Półmetek cyklu Cognifide Go Cup

W drugim turnieju poznańskiego cyklu Cognifide Go Cup zwyciężył Kamil Chwedyna. W decydującym pojedynku pokonał on Marka Kamińskiego, który wygrał pierwszy turniej. Tym samym Kamil i Marek remisują w klasyfikacji generalnej.

Turniej zgromadził trzydziestu graczy. Dzięki takiej frekwencji nagrody wyniosły: 1 m-ce - 200zł, 2 m-ce 170zł, 3 m-ce 140zł czyli odpowiednio 35%, 30% oraz 25% z wpisowego. Taki rodzaj nagród nie byłby możliwy, gdyby nie gościnność firmy Cognifide, która udzieliła nam swojej siedziby, a także udostępniła całe zaplecze kuchenne. Dodatkowo zasponsorowała pyszne bułki, które jak zwykle cieszyły się dużą popularnością. Do zjedzenia było również ciasto marchewkowe, które tradycyjnie już upiekła żona Wyska oraz murzynek w wykonaniu Pauliny.

Oprócz rywalizacji o punkty w cyklu, gracze urodzeni w 1989r. lub później, walczyli o udział w Lidze Młodych Mistrzów. Zakwalifikowali się:
1. Rafał Śliwiński
2. Mateusz Chojnacki
3. Lilia Mularczyk
4. Mateusz Szeląg
drugi rezerwowy - Paulina Skibińska
trzeci rezerwowy - Mikołaj Olszański
Pozostali uczestnicy finałów oraz pierwszy rezerwowy wyłonieni zostaną w turnieju internetowym.

Pełne wyniki turnieju dostępne są na stronie poznańskiego klubu, tak samo jak klasyfikacja generalna. Zapisy transmitowanych partii można znaleźć na baduk.pl.

Do końca Cognifide Go Cup pozostały dwa turnieje. Termin pierwszego z nich nie jest jeszcze ustalony. Podsumowanie cyklu odbędzie się w trakcie Targów Hobby 19-20 października 2013r. Chcielibyśmy także dodać, że w związku z minusami parowania systemem szwajcarskim pozostałe turnieje najprawdopodobniej będą parowane systemem MacMahon.

Serdecznie zapraszamy!

fot. Arnoldfot. Arnoldfot. Arnoldfot. Arnoldfot. Arnoldfot. Arnoldfot. Arnoldfot. Arnoldfot. Silkfot. Silk

Komentarze

Zapisy transmitowanych partii są dostępne na baduk.pl: http://baduk.pl/games/tagged_with/Cognifide+Go+Cup