[Drabinka lekcyjna] ogłoszenia drobne

Podsumowanie tury kwietniowej zostaje przesunięte z godziny 18:00 na 20:00.

Dokładna punktacja i zapowiedź rundy majowej pojawi się dopiero w połowie maja, ale:
- punktacja nie zmieni się w stosunku do kwietniowej
- zakończenie rundy będzie w okolicach 25ego maja
- punkty dodane zostaną za gry od 21ego kwietnia

Na tę chwilę informacje dotyczące kolejnej rundy umieszczane będą po prostu przy liście członków szkoły: http://go.art.pl/czlonkowie.

Ponieważ brak konkretnej nazwy prowadził do nieporozumień, od dziś 'członkowie szkoły go' zostają przemianowani na 'Drabinkę lekcyjną Szkoły Go' (w skrócie - drabinkę;)

Proponuję zmianę w sposobie zapisu tablicy lekcyjnej, aby zamiast myślnika, używać dwukropka np.
12.05.2011: 100 pkt.
Myślnik sugeruje wynik ujemny.
Oczywiście nie trzeba wprowadzać zmiany w starych rundach tylko proszę stosować w nadchodzących.

Jutro podsumowanie rundy majowej, a pojutrze rozpoczynamy licytację. W kolejnym miesiącu zostanie wprowadzona dość duża zmiana, mianowicie, punktowane będą wszystkie gry 9x9 i 13x13 rozegrane w polskim pokoju na KGS - nie tylko z początkującymi i słabszymi. Nawet jeśli obu graczy jest w drabince to każdy z osobna może sobie przyznać np. punkt za grę na 9x9. Zmiana jest na próbna - na jedną rundę, ale niewykluczone, że zostanie na dłużej. Nastąpi też drobne zwiększenie liczby punktów za komentarze. Dokładna będzie punktacja za kilka dni.

licytacja w mininewsach - najprawdopodobniej tak będzie jej miejsce ostateczne (na jakiś czas;)) przepraszam za zmiany i zapraszam do licytowania:)

w ramach wyjątku zrobiłem dodatkowe podsumowanie punktów. Runda nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym! Majowa była w terminie 21.04.11 - 24.05.11.

Nowa punktacja i terminy rundy czerwcowej na stronie drabinki. W tej rundzie punktowane są wszystkie gry 9x9 i 13x13 rozegrane w pokoju polskim na KGS (nie tylko z początkującymi). Przypominam, że można kupować lekcje u innych uczestników drabinki (jeśli ustalili cennik na swojej tablicy) za swoje punkty.

drobne przesunięcie terminów rundy czerwcowej - można jeszcze przez tydzień uzupełniać lekcje

ostateczny termin podsumowania - jutro 16:00

licytacji w tym miesiącu nie będzie - prawdopodobnie we wrześniu odbędą się dwie

Przepraszam za przerwę w działaniu ligi. Licytacja październikowa: http://go.art.pl/mn/2011/10/drabinka-lekcyjna-licytacja-pazdziernikowa. Ze względu na przerwę można uzupełniać lekcje od 25.06.2011.

W celu uproszczenia drabinki, od następnego miesiąca nie będzie licytacji. Nagrodę otrzymywać będzie uczestnik posiadający największą liczbę punktów na koniec 27ego dnia miesiąca. Aby otrzymać nagrodę będzie musiał oddać tyle punków ile posiada drugi w kolejności. Jest możliwość rezygnacji z nagrody i wtedy przechodzi ona na kolejnego uczestnika. Gracz drugi i kolejni muszą oddać wszystkie punkty aby otrzymać nagrodę.

Kolejna zmiana - koniec z tablicą lekcyjną. Od tego miesiąca lekcje należy umieszczać na baduk.pl z tagiem "szkoła go [login]". Aby lekcja była zaliczona do punktacji, należy umieścić ją na baduk.pl w ciągu 30 dni. Tablica lekcyjna będzie służyć tylko do podliczenia punktów na dany miesiąc. Punkty za gry na małych planszach również należy zaktualizować w tym terminie (nie trzeba ich nigdzie umieszczać). Punkty należy aktualizować do 27ego dnia danego miesiąca - wg. tej punktacji będzie przyznawana nagroda. Przykłąd nowej tablicy: http://go.art.pl/fan-tablica-lekcyjna. Aha, nie trzeba oczywiście przenosić dotychczasowych lekcji, ale w takim wypadku proszę nie usuwać ich z tablicy (aczkolwiek miło byłoby z czasem je przerzucić).

dzisiaj ostatni dzień by uzupełnić punkty przed końcem rundy listopadowej