PSG jako NGO

Chciał bym rozszerzyć wyobrażenie czytelników tego forum na temat PSG. Jako prezes stowarzyszenia cały czas poszukuje jakiś rozwiązań pozwalających jakoś umiejscowić PSG w Polskich realiach. W związku z tym jestem coraz bardziej aktywnym działaczem NGO ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_pozarz%C4%85dowa ). Nie ma się co oszukiwać jesteśmy organizacją porządkową działającą w obszarze kultury umysłowej.
Z działalnością takich organizacji jak nasza jest związane mnóstwo aspektów, w europie takie organizacje mogą np. dostawać granty (pieniądze), zatrudniać ludków, realizować cele społeczne itd.
Brakuje nam sporo struktur i jeszcze musimy się troszkę nauczyć żeby efektywnie wykorzystywać stworzoną dla nas przestrzeń. Ja zmierzam w tym kierunku. Powoli zaczynamy startować w konkursach zarówno o pieniądze na realizacje projektów, lokal w Warszawie itd.
Generalnie chętnie nawiążę współpracę w tym obszarze i jestem otwarty na współpracę przy projektach innych. Prosty komunikat: PSG jest otwarte byście się realizowali w ramach NGO.
Dodam, że w konkursach można dostać pieniądze, a ludzie z nich się nawet utrzymują w niektórych europejskich krajach nawet 8% zatrudnionych. Polecam lekturę: ( http://www.youngpro.pl/artykuly/1/sposob-na-kariere/16/dlaczego-warto-ro... ) i ogólnie o NGO ( http://www.ngo.pl/ ). Wiem, że Go to nasze hobby ale ja bardzo poważnie traktuje moje hobby i chciał bym się tylko nim zajmować (prawie tylko). W następnych odsłonach będę pisał że nie ma nic złego w zarabianiu na hobby (GO).