Czy ktoś się spotkał z programem analizującym stan gry na gobanie?

Witam,
Czy spotkał się ktoś może z oprogramowaniem służącym do odczytywania stanu gry za pomocą np. kamery?
Googlowałem na ten temat ale nic konkretnego nie znalazłem. Widziałem istniejących rozwiązania dla statycznych obrazów. Na przykład jest taka aplikacja na androida. Dodatkowo można znaleźć kilka tekstów na ten temat, głównie analizujących algorytm i przetestowanie go za pomocą Matlab-a.
Pozdrawiam

Myślę, że wśród grających w Go jest sporo ludzi którzy mogli by pokusić się o odpowiedź na Twoje pytanie. Spróbuj bardziej precyzyjnie opisać o co Ci chodzi. Stan - jest pojęciem definiowanym na różne sposoby....

kiedyś (z 2-3 lata temu) szukałęm tego typu rzeczy, i w sumie nie było, tzn. tak jak piszesz tylko z obrazów do "stanu gobanu" ;) ale, nie żęby same z obrazu wideo zapisywały kolejne ruchy. Nawet miałem pomysł zrealizowania tego w pracy dyplomowej i z rozmów z potencjalnym promotorem wynikało, że nie było by to trudne do zrealizowania (przynajmniej przy dobrych warunkach oświetlenia i jakości obrazu wideo). Niestety nie doszło do realizacji tych planów :(

Może uda mi się w domu na komputerze wygrzebać linki z gotowymi rzeczami jakie wtedy znalazłem, to wrzucę tutaj.

Dodane, rzucam same linki, bo i tak nic o nich nie mogę juz powiedzieć:
http://www.alejostenuki.com/blog/567-from-webcam-to-sgf-file.html
http://senseis.xmp.net/?GoCam
http://pieni.net/~thirsima/gocam/
http://www.inference.phy.cam.ac.uk/cjb/image2sgf.html

To tyle tylko niestety, chyba wszystkie nie dają tego o co chodzi.

[...]pisać o co Ci chodzi. Stan - jest pojęciem definiowanym na różne sposoby
Oczywiście chodzi o aktualny rozstaw kamieni na gobanie.

Dzięki Ci Marmezz za linki!
Pierwszy z nich okazuje się całkiem świeży i pokazuje pewne możliwości.

Wyjaśniając skąd u mnie to zainteresowanie to jestem w tej samej sytuacji co Ty, chciałbym napisać taki program na pracę magisterską. Bardziej uściślając przeprowadzić badania nad algorytmem do odczytywania pozycji od pierwszego do ostatniego ruchu.

Lazarow: Trzymam kciuki za powodzenie projektu :)

Jest zrealizowany (ale to już ładnych kilka lat temu) projekt połączenia kamery wideo (słabej jakości - co trudniejsze) z "zapisywarką". Aplikacja działa/ła - sam widziałem. Autor zajął się innymi rzeczami i od lat zapewne nie zajmuje się tematem - ale można do tego dotrzeć. Automatyczne zapisywanie/przekazywanie na KGS bodajże - działało już w czasie Mistrzostw Europy w Tucholi.

Leszek pamięta dobrze :) Ja pamiętam, ze autor aplikacji nazywał się Artur Kornacki i zgłosił się do mnie już na rok przed kongresem. Wszystko działało i były transmisje do sali gdzie gry analizowali zawodowcy na żywo oraz na KGS. Był to rok 2004. Pozdrawiam :)

Witam,
Sprawdziłem wymienionego autora na Google i znalazłem (chyba) słuszne połączenia z Politechniką Warszawską a także udziałem, czy sędziowaniem w turniejach do roku 2007 (tu informacje się urywają ale jeszcze postaram się coś wyciągnąć). Polecam się jeżeli miałby ktoś jakikolwiek kontakt i byłby skłonny do udostępnić, ew. nick na KGS-ie. Proszę o info na maila lazarow [at] wp . pl.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych :)

Artur Kornacki kiedyś grywał jako haze, w realu miał siłę 1d