Komentarze do gier

Poszukuje kogoś, kto skomentowałby moją grę. Nie chodzi o jakiś szczegółowy komentarz - choć też byłby mile widziany - ale o kilka uwag odnośnie tego, co robię źle. Wrzuciłem grę na baduk.pl, ale ta strona działa jakoś niemrawo... Właściwie jest półmartwa, sądzą po częstotliwości dodawania gier i komentarzy. Jeśli ktoś się czuje na siłach podjąć tego zadania to tutaj jest gra: http://baduk.pl/games/show/1376

Sam jestem w stanie wyłapać tylko 3 błędy: ruch 21, 51 i 53. Z pewnością jest ich znacznie więcej ; <

Z góry dzięki za pomoc.

Cześć

Przejrzałem tę grę i widzę, że wygrałeś :) Jakoś mi głupio komentować wygranemu grę, jak ktoś wygrał, tzn, że grał dobrze. A przynajmniej trudno wyłapać najważniejsze błędy (a warto tylko je komentować), ponieważ zazwyczaj najważniejsze są te, przez które się grę przegrywa.

Przejrzałem grę drugi raz i przy tak mocno wygranej grze nie jestem w stanie wskazać nad czym powinieneś popracować najbardziej ;)

Ponoć najlepiej uczyć się na błędach, pokaż jakąś przegraną grę. ;)

Pozdrawiam marmez

Rzeczywiście, do skomentowania należy raczej dawać przegrane gry;) Gdybym miał się do czegoś przyczepić to do tego, że po 88 ruchu zbyt łatwo oddałeś kamienie k16 i j14, niewiele zyskując.

W przegranych grach przeważnie sam potrafię wyłapać błędy, które doprowadziły mnie do porażki. Właściwie można powiedzieć, że w przegranych grach przeciwnik swoimi ruchami komentuje moje błędy : P. Okey, jak uda mi się w najbliższym czasie ładnie przegrać jakąś grę, to się pochwalę : >

;) Tylko pozostaje pytanie, czy błędy, które *sam* wyłapujesz są faktycznie największymi błędami, może się zdarzyć, że kilka ruchów wcześniej popełniasz większy błąd, którego nie uznajesz za błąd. No ale to teoretyczne dywagacje. ;)

Ciekawych gier! :)

http://baduk.pl/games/show/1377

Oto owa przegrana. Totalna porażka ^ ^. Właściwie powinienem prędzej poddać tę grę, ale wolałem rozegrać ją do końca, aby obraz mojej klęski był bardziej całościowy : ]

A oto druga, już mniejsza, porażka: http://baduk.pl/games/show/1378
Jeśli ktoś na podstawie tej gry zachciałby mi wskazać kierunek, w którym powinienem podążać (fuseki, joseki, chuban, yose, tetsuji, l&d itp), to byłbym wielce wdzięczny : >. Póki co skupiam się na fuseki i joseki, ale przypuszczam, że są elementy gry w których jestem gorszy od tych dwóch.

Zostaw fuseki i joseki - zdecydowanie zacznij ćwiczyć l&d i tesuji. Grupa n6 całą grę była do zabicia.