Sprzęt dla klubów

O sprzęcie dla klubów pisałem w newsach, nie zaszkodzi jednak chyba powtórzenie tego, abyśmy mieli to w jednym miejscu. Chciałbym parę rzeczy przedyskutować, a forum będzie bardziej odpowiednie do tego celu. Na początek news ze strony go.art.pl:

-----

Informuję, iż Zarząd PSG jest w trakcie inwentaryzacji 150 kompletów zakupionych na potrzeby EGC2013. Część sprzętu już przekazaliśmy bardziej aktywnym klubom, a reszta może zgłosić swoje zapotrzebowanie na sprzęt. Sporządzimy całościowe zestawienie potrzeb klubów i dopiero wtedy jakieś decyzje ws. sprzętu będziemy podejmować.

Kryteria przyznawania sprzętu będą wypracowane, jasne zasady przekazywania w użyczenie, wzory dokumentów itd. To trochę czasu zajmie, więc się uzbrojcie w cierpliwość. Niemniej jednak możecie już teraz sygnalizować swoje potrzeby.

Do końca roku wszelkie nowe decyzje ws. rozdysponowania sprzętu zostają niniejszym wstrzymane. Jeśli inwentaryzację sprzętu i zebranie zapotrzebowań uda się zrobić wcześniej, to uruchomimy sprawę wcześniej. ----

1. chciałbym zebrać opinie i pomysły kryteriów przyznawania sprzętu klubom Mam już jakieś swoje własne, przedstawię je Zarządowi i Wam później, a na razie stawiam pytanie - jakie według Was powinny być te kryteria?

Komu przyznawać (przekazywać w użytkowanie), które kluby powinny mieć pierwszeństwo? Ile sprzętu przekazywać? Koncentrować go w większych klubach czy bardziej rozpraszać? I tak dalej, pytań jest sporo.

Proszę, żebyście zabierali głos _teraz_, a nie po fakcie mieli żal czy pretensję, że nic nie otrzymaliście...

2. Z planszami 9x9 tekturowymi (krótkie zasady na odwrocie), nie ma problemu, wydrukowaliśmy ich znaczną liczbę, po 10sztuk, może więcej, na Klub możemy przekazać. Jak one wyglądają? Tutaj macie plik http://psg.go.art.pl/node/178 z gobanem 9x9 do ściągnięcia i wydrukowania sobie.

3. Zapotrzebowania z klubów zbierać będę przez miesiąc - do 1.11.2013, potem sprzęt podzielimy między kluby, zostawiając coś w rezerwie.

4. Kryteria i zasady udzielania wsparcia materialnego klubom będą opracowane i opublikowane na stronie psg.go.art.pl najdalej do grudnia, mam nadzieję.

5. Sprzęt o którym już rozmawialiśmy, zostanie przekazany zgodnie z ustaleniami. Jest to sprzęt dla nowych klubów w Świebodzinie, Ełku, ew. dla już istniejących - Lublin i Toruń (zegary).

Czy mógłbym prosić, aby krakowski klub dostał 20 plansz 9x9? Corocznie przy okazji warsztatów matematycznych dla licealistów robimy wieczór z go, i takie ładne plansze by się przydały.

Z planszami 9x9 nie ma żadnego problemu. może poza drobnym kłopotem z przesyłką, są dostępne od ręki. Na inny sprzęt trzeba będzie poczekać miesiąc-dwa.

Proszę o kontakt mailowy (zarzad@go.art.pl). Jakoś się umówimy albo prześlemy.

Jak by komuś się nie podobały plansze 9x9 do drukowania z plików JPG, np. dlatego, że są z tłem, a on już ma teksturowany brązowawy papier o gramaturze 200g/m2 ;) to:

PDFy z samymi liniami z 9x9 do druku na A4 na stronie Porfiriona:
http://szczecin.go.art.pl/pliki/ Są od dawna, u nas się sprawdzają, szczególnie te wydrukowane na grubszym niebiałym papierze.

Nie chcę, żeby ktoś myślał, że chcę powiedzieć, że są równie dobre jak drewniane, bo nie są, ale są dobrym uzupełnieniem i rezerwą gobanów drewnianych :) My (z Porfiriona) na warsztaty bierzemy z 5 drewnianych 9x9 (bo tyle mamy, a ostatnio nie było w Polsce więcej do dokupienia :( ) i z kilkanaście wydrukowanych - lekkie - nie nigdy gobanów 9x9 nie branie.

Pozdrawiam, marmez

U mnie 9tki przydają się głównie na początku nauki gry, potem dzieciarnia zwykle chce się przesiadać na większe. W sumie nie ma sensu nawet kupować drewnianych 9tek - za krótko użytkowane a trzymać gdzieś trzeba.

9-tki z tłem są ładniejsze.
Myślę, że początkującym klubom w zupełności powinny wystarczyć plansze tekturowe albo plastikowe + ew. 1 goban drewniany, aby pokazać, jak to wyglądać powinno. Ja sam zaczynałem na kartce papieru, goban zrobiłem sobie z deski i też było dobrze. Nie jesteśmy jeszcze na tyle bogatym wujkiem, żeby dawać wszystko ludziom na gotowe.

9-tki stosuję na pokazach i piknikach, gdzie nie ma czasu na coś więcej. A potem je daję w nagrodę za rozegranie partii, na odwrocie są zasady gry i adres psg.go.art.pl, więc idzie to w świat i powoli Polska usłyszy o go.