Tabelki turniejowe

Zgłaszajcie tutaj problemy i sugestie odnośnie tabelek turniejowych.

cd. http://go.art.pl/miedzynarodowy-turniej-warszawski-2011#comments

@nare
1366x768, fullscreen: passed
1366x768, fullscreen, FF5.0, panel boczny: NOK

A masz jakąś propozycję jak to rozwiązać? Regulacja rozmiaru fontu w zależności od rozmiaru okna w podanym przez Ciebie przykładzie i tak uczyni tabelkę nieczytelną (zbyt mały font). Scroll będzie na tyle niewygodny że łatwiej będzie wyłączyć dodatkowy panel. W tej chwili tabelka powinna się dobrze wyświetlać dla każdego okna o szerokości > 1260.

  • tam było afair 1168px, ale akurat na to bym się nie nadstawiał. Low-end rozdzielczości jest trochę, dodatkowo różne OS,web,dodatki też mają na to wpływ. Zawsze się trafi jakiś zestaw produkcyjny który będzie miał mniej.
  • te 1260px jest imho palcem po wodzie pisane, możesz dostać wieloczłonowe niełamalne nazwisko, więcej rund (LMP,LMM,całościowe kongresu), itp.
  • w przypadku kiedy wyliczony width środkowej kolumny jest większy niż fizyczne miejsce to zlikwidowanie najeżdżania na prawą kolumnę w jakikolwiek sposób poprawi czytelność strony
  • dodanie scrolla jeśli zachodzi ten warunek rozwiąże zawsze sytuację. Coś mi się kołacze, że ten problem wystąpił raz także w innym przypadku niż tabelka.
  • jako obejście problemu proponowałbym umożliwienie łamania wyniku gry na znaku '/'. Dopuszczasz aby białe znaki łamały nazwisko i imię, więc w przypadku kłopotów i tak linia z wynikami jest podwójna. To powinno pomóc dla wielu przypadków, choć całkowicie nie rozwiąże problemu (nie chciało mi się instalować webdevelopera do FF aby sprawdzić różne rozdzielczości i czy łamalność nie uzależnić od warunków)

Teraz działa - ale tylko na wyższej rozdzielczości. Na FF, IE i na chrome w rozdzielczości 1024x768 (natywna rozdzielczość mojego laptopa) wyglada dramatycznie. Nie mozna jednak "zautomatyzować" tego bardziej? Przecież zawartość powinna: 1) albo się automatycznie skalować do zadanej szerokości (w wypadku layoutu na stronie), 2) albo automatycznie rozszerzać kolumny (zmieniać layout). Już wolę skrolować niż szukać tekstu za obrazkami.....

Wyłączenie bocznego panelu (prawego) po wejściu w stronę z wynikami IMO jest OK. Mówią tutaj o stronie użytkownika, a nie administratora - żeby nie było ;)

Lesio - jak to mówią "wszystko można", to zwykle tylko kwestia czasu. Będziemy poprawiać, żeby działało w większości klientów.

Hmm, jako przeciwnik automatyczności - automagii sugerowałbym dodanie możliwości oglądania news'ów/czegokolwiek bez tych boków...

Wyłączyłbym boczny panel (jeśli nie ma innej rady?) tylko nie bardzo wiem jak miałbym to zrobić. Chyba stronę trzeba doprogramować, żeby to było możliwe...?

Na razie padło na najprostsze rozwiązanie czyli scroll w przypadku przepełnienia. Rozwiązanie pośród licznych wad ma zaletę taką że zadziała dla dowolnej szerokości tabeli i nie jest czasochłonne w odróżnieniu od reszty rozwiązań. Może z czasem zrobimy to lepiej. Dzięki za propozycje i proszę o zgłaszanie ewentualnych błędów. Aha, sprawdzone na ff5 i ie9.

Po pierwsze OK, bo gdy sobie stronę zmiejszę (Ctrl+-, lub z menu), to jest ok, (tak jak było ;)).

Jednak gdy przeczytałem o przewijaniu, myślałem, raczej, że scroolowana będzie cała strona. Tak jak jest teraz, to albo nie widać wyników do końca, albo nazwisk... Chyba, że u mnie to działa inaczej - Chrome. (domyślam, że przewijanie całej strony było by trudniejsze do zrobienia...)

Widzę też, że dodałeś możliwość klikanie w tabelę w celu wyświetlania tylko przeciwników klikanej osoby :) Fajnie :)

U mnie (Chrome, FF4) tak jak u marmeza - czyli działa tylko po Ctrl+- ;)
Żadne przewijanie sie nie pojawia.

@marmez rzeczywiscie scroll w przegladarce bylby lepszy, sprawdze
@wysek zobaczymy jak bedzie po zmianie

Jest lepiej :) Ale trzeba wiedzieć jak używać.

W przypadku długiej tabeli, ten scroll pojawia się na dole, i trzeba do niego dojść żeby użyć.

Ale odkryłem, że można kliknąć na nagłówku tabeli wynikowej (w np. numer rundy) i wtedy strzałki lewo-prawo działają na tę tabelę (FF4), mi to wystarcza :)

W razie czego można też sobie przeczytać goły RSS.

Właśnie jest problem z tym, że scroll jest na dole tabeli i dlatego wolałbym żeby był w oknie przeglądarki. Jeśli ktoś ma pomysł jak to zrobić w samym css to proszę się nie krępować, ja na razie nie widzę takiej możliwości.