Kalendarz turniejowy

Niewątpliwie kalendarz turniejowy jest potrzebny i sporo racji ma Maciek w tym co pisał w innym miejscu. Pozwolę sobie tu go na początek w całości zacytować, abyśmy mieli to w jednym miejscu i odpowiedzieć w kolejnym poście, a dodać coś od siebie w kolejnym, licząc na to, że chociaż przez dyskusję goiści nieco pomogą samym sobie.

johnkelly napisał:

Więc w konwencji, by para szła tymi rurami, co trzeba - prowadzenie kalendarza turniejowego (czy jak Andrzej to nazywa, koordynowanie turniejów) ma sens tylko wtedy gdy:

- informacja o turnieju dociera do konkretnego miejsca/osoby i po weryfikacji jest wrzucana do kalendarza. Szachiści mają bardzo fajny system zarządzania turniejami (informacje, rejestracja, wyniki, statystyki, itd). Pójście w tę stronę dawałoby pewną gwarancję, że organizatorzy korzystaliby z systemu, bo ułatwiałby on im życie.

- im ważniejszy turniej, tym wcześniej jest ogłaszany. Niestety praktyka polskich goistów jest taka, że im bardziej lokalny turniej, tym wcześniej jest ogłaszany :>. Np na dzień dzisiejszy nadal nie wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się Liga Mistrzostw Polski - zwykle jest w listopadzie, okolice 11.11. A już słyszałem, że nie będzie w tym terminie, tylko jakimś innym, że będzie w Warszawie, albo Poznaniu, że będzie turniej towarzyszący, albo nie będzie. Toć to dziecinada. I tak jest z niemal każdym turniejem - na dzień dzisiejszy nie da się powiedzieć organizacją których turniejów krajowych PSG jest zainteresowana.

Dopóki nie będzie narzędzia i nie będzie uporządkowanych spraw z turniejami krajowymi jakakolwiek dyskusja o koordynowaniu, prowadzeniu kalendarza jest pozbawiona sensu.

Moim zdaniem, dotowanie turniejów powinno być określone na określonych zasadach, na turnieje ujęte w kalendarzu turniejowym i ujęte w preliminarzu wydatków na cały rok. Będzie określona rezerwa na jakieś ewentualne dodatkowe turnieje, ale lepiej teraz postarać się o wejście turnieju do preliminarza.

Tego nikt przez 30 lat nie robił i będzie trudno przyzwyczaić goistów do normalności, którą niektórzy, ja to wiem z
własnego doświadczenia, zaczną nazywać nadmiarem biurokracji, rządami Witarzewskiego, zabijaniem inicjatywy i co tam im ślina język przyniesie, byleby tylko nie musieć paru wymogów spełnić, by otrzymać społeczne w końcu pieniądze, których wydatkowanie musi być udokumentowane i z których rozliczany będzie Zarząd, a nie ktoś inny, komu nie podoba się to.
Będzie kolejna okazja do atakowania mnie, ale jak mnie zaczną atakować za bardzo, to ja się zastanowię, czy sobie nie odpuścić działalności w takim stowarzyszeniu.

Kłopot oczywiście z tym też taki, że to kolejna rzecz, zajmująca cholernie dużo czasu, a spraw takich mam kilkanaście co najmniej, bo PSG to jest spalona ziemia i nie ma NIC. NIe będę dalej rozwijał tematu, pracuję.

Krótko mówiąc te zasady będą opracowane, zaproponowane, przedyskutowane, przyjęte i stosowane, ale nie tak od razu, nie tak szybko jakbym chciał i powinny być. Ktoś chciałby je wcześniej,, to niech w czymkolwiek mi pomoże.

Chcę usłyszeć przynajmniej Wasze zdanie, opinie.

Pozdrawiam i czekam.

Dodam tylko, że termin i miejsce LMP powinno być ogłoszone równocześnie z terminem i miejscem EMP. To dyktuje elementarna logika i poszanowanie uczestników.

Maciek, Turniej Inauguracyjny organizuję sam, ja nie znalazłem czasu, by ogłosić go wcześniej, bo i z lokalem to świeża sprawa.

LMP odbędą się prawdopodobnie pod koniec listopada, Błażej próbuje się skontaktować z BUW (Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego) w sprawie miejsca.

Jak chyba widzisz, próbuję uporządkować sprawę terminów turniejów. Czy wystarczy powiedzieć, że 8 razy prosiłem kogoś o *uzupełnienie* nawet nie kalendarza, ale SPISU kalendarza turniejów i wyjazdów organizowanych centralnie, w końcu zrobiliśmy to z Błażejem i i na NWZC był gotowy. Przedstawię go wkrótce, bo pilniejsze jest sporządzenie przeze mnie protokołu z NWZC.

Planowane turnieje warszawskie na lata 2013-2014 umieściłem na https://sites.google.com/a/go.art.pl/wiki/turnieje i proponuję, byście tam umieszczali swoje turnieje.

sobota, 5.10.2013 Turniej Inauguracyjny
sobota, 9.11.2013 Warszawski Weekend Go
sobota, 4.01.2014 Warszawski Weekend Go
sobota, 1.02.2014 Warszawski Weekend Go
sobota, 1.03.2014 Warszawski Weekend Go
sobota, 5.04.2014 Warszawski Weekend Go
sobota, 10.05.2014 Warszawski Weekend Go (może być odwołany lub przeniesiony)
piątek, 27.06.2014 XXXVII Międzynarodowy Warszawski Turniej Go
sobota, 6.09.2014 Warszawski Weekend Go
sobota, 4.10.2014 Warszawski Weekend Go
sobota, 8.11.2014 Warszawski Weekend Go
sobota, 6.12.2014 Warszawski Weekend Go

Odbędzie się też Otwarty Puchar Ochoty w Go, prawdopodobnie w lutym, potwierdzę w środę.

A moim zdaniem PSG powinno się dokładać wyłącznie do turniejów krajowych a nie lokalnych. Za przeproszeniem, ale jeśli ktoś robi turniej lokalny i potrzebuje dwie/trzy stówy na opłacenie czegoś (czego? ciastek i herbaty? sali? taksówki dla prezesa?), to raczej jest to zawracanie głowy. Takie rzeczy ma się w pakiecie przy okazji faktycznie istniejącego klubu a nie "knajpianego". Nie widzę tez powodu, by PSG w dowolny sposób wspierało "knajpiane kluby" - tak na prawdę, kogo w takiej sytuacji wspiera (statut się kłania), kto odpowiada za cokolwiek (zwłaszcza za walający się sprzęt, który w praktyce często jest używany raz w tygodniu, przez resztę czasu stanowi zawadę), no i w końcu z jakiej paki ma wspierać ludków, którzy nie chcą się sami ogarnąć (dogadanie się w sprawie sali w np DK to kwestia pójścia i porozmawiania, niebotyczne fundusze rzędu 1.000pln są zwykle niezauważalne w skali budżetu takiego DK).

Też byłbym za tym, żeby wyzwalać i popierać inicjatywę lokalną, a nie traktować PSG jako worka pieniędzy bez dna i instytucji charytatywnej, której *obowiązkiem* jest wspieranie wszystkiego, co nosi w nazwie słowo "go".

Usłyszałem niedawno, że propagowanie go jest naszym obowiązkiem, dlatego mamy DAĆ nowemu klubowi 5-10 kompletów.

Przepraszam, ale PSG nie ma aż tyle pieniędzy, aby je wydać na jakiś klub (używając słowa użytego przez Nexika) tylko dlatego, bo klub chce, a my niby "musimy" propagować go, rozdając sprzęt za darmo. Możemy propagować go w inny sposób.

A może dofinansowywać _wszystkie_ turnieje wyłącznie ze składek członkowskich? To będzie jakieś 300 złotych w tym roku! ;) a 2 tys. w latach poprzednich (sprawdzę dokładnie), bo dosłownie parę osób wpłaciło składki od sierpnia, mimo przypominania o nich.

A może finansować turnieje wyłącznie ze środków pozyskanych przez organizatorów turniejów? W Poznaniu potrafią znaleźć i to nie 200-300 złotych, tylko rząd wielkości większy.

Tak, trzeba to zrobić pewnie. Wszystko, co PSG zdobyło od sponsorów, przeznaczmy na turnieje, jestem za.
Do podziału jest w tym momencie ZERO i będzie dalej, jeśli oglądać się będą wszyscy na Zarząd, a Zarząd na jedną osobę.

Z "knajpianymi", jak powiadasz, klubami, jakiś modus vivendi będę starał się wypracować, aby było to zgodne z prawem i interesami obydwu stron.

Sam przez 30 lat tułałem się po knajpach (z początku tylko byliśmy przy "Grotece") i nie mam nic przeciwko temu określeniu, pragnę dodać. Mnie to nie obraża. Wiem, jak to funkcjonuje gdzie indziej też i wiem jakie są trudności goistów. Szkoda tylko, że goiści nie patrzą dalej, niż skraj swojego gobanu.

Klub go-go ma w nazwie nawet dwa "go", niemniej nie sądzę, by zadaniem PSG było wspieranie takiego klubu i to nawet pomimo tego, że w porównaniu z przeciętnymi goistycznymi klubami ma przewagę w postaci zarejestrowanej działalności ;>. Jeśli ktoś uważa, że powinna być wspierana każda działalność, to niech odpowie sobie na pytanie, czy dałby na to prywatną kasę i zestawy.

Do "knajpianych klubów" ma to, że ich "organizatorzy" zwykle na tym poprzestają. Samo w sobie, to jeszcze nie jest jakiś problem - każdy ma swoje cele, niemniej jeśli te same osoby zaczynają rościć pretensje, że nic się nie dzieje itd to to już irytuje.

100% racji.

Otóż ja myślę, że knajpiane granie może spełniać ważne, choć nie zamierzone cele. Czasami zdarza mi się zagrać gdzieś po knajpach i szczerze mówiąc szkoda, że nie mam jakichś ulotek. Nie zawsze mam ochotę tłumaczyć każdemu co to jest, kiedy chcę po prostu sobie zagrać. Ludzie są ciekawi, a kjanpiane granie pozwala wyjść poza pewne środowiska.

Ulotki do ściągnięcia są tutaj: http://www.klubjaponski.pl/strona.php?id_strony=4
Rolę "ulotek" miały spełniać początkowo wydrukowane plansze 9x9, ale chyba ich trochę szkoda, by trafiały do kosza. Myślę o wznowieniu ulotek Klubu Japońskiego o go.

Dopóki sprzęt był wystawiony w "Południku Zero", to ludzie się pytali co to jest, a jak graliśmy, to wielu ciekawiło. Granie po knajpach też ma swoje plusy. Co innego specjalnie gdzieś jechać, a co innego zobaczyć przypadkowo ludzi, którzy grają.
Może będzie trzeba od czasu do czasu wyjść z Klubu i gdzieś pograć na mieście?

Na knajpiane granie/"klub" raczej nie zdobędziesz funduszy, będziesz miał problem ze zorganizowaniem turnieju, sprzęt walający się w knajpie ma tendencje rozchodzić się, gimnazjaliści i podstawówka odpadają. Knajpiane granie faja rzecz, ale nie jako podstawowa forma działalności.

@awit, jest szansa na ulotki w lepszej rozdzielczości? albo pliki źródłowe? w tych trochę się litery rozmazują...

Podmieniłem PDF na JPG bez kompresji. Nie wiem, jak zrobić optymalny PDF, bo bez kompresji on waży 13 MB, to chyba za dużo. Mogę wysłać PNG na maila, 8 MB w sumie, jeśli chcesz.
Z tym PDF-em to na razie musi tak zostać, bo to już ani pilne ani ważne.

Kalendarz działa pod adresem:

http://maciejrozalski.cal.pl/?page_id=2383

Zapraszam do zgłaszania turniejów - generalnie będą umieszczane te, które zostaną mi wysłane. Istnieje możliwość dopisywania kolejnych userów, jak również osadzania kalendarza na innych www. Podział na regiony i turnieje krajowe.

Silnik goglecalendar, więc daje szerokie możliwości ściągania danych.

Dlaczego nie można utworzyć jednego kalendarza? Po wybraniu funkcji importu dodało mi kilkanaście różnych kalendarzy i teraz nic nie mogę znaleźć.

Jeśli to pytanie do mnie - odp: jest podział na turnieje krajowe i turnieje wedle regionów.

Super, powstało coś co zapowiada się nawet dobrze, a czy jakiś link na stronie go.art.pl do kalendarza turniejowego w widocznym miejscu byłby możliwy?

Nie musi być link. Może być wrzucony skrypt.