Informacje o drabince lekcyjnej

Po co się przyłączyć?

  1. Możesz wygrać miesięczny dostęp do wykładów w pokoju ligi insei.
  2. W zamian za zdobyte punkty możesz otrzymać lekcje od innego uczestnika drabinki.
  3. Tworzysz bazę skomentowanych gier - ułatwiasz naukę innym graczom.
  4. Jeśli szkoła będzie cieszyć się zainteresowaniem pojawi się więcej nagród.

Jak się przyłączyć?

Wystarczy, że wyślesz maila na portal@go.art.pl i podasz w nim nazwę swojego konta na go.art.pl.

Za co przyznawane są punkty?

  • za dowolną grę (z polskim graczem) w polskim pokoju na KGS na planszy 9x9 lub 13x13
  • za omówienie lub komentarz (w języku polskim) do gry ze słabszym (różnica sił powinna być większa niż 2 kamienie) polskim graczem i umieszczenie go na serwisie baduk.pl

Plik z komentarzem należy umieścić w serwisie baduk.pl pod warunkiem, że lekcja odbyła się w aktualnym lub zeszłym miesiącu (czyli 25 maja można umieszczać lekcje z maja, a nawet z 1 kwietnia )  i oznaczyć tagiem: "szkoła go login_na_go.art.pl". Gier na małych planszach (9x9 i 13x13) nie trzeba nigdzie umieszczać (pod warunkiem, że nie są one lekcjami) wystarczy wpisać punkty na stronie z informacjami (również uaktualniać można tylko aktualny albo zeszły miesiąc). Podliczenia punktów należy wykonywać na swojej stronie do 27ego dnia miesiąca (chyba że informacja o rundzie stanowi inaczej), aby zostały zaliczone do aktualnej rundy.

Gdzie znajduje się moja strona?

Po przyłączeniu się do drabinki zostaniesz umieszczony na liście uczestników. Znajduje się tam informacja o liczbie twoich punktów i link do twojej strony. Należy umieścić na niej informacje o zdobytych punktach.

Ile punktów mam wpisać za lekcję?

Punktacja będzie się zmieniać z miesiąca na miesiąc. Punktację znajdziesz tutaj.

Jak mogę otrzymać lekcję?

Niektórzy uczestnicy umieszczają na swojej tablicy lekcyjnej dane kontaktowe. Jeśli jest na niej określona cena za lekcję będziesz musiał najpierw zapisać się do drabinki, a następnie sam zdobyć punkty. Kiedy już uzbierasz odpowiednią ich liczbę po prostu napisz do osoby u której chcesz kupić lekcję.

Jeśli nie ma określonej ceny, możliwe, że otrzymasz lekcję "za darmo" (nauczyciel otrzyma wtedy standardową liczbę punktów) i nie będziesz musiał samemu udzielać wcześniej lekcji ani zbierać punktów. W tym przypadku w ogóle nie musisz się zapisywać do drabinki, po prostu, napisz do wybranej osoby i jeśli będzie miała akurat czas to umów się na lekcję.

Co z tą nagrodą?

Nagrodę otrzymuje na koniec miesiąca uczestnik posiadający największą liczbę punktów. Może zrezygnować z nagrody w danym miesiącu i w tej sytuacji przechodzi ona na kolejnego uczestnika. Od jego konta odejmowana jesli liczba punktów kolejnego uczestnika (minimum 1 punkt).