marzec 2009

Pierwszy dzień łódzkich turniejów

Przypominam, że w Łodzi trwają dwa turnieje: Eliminacje do Ligi Młodych Mistrzów oraz San-San. Transmisje na KGSie realizowane są przez użytkownika ELMM01 (w polskim pokoju oczywiście). Aktualne informacje na temat parowań i wyników będą dostępne na stronie http://wiki.go.art.pl/turnieje/2009/elmm2009


Pyrkon 2009

Już 27 marca 2009 roku rozpocznie się trzydniowy konwent poznański - Pyrkon.

"Tworząc bogaty program (ponad 300 godzin prelekcji oraz liczne atrakcje ciągłe) realizowany w około 20 salach, staramy się nie dyskryminować żadnej z dziedzin fantastyki, dzięki czemu udało się nam stworzyć konwent, na który przybywają zarówno fani literatury, gier RPG, planszówek czy mangi i anime, niezależnie od wieku."

Czytaj dalej

Spotkania w Toruniu

Po dłużej przerwie, zaczynamy spotkania Go w Toruniu na Wydziale Matematyki i Informatyki. Wszystkie informacje znajdują się na stronie klubu.

Turniej Go w Gliwicach - 18.04.2009

18-go kwietnia 2009 roku w Gliwicach odbędzie się jednodniowy turniej go.
Szczegółowe informacje i rejestracja na turniej pod adresem: http://turniejgliwice.wordpress.com.

Czytaj dalej

Uchwała - Członkostwo w PSG wymagane do udziału w Mistrzostwach Polski

Z dniem 8 marca 2009r. w życie weszła uchwała przyjęta przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Go, która stawia wymóg członkowstwa w PSG, aby uczestniczyć w turniejach klasy mistrzowskiej oraz w turniejach w których nagrodami są sponsorowane wyjazdy na turnieje międzynarodowe. 

Czytaj dalej

ING Memorial 2009 - Leszek Sołdan 5 dan vs. Jan Simara 5 dan

Ondrej Silt 6 dan - Leszek Sołdan 5 dan Źródło: constantin.ghioc.roOndrej Silt 6 dan - Leszek Sołdan 5dan
Źródło: constantin.ghioc.ro

Poniżej gra Leszka Sołdana (czarne) z Janem Simarą (Czechy, białe) z pierwszej rundy ING Memorial 2009 z 01.03 br. Leszek wygrał przez poddanie. Natomiast na zdjęciu obok, mistrz Polski gra w pierwszej rundzie z mistrzem Czech, Ondrejem Siltem 6 dan - tym razem Czech okazał się lepszy.

Czytaj dalej

Mistrzostwa Europy juniorów 2009

Mateusz Surma 4 danMateusz Surma 4 dan

W dniach 6-8 marca odbyły się w Bośni i Hercegowinie 14-te Mistrzostwa Europy Juniorów. Polskę reprezentowała rodzina Surmów : Mateusz zajął 7 miejsce w kategorii U18, a Bartosz 9 miejsce w U12.

Wyniki : U18 ; U12

 

Mateusz na pierwszej desce

Źródło: constantin.ghioc.roŹródło: constantin.ghioc.roO 9:30 Mateusz rozpoczął grę na pierwszej desce z liderem Artem Kachanovskyy 5 dan (Ukraina). Gra jest relacjonowana na KGS przez EuroGoTV1.

Po dwugodzinnej grze, po utracie dużej grupy, Mateusz poddał grę. Tym samym przed ostatnią, szóstą rundą (14:00), jego bilans wynosi trzy wygrane i dwie przegrane.

Poniżej przebieg gry:

Czytaj dalej

Nowe materiały - Mistrzostwa Świata i Europy

Wykonując iście tytaniczną pracę, kamyszyn stworzył zestawienie (chyba wszystkich) osiągnięć Polaków w Go na arenie międzynarodowej. Materiały zgromadzone przez niego znajdziecie w menu wydarzenia - pozycja Mistrzostwa Świata i Europy.

Eliminacje Ligi Młodych Mistrzów w Łodzi

Witajcie!

Łódzki Klub Go po raz kolejny ma przyjemność organizować turniej eliminacyjny do Ligi Młodych Mistrzów. Tak jak w poprzednich latach, rywalizacja będzie toczyć się o cztery miejsca w turnieju finałowym. Zawody odbędą się w ostatni weekend marca (28-29.03.2009) w Łódzkim Domu Kultury.

Równolegle rozgrywany będzie turniej towarzyszący, w którym zagrać będą mogły osoby nie mieszczące się w przedziale wiekowym Ligi Młodych Mistrzów.

Czytaj dalej

Strona Mistrzostw Europy Par Go 2009 w Pradze

Pojawiła się oficjalna strona Mistrzostw Europy Par Go w roku 2009.
Znajdziecie ją pod adresem: www.promogo.cz/epgc2009.
Zgodnie z informacją przekazaną przez organizatora, wszyscy, którzy rejestrowali się dotychczas przez e-maila znajdują się na liście uczestników.

Ing Memorial

Leszek Sołdan 5 dan: ING Memorial 2009  Źródło: constantin.ghioc.roLeszek Sołdan 5 dan: ING Memorial 2009
Źródło: constantin.ghioc.ro

W dniach 27 II - 1 III odbył się jubileuszowy, 20-ty ING Memorial. Jest to turniej zaproszeniowy, gromadzący od lat ścisłą czołówkę graczy europejskich. Zwyciężył reprezentujący Francję Fan Hui 2p. Jedyny Polak w gronie uczestników Leszek Sołdan 5d z bilansem 3-3 zajął 16 miejsce (pokonał m.in. aktualnego mistrza Holandii Merlijna Kuin 6d).

Czytaj dalej