokojnie zrobić.

Rzaki Pak, jedna uwaga - powyzsze komentarze odnoszą się do rankingu PSG. 6kyu wg PSG ma ranking na KGS ok. 2k (ale może też mieć KGSowe 4k, jak i 1 dan - niektórzy są słabsi na internecie, inni w realu)