Sławy a go

Słyszeliście kiedyś o jakiś sławnych ludziach piszących o, lub grający w, go? Wiem, że Einstein się pozytywnie o tej grze wyrażał. Może nawet grał? Ostatnio dowiedziałem się nawet, że pewien znany i kontrowersyjny polityk też jest graczem. Na stronie jakiegoś klubu wyczytałem, że jest nawet silny i niejako zapoczątkował goistyczną historię w mieście (chyba Łodzi). Chodzi o Korwina-Mikke (sprawdziłem: JKM ma wymienione go na swoim blogu jako hobby. Zaraz obok szachów, brydża i warcabów...). Ciekawe jaką miał siłę ; ]. Znacie jakieś inne ciekawe osobistości grające w go? Poza oczywiście osobami, które się dzięki tej grze stały sławne.

Janusz Korwin-Mikke ponoć postawił sobie za cel dojście do 1dan i ponoć po osiągnięciu tej siły przestał aktywnie grać w Go. Było to dawno temu ;)

Coś mi się kojarzy, że Richard Feynman znał Go i coś o nim wspominał w którejś ze swoich książek. [Btw. gorąco polecam jego książki, warto chyba zacząć od "Pan raczy żartować, panie Feynman!".] Choć nie wiem czy grał, jak już to pewno mało, albo bardzo mało.

Według historycznej listy rankingowej skończył grać jak miał 3 kyu (http://www.man.torun.pl/archives/arc/go-l/2007-12/msg00129.html)